Skupina dospělých


Jarní trojkombinace u Prahy

Letošní jarní trojkombinace se konala na jihozápadním okraji pražské aglomerace. Zatímco štafety ve svých domácích terénech Valnovka a Kozlík uspořádali orienťáci z OK Kamenice, náročné organizace sprintu se ujali ve svém domovském městě pořadatelé z OK Říčany.
Nejvíce se oba dny dařilo dámskému áčku (PéťaH, Vanda, Zuzka), které v obou závodech skončilo na výborném 9. místě. Holky v béčku si v neděli oproti sobotě o místo polepšily (26., resp. 25. místo). Pánům se ve velké konkurenci z nejrůznějších důvodů tolik nedařilo, nicméně omlazené áčko ukázalo svůj potenciál do budoucna (31., resp. 35. místo), béčko bohužel doplatilo na absenci některých posil a nebodovalo (55., 52.).
Sprint v Říčanech pak jako jediná z nás v elitě běžela Péťa (31.), v áčkových kategoriích se dařilo Nikole (3.) a Honzovi (9.).
Díky všem za účast a výkony, na podzim budeme štafetovat pro změnu u Brna, doufejme s větší účastí!

Vojtěch Netuka | 24.4.2023 | 0

Jarní pohár 2023

Letošní ročník klasického otvíráku sezóny pod taktovkou kolegů z OK99 se konal opět v Bělči, shromaždiště se nacházelo na louce přes cestu pouze o pár desítek metrů vedle než loni. Nový byl samozřejmě závodní prostor, zatímco loni se běhalo směrem k Výskytu, letošní závody se konaly v dobře známém a krásném terénu Bělečského mlýna a Marokánky, kde si orienťáci odbyli premiéru v bývalém pískovém lomu.
A jak se dařilo nám? V pátek byla Nika třetí na nočním, na sobotní klasice vyhrála Zuzka D21C (5. Pája), v mužích výborný Dohy mezi eliťáky v H21A druhý (7. HonzaG, 8. Illia) a Eda vyhrál H21C.
Na start nedělních štafet se postavily 2 dámské a 4 pánské (vč. jedné posily z PHK) týmy. Účast byla spíše komorní, ale i tak se sešla slušná konkurence. V mužích až v pytlíku na posledním úseku áčko (HonzaG-Illia-Dohy) předběhlo do té doby výborně běžící béčko (Eda-Lyžník-Ráďa) a bylo z toho šesté, resp. sedmé místo (10. SHK C, 14 SHK D). Dámské áčko (PéťaH-Vanda-Nika) bylo v těsném závěsu za bednou páté, béčko (Pája-Štěpa-PéťaR) skončilo na místě sedmém.
Jako vždy díky všem za hojnou účast a předvedené výkony, jarní ČPŠ nás čeká už za měsíc, tento rok pořádá KAM v jejich domácích terénech jižně od Prahy.

Vojtěch Netuka | 20.3.2023 | 0

Po roce opět na Krátkém dni

I tento rok jsme si jako loni zpestřili zimní přípravu a vyrazili na 2. ročník štafet Krátký den, které pořádali brněnské Žabovřesky ve stejném prostoru v Dubňanech u Hodonína. Opět se běželo za mrazivého lednového počasí, na zemi drobný poprašek sněhu. Naše družstvo ve složení Lyžník-PéťaH-PéťaR-Míca-Dohy-Vojta-Nikča obhajovalo výborné 5. místo z loňska a i když to možná v průběhu závodu nevypadalo, postupně jsme se propracovávali dopředu a na posledním úseku jsme mohli pomýšlet na obhajobu. Nakonec to sice po dramatickém závěru o místo nevyšlo, nicméně 6. místo, tudíž umístění na velké bedně, se rozhodně počítá. Členem slávistické výpravy byl také Paki, který rozbíhal jedno z družstev ZBM.
V neděli jsme se připojili na mapový trénink PBM kousek od Brna (mockrát děkujeme!), potrénovali běhání v zasněžených rýhách a i hlavu na následném paměťáku.
Díky všem za účast a předvedené výkony, na jaře to prodáme naplno!

Vojtěch Netuka | 23.1.2023 | 0

Vrchol podzimní sezóny za námi!

Sobota:
D21: 11. SHK A (PéťaH-Míša-Kája), 24. SHK B (Nika-Áďa-Marťa), 38. SHK C (Štěpa-PéťaR-Klára Lukešová)
H21: 30. SHK A (Lyžník-HonzaG-Eda)
Neděle:
18. SHK A (HonzaG-Kája-Eda-Míša-Ráďa-PéťaH-Vojta)
23. SHK B (HonzaP-Áďa-Dejv-PéťaR-Vask-Nikča-Dan)
--. SHK C (Lyžník-Štěpa-Piškot-Mirka Raková-Radek Jakubský-Tom Souček)
Díky všem za účast a předvedené výkony!

Vojtěch Netuka | 10.10.2022 | 0

Jarní trojkombinace v srdci Vysočiny

Letošní jarní víkend dvou štafet a jednoho sprintu se konal v netradičně brzkém termínu na konci dubna. Pořadatelé z LPU a OSN museli závody kvůli problémům s CHKO Žďárské vrchy přesunout ze Svratky a okolí Svratouchu do Nového Města na Moravě. Úvodní sprint se běžel především v areálu místní nemocnice, štafety pak na Ochoze, lese obývaném v zimě biatlonisty a v létě bikery, což znamenalo, že jeho hlavní vizitkou byla hustá síť běžeckých tras a singltreků.
Ve sprintu se nejvíce dařilo deváté Kajče v dámské elitě, páté Pétě v juniorkách a dvojici Ráďa a Honza, kteří obsadili 7., resp. 9. místo v H21C1.
Sobotní štafety překvapily "sprintovou" vložkou ve Vysočina Aréně, což vytrestalo Hopa a Vaska, kteří na prvním úseku orazili špatnou kontrolu a DISKli pánské béčko a céčko. V áčku se naštěstí nic takového nestalo, takže si nezměněná sestava z JP Honza-Ráďa-Míca doběhla pro slušné 16. místo. Děvčatům se dařilo výtečně a trojice Péťa-Zuzka-Kája skončila šestá!
V neděli se shromko přesunulo na jiný kraj lesa k místnímu přírodnímu koupališti a tratě vymetly veškerý zbytek lesa, které v sobotu nenavštívily. Chlapi v osvědčené sestavě znovu v TOP20 (18.), dámy se těsně nedostaly do TOP10 a skončily jedenácté. Dobře běželo i dámské béčko (v sobotu se stavělo vyrovnaně) a štafeta Vanda-Marťa-Nika obsadila 15. místo.
Jako vždy díky všem za účast a předvedené výkony! Oba podzimní štafetové víkendy se konají ve východních Čechách, takže pojďme nastoupit v plné síle a ukázat, co v nás je!

Vojtěch Netuka | 26.4.2022 | 0

Po třech letech opět Jarní pohár

Tradiční otvírák jarní o-sezóny proběhl letos po pauze vynucené pandemií koronaviru v Hradeckých lesích u Bělče nad Orlicí. Shromaždiště ovšem nebylo tradičně v táboře u rybníka, ale na louce na jihozápadním okraji vesnice. Běželo se v málo proběhaném kousku lesa mezi leteckou střelnicí a Výskytem a nám se v domácích terénech na úvod sezóny poměrně dařilo...
Na sobotní klasice byla Kája třetí v D21A, céčkovou kategorii naše dámy opanovaly - vyhrála Péťa před Zuzkou, čtvrtá byla naše nová posila Vanda a hned za ní Míša. V pánské hlavní kategorii se do TOP10 dostal pouze devátý Ráďa.
V nedělním veřejném závodě štafet držely naše áčkové týmy slávistický prapor hodně vysoko - ženy nestačili pouze na LPU a skončily v sestavě Péťa-Vanda-Nikča druhé, pánové ve složení HonzaG-Ráďa- Míca obsadili šesté místo.
Generálku jsme zvládli, ČPŠ začíná za měsíc dvojzávodem u biatlonistů a bikerů v NMNM...

Vojtěch Netuka | 24.3.2022 | 0

Krátký den u Hodonína

První společnou závodně-tréninkovou týmovou akcí SD v roce 2022 byla víkendovka na jihu Moravy. V Dubňanech u Hodonína se totiž konal 1. ročník klubových štafet "Krátký den". Sedmičlenná družstva během sobotního odpoledne a večera bojovala v typickém "vracovském" terénu. My běželi ve složení Paki-Nika-PéťaR-Ráďa-Míca-Vojta-PéťaH a po výborných výkonech na všech úsecích jsme obsadili parádní 5. místo se ztrátou necelé půlhodiny na vítěznou Teslu Brno. Poslední členkou naší výpravy byla Áďa, která finišovala štafetě KSU 2 na 19. místě.

Víkendovka leden 2022

V neděli jsme se pak shodou okolností zúčastnili místního klubového mapového tréninku na kraji Brna.
Díky zejména mimobrněnským závodníkům a závodnicím za účast a všem za předvedené výkony!

Vojtěch Netuka | 23.1.2022 | 1

Úspěšný podzim za námi, nejistá sezóna 2021 u konce

::ČP long Kladky - 2. Kajča, 6. HonzaG (H21A)
::ČP middle Ledková Huť - 6. Kajča
::ČAH middle Hlubočky - 4. Vojta
::MČR na klasice Horní Požáry - 15. Kajča
::ČP sprint HK - 8. Kajča
::ČPŠ Bradlo - SO: 6. Kajča-Zuzka-Léňa, 13. Lyžník-HonzaG-Ráďa; NE: 5.Léňa-Zuzka-Kajča
::MČR štafet Vidnava - 6. Léňa-Zuzka-Kajča
::MČR klubů Vidnava - 13. áčko (HonzaG-Léňa-Ráďa-Zuzka-Vask-Kajča-Vojta), 19. béčko (Hop-PéťaH-Jedla-Áďa-TomZ-Nikča-Dan)
::MČR NOB Plzeň - 7. Nikča, 10. Kajča, 20. Vojta)
::ČP middle Plzeň - 1. Kajča, 10. Vojta (H21A)
Všem výše zmíněným gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony. Uznání a poděkování si ovšem zaslouží všichni členové SD, co dojedou na štafety, jezdí na závody, vydávají ze sebe v lese maximum a to vše v našem krásném, nyní 100% nepřehlédnutelném žlutomodrém dresu.

Vojtěch Netuka | 18.10.2021 | 1

Úspěšný sprintový víkend na Hané

Jak psala Kája v reportáži z nominaček, že "my raději ten les a ryzí podobu orienťáku", tak možná na tom něco pravdy je, ovšem když je potřeba, i po tom městě se dokážeme rozběhnout vstříc skvělým výsledkům, jako právě tento víkend ve Šternberku a Litovli.
Blízko senzační medaili v sobotním sprintu měla Kájule a fantastickým výkonem si vyběhla dělené čtvrté místo. Dařilo se i Lence, ta skončila třináctá, a také Nikče, která obsadila dělené 25. místo. Jediným zástupcem v pánské kategorii byl Ráďa a v těžké konkurenci si doběhl pro 42. místo.
Do nedělních sprintovek jsme nasadili nejsilnější možnou sestavu, když se k našim dvou eliťačkám přidali odpočatí sprintoví specialisté Lýža a Honza. A děly se věci - Kája se na prvním úseku stále držela v popředí balíku a předávala Lyžníkovi s minimální ztrátou na čelo. Jak Lyžník, tak poté i Honza podali srdnaté a houževnaté výkony, bojovali s houfem reprošů a eliťáků a stále drželi umístění v TOP 10. Poslední úsek obstarala Léňa, a i přes nefukční bezkontaktní čip na trati za sebou nechala několik závodnic a nestačila těsně pouze na finišmenku Chocně. I tak z toho bylo naprosto famózní 8. místo! Béčko plné mlaďáků doběhlo na slušném 27. místě.
Velká gratulace a ještě větší díky všem za předvedené výkony!

Vojtěch Netuka | 23.5.2021 | 1

Otvírák sezóny v Jihlavě a na Čeřínku

Na prvních letošních celostátních závodech skupinu dospělých po oba dva dny reprezentovalo kvarteto Nikča, Kajča, Léňa a Ráďa, na nedělní krátkou trať přijela ještě Zuzka.
V sobotu se běžel sprint v centru Jihlavy, atraktivní byla zejména závěrečná část v místní ZOO. Nejvíce se dařilo Káje s Lenkou, které si doběhly pro umístění v TOP10 (7. Kája, 10. Lenka).
V neděli byla na programu krátká trať na Čeřínku, dějišti zasněženého Velikonočka 2013. Tentokrát naštěstí závodníky přivítalo letní počasí, a tak mohli vyrazit na tratě, které byly i přes rozsáhlé vykácené území v prostoru závodu poměrně technicky náročné. Vynikající lesní formu předvedla v dámské elitě 4. Léňa, skvělé umístění těsně za první desítkou si odváží 12. Zuzka.

Vojtěch Netuka | 9.5.2021 | 1

Starší články


archiv článků