Skupina dospělých


Jarní trojkombinace v srdci Vysočiny

Letošní jarní víkend dvou štafet a jednoho sprintu se konal v netradičně brzkém termínu na konci dubna. Pořadatelé z LPU a OSN museli závody kvůli problémům s CHKO Žďárské vrchy přesunout ze Svratky a okolí Svratouchu do Nového Města na Moravě. Úvodní sprint se běžel především v areálu místní nemocnice, štafety pak na Ochoze, lese obývaném v zimě biatlonisty a v létě bikery, což znamenalo, že jeho hlavní vizitkou byla hustá síť běžeckých tras a singltreků.
Ve sprintu se nejvíce dařilo deváté Kajče v dámské elitě, páté Pétě v juniorkách a dvojici Ráďa a Honza, kteří obsadili 7., resp. 9. místo v H21C1.
Sobotní štafety překvapily "sprintovou" vložkou ve Vysočina Aréně, což vytrestalo Hopa a Vaska, kteří na prvním úseku orazili špatnou kontrolu a DISKli pánské béčko a céčko. V áčku se naštěstí nic takového nestalo, takže si nezměněná sestava z JP Honza-Ráďa-Míca doběhla pro slušné 16. místo. Děvčatům se dařilo výtečně a trojice Péťa-Zuzka-Kája skončila šestá!
V neděli se shromko přesunulo na jiný kraj lesa k místnímu přírodnímu koupališti a tratě vymetly veškerý zbytek lesa, které v sobotu nenavštívily. Chlapi v osvědčené sestavě znovu v TOP20 (18.), dámy se těsně nedostaly do TOP10 a skončily jedenácté. Dobře běželo i dámské béčko (v sobotu se stavělo vyrovnaně) a štafeta Vanda-Marťa-Nika obsadila 15. místo.
Jako vždy díky všem za účast a předvedené výkony! Oba podzimní štafetové víkendy se konají ve východních Čechách, takže pojďme nastoupit v plné síle a ukázat, co v nás je!

Vojtěch Netuka | 26.4.2022 | 0

Po třech letech opět Jarní pohár

Tradiční otvírák jarní o-sezóny proběhl letos po pauze vynucené pandemií koronaviru v Hradeckých lesích u Bělče nad Orlicí. Shromaždiště ovšem nebylo tradičně v táboře u rybníka, ale na louce na jihozápadním okraji vesnice. Běželo se v málo proběhaném kousku lesa mezi leteckou střelnicí a Výskytem a nám se v domácích terénech na úvod sezóny poměrně dařilo...
Na sobotní klasice byla Kája třetí v D21A, céčkovou kategorii naše dámy opanovaly - vyhrála Péťa před Zuzkou, čtvrtá byla naše nová posila Vanda a hned za ní Míša. V pánské hlavní kategorii se do TOP10 dostal pouze devátý Ráďa.
V nedělním veřejném závodě štafet držely naše áčkové týmy slávistický prapor hodně vysoko - ženy nestačili pouze na LPU a skončily v sestavě Péťa-Vanda-Nikča druhé, pánové ve složení HonzaG-Ráďa- Míca obsadili šesté místo.
Generálku jsme zvládli, ČPŠ začíná za měsíc dvojzávodem u biatlonistů a bikerů v NMNM...

Vojtěch Netuka | 24.3.2022 | 0

Krátký den u Hodonína

První společnou závodně-tréninkovou týmovou akcí SD v roce 2022 byla víkendovka na jihu Moravy. V Dubňanech u Hodonína se totiž konal 1. ročník klubových štafet "Krátký den". Sedmičlenná družstva během sobotního odpoledne a večera bojovala v typickém "vracovském" terénu. My běželi ve složení Paki-Nika-PéťaR-Ráďa-Míca-Vojta-PéťaH a po výborných výkonech na všech úsecích jsme obsadili parádní 5. místo se ztrátou necelé půlhodiny na vítěznou Teslu Brno. Poslední členkou naší výpravy byla Áďa, která finišovala štafetě KSU 2 na 19. místě.

Víkendovka leden 2022

V neděli jsme se pak shodou okolností zúčastnili místního klubového mapového tréninku na kraji Brna.
Díky zejména mimobrněnským závodníkům a závodnicím za účast a všem za předvedené výkony!

Vojtěch Netuka | 23.1.2022 | 1

Úspěšný podzim za námi, nejistá sezóna 2021 u konce

::ČP long Kladky - 2. Kajča, 6. HonzaG (H21A)
::ČP middle Ledková Huť - 6. Kajča
::ČAH middle Hlubočky - 4. Vojta
::MČR na klasice Horní Požáry - 15. Kajča
::ČP sprint HK - 8. Kajča
::ČPŠ Bradlo - SO: 6. Kajča-Zuzka-Léňa, 13. Lyžník-HonzaG-Ráďa; NE: 5.Léňa-Zuzka-Kajča
::MČR štafet Vidnava - 6. Léňa-Zuzka-Kajča
::MČR klubů Vidnava - 13. áčko (HonzaG-Léňa-Ráďa-Zuzka-Vask-Kajča-Vojta), 19. béčko (Hop-PéťaH-Jedla-Áďa-TomZ-Nikča-Dan)
::MČR NOB Plzeň - 7. Nikča, 10. Kajča, 20. Vojta)
::ČP middle Plzeň - 1. Kajča, 10. Vojta (H21A)
Všem výše zmíněným gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony. Uznání a poděkování si ovšem zaslouží všichni členové SD, co dojedou na štafety, jezdí na závody, vydávají ze sebe v lese maximum a to vše v našem krásném, nyní 100% nepřehlédnutelném žlutomodrém dresu.

Vojtěch Netuka | 18.10.2021 | 1

Úspěšný sprintový víkend na Hané

Jak psala Kája v reportáži z nominaček, že "my raději ten les a ryzí podobu orienťáku", tak možná na tom něco pravdy je, ovšem když je potřeba, i po tom městě se dokážeme rozběhnout vstříc skvělým výsledkům, jako právě tento víkend ve Šternberku a Litovli.
Blízko senzační medaili v sobotním sprintu měla Kájule a fantastickým výkonem si vyběhla dělené čtvrté místo. Dařilo se i Lence, ta skončila třináctá, a také Nikče, která obsadila dělené 25. místo. Jediným zástupcem v pánské kategorii byl Ráďa a v těžké konkurenci si doběhl pro 42. místo.
Do nedělních sprintovek jsme nasadili nejsilnější možnou sestavu, když se k našim dvou eliťačkám přidali odpočatí sprintoví specialisté Lýža a Honza. A děly se věci - Kája se na prvním úseku stále držela v popředí balíku a předávala Lyžníkovi s minimální ztrátou na čelo. Jak Lyžník, tak poté i Honza podali srdnaté a houževnaté výkony, bojovali s houfem reprošů a eliťáků a stále drželi umístění v TOP 10. Poslední úsek obstarala Léňa, a i přes nefukční bezkontaktní čip na trati za sebou nechala několik závodnic a nestačila těsně pouze na finišmenku Chocně. I tak z toho bylo naprosto famózní 8. místo! Béčko plné mlaďáků doběhlo na slušném 27. místě.
Velká gratulace a ještě větší díky všem za předvedené výkony!

Vojtěch Netuka | 23.5.2021 | 1

Otvírák sezóny v Jihlavě a na Čeřínku

Na prvních letošních celostátních závodech skupinu dospělých po oba dva dny reprezentovalo kvarteto Nikča, Kajča, Léňa a Ráďa, na nedělní krátkou trať přijela ještě Zuzka.
V sobotu se běžel sprint v centru Jihlavy, atraktivní byla zejména závěrečná část v místní ZOO. Nejvíce se dařilo Káje s Lenkou, které si doběhly pro umístění v TOP10 (7. Kája, 10. Lenka).
V neděli byla na programu krátká trať na Čeřínku, dějišti zasněženého Velikonočka 2013. Tentokrát naštěstí závodníky přivítalo letní počasí, a tak mohli vyrazit na tratě, které byly i přes rozsáhlé vykácené území v prostoru závodu poměrně technicky náročné. Vynikající lesní formu předvedla v dámské elitě 4. Léňa, skvělé umístění těsně za první desítkou si odváží 12. Zuzka.

Vojtěch Netuka | 9.5.2021 | 1

Štafetová medaile po 12 letech

Dlouho vyhlížený sen se stal skutečností a trio Kajča, Nikča a Léňa vybojovalo na MČR štafet v Jakubčovicích bronzové medaile. Jedná se o první štafetovou medaili od roku 2008, kdy u Malého Hradiska vybojovaly stříbro Věrka Mádlová, Zuzka Stehnová (Jedličková) a Terka Petrželová (Panchártková). Fantastický závod, na který budeme dlouho vzpomínat, ať už budeme mít na mysli suverénní Káju na vyhraném prvním úseku, srdnatě bojující Nikču na tom druhém, anebo překvapenou Léňu na doběhu, když se dozvěděla, že finišuje pro medaili. Dámy, děkujem!

Pánové dnes všichni vesměs předvedli svůj standard, všem ovšem vytřel zrak Honza, který se po roce zjevil na závodech a v béčku po skvělém výkonu předával Hopovi po prvním úseku pouze necelé dvě minuty za čelem závodu. Áčko doběhlo stejně jako loni na 23. místě, béčko si polepšilo na 31. příčku. Jo a Bob přišel pozdě na předávku :D
Část z nás si ovšem pobyt na Moravě vzhledem k prodlouženému víkendu prodloužila, a čtveřice Vojta, Kája, Léňa + Cáš tak v neděli jela dobýt TTčko na Pradědu a až v pondělí se po zastávce na Dolní Moravě (tam už si dal TTčko pouze Cáš, Vojta s Léňou šli úseky) vrátili domů.

Vojtěch Netuka | 29.9.2020 | 6

Zářijová víkendovka skupiny dospělých

O jediném "volnějším" víkendu uprostřed našlapané podzimní sezóny jsme úspěšně zopakovali loňský formát zahrnující v sobotu dopolední Ligu Vysočiny, společný oběd, odpolední semtamy a závěrečnou pizza párty na klubovně. Letos jsme ovšem dostáli slovu "víkendovka", jelikož jsme k tomu ještě v neděli přidali účast na Východočeském poháru u Kopidlna. Sobotní program absolvoval tranzit ve složení Vojta, Ráďa, Paki, Dan (místo nemocného Lubina), Míca, Áďa, Ája a Nikča, ke kterým se přidali z Prahy ještě Kája s Cášem.
Krátkou trať u Chotěboře jsme hodnotili jako orientačně méně náročnou, velmi rychlou, ale celkově velmi pěknou a pestrou. Na stupních vítězů se shodně na druhém místě potkali Ráďa a Kája, kteří si po výborných výkonech odnášeli ceny v podobě piv a lopatky! Většina týmu se potom umístila v TOP10.
Po vynikajícím obědě v Chotěboři a návštěvě rozhledny nad Trhovou Kamenicí nás čekaly semtamy na mapě Vranov z pera stavitele Vojty. Ten předpokládal rychlý kontaktní trénink, ale těžký terén se sníženou viditelnosti a pasáž na zarostlé pasece ho (a všechny ostatní) uvedly v omyl. Trénink jsme ale zvládli na výbornou a tak nás za odměnu stejně jako loni čekala již zmíněná pizza párty na Bíře. Někteří tam nakonec i nocovali...
Víkendovka září 2020
...aby mohli v neděli vyjet směr Kopidlno. Po příjezdu jsme byli (nejen) našimi klubovými kolegy poučeni o pochybné kvalitě mapy a plni očekávání vyrazili do lesa. Neprůhledný listnatý les (navíc ne příliš dobře zmapovaný) s místy velmi náročnou podložkou v podobě vzrostlé trávy se ukázal být opravdovou výzvou. Opět jsme si připsali v hlavních kategoriích dvě druhá místa, tentokrát však těmi úspěšnými byli Ája a Míca.
Díky všem za účast a houževnaté výkony!

Vojtěch Netuka | 13.9.2020 | 0

Hradubické sprintování

Prvními celostáními závody v tomto divnoroce se první zářijovou neděli staly dva sprintové šampionáty. V domácích terénech jsme po poctivém letním tréninku a hladoví po závodění nemohli chybět.
Dopolední MČR ve sprintu proběhlo v centru HK. Závodníci se z hudební síně vydali přes jižní terasy a zákeřnou pasáž u lávky přes Orlici až do cílového prostoru u UHK. Našim závodníkům se dařilo skvěle. V dámské kategorii se Léňa s Kájou blýskly 8., resp. 12. místem, v juniorkách Nikča doběhla pátá a výborně připravený Ráďa si v juniorech doběhl pro 4. příčku, 18 sekund za bronzem.
Odpoledne byly na programu sprintové štafety v pardubické čtvrti Ohrazenice. Závod byl velmi rychlý, ne příliš mapově náročný, ale celkově pěkný. Áčko běželo ve složení Léňa-Lyžník-Vojta-Kája a po dramatickém průběhu, když zejména Lýža na druhém úseku podal výborný výkon, přiběhla stahující finišmenka Kája do cíle na konečném 14. místě. V béčku musel místo indisponovaného HonzyG nastoupit Hop, štafeta běžela v pořadí Nikča-Ráďa-Hop-Ája a skončila čtyřiadvacátá. A jako vždy...
...díky všem za předvedené výkony!

Vojtěch Netuka | 7.9.2020 | 1

Červnová víkendovka skupiny dospělých

Na konci června se skupina dospělých po půlroční době temna sešla na víkendovce v Orlických horách. Zázemí Hepnerovic roubenky a možnost potrénování v náročných horských terénech si nenechalo ujít šest závodníků (Hop, Míca, Lyžník, Vojta, Dan, Ráďa) a tři závodnice (Léňa, Áďa, Ája). Sestavu doplnili posila z vyspělého jihu Čech Zdenda a nedělní návštěva v podobě Apči.
Víkendovka červen 2020
Víkendovku jsme zahájili v pátek navečer výběhy-seběhy na dnes již klasické mapě Sfinga. Výběh po cestě s více než 100m převýšením důkladně potrápil jak fyzicky, tak i psychicky, takže jsme se do náročných mapových seběhů z pera stavitele Rádi pouštěli řádně opotřebení.
V sobotu byl na programu zlatý hřeb celého víkendu. Auty jsme se dopravili do Luisina údolí, odkud jsme přes Velkou Deštnou doběhli na start vloženého klečového sprintíku v okolí vrchu Koruna. Díky stavitelce Áje jsme v průběhu trati navštívili skoro všechny místní řopíky a prokličkovali se klečí až do cíle. O zážitky z trati rozhodně nebyla nouze, nicméně bylo na načase pokračovat dál, abychom nakonec přes Zdobnici doběhli do Kačerova, kde se jsme měli domluvený oběd na chalupě u Červených. Po cca čtyřchodovém menu (bramboračka, bramborový salát, jednohubky s domácím pestem, ovocný koláč) a zaslouženém odpočinku jsme se přesunuli na koupačku ke Kačerovským rybníkům. Nohy už toho měly dost, ale přeci jen jsme ještě přes prostor mapy Šajtava museli doběhnout zpět k autům do Luisina údolí. Večer pak za odměnu proběhla zahradní grilovačka.
Nedělní program byl ve znamení návratu na Sfingu, kde pro nás Míca připravil downhill vrstevnicovku. Po výšlapu na start jsme se vrhli do náročného horského svahu, který v kombinaci s únavou a mapovou obtížností představoval opravdovou výzvu. Se všemi nástrahami jsme se však zdárně poprali, a tak jsme se po obědě a úklidu mohli plni zážitků, naběhaných kilometrů a nastoupaných výškových metrů vydat domů.

Vojtěch Netuka | 29.6.2020 | 0

Starší články


archiv článků