Skupina dospělých


Další účast na Krátkém dni


V sobotu 13. ledna se uskutečnil další, tentokrát třetí, ročník závodu Krátký den. Pro neznalé se jedná o závod družstev po vzoru skandinávských závodů Tiomily a Jukoly. Běží se v pořadí H-D-D-H-H-H-D, do štafety jsou tedy potřeba čtyři muži a tři ženy. Nám se bohužel nepodařilo složit kompletní štafetu, a tak jsme ve výsledcích nebyli klasifikováni. ›› celý článek

Štěpa | 6.2.2024 | 0

Hojná účast na vrcholu sezóny!

Sobota:
D21: 16. SHK B (Lea-Léňa-Nika), 17. SHK A (Péťa-Zuzka-Kajča)
H21: 23. SHK A (Honza-Dohy-Ráďa)
Neděle:
18. SHK A (HonzaG-Léňa-Dohy-PéťaH-Ráďa-Kajča-Míca)
57. SHK C (Lyžník-PéťaR-Paki-Štěpa-KubaH-Marťa-HonzaP)
--. SHK B (PanDek-Andrea-Vojta-Lea-Dejv-Nika-Adaš)

Vojtěch Netuka | 17.10.2023 | 0

Podzimní trojkombinace u Brna

Na letošní podzimní štafetovo-sprintový víkend jsme vyrazili k Brnu. Sprint v centru moravské metropole a štafety v echt brněnském terénu u obce Vranov si pro nás připravili zkušení pořadatelé z brněnské Tesly.
Nejvíce se oba dny dařilo dámskému áčku (Nika, Zuzka, PéťaH), které v obou závodech skončilo v TOP 10 (7., resp. 8. místo). Holkám v béčku (Lea, Štěpa, Kájule) se více podařil nedělní závod, ve kterém skončily třinácté. Pánské áčko (Honza, Dohy, Míca) skončilo po oba dny na konci třetí desítky (28., 29.), béčku (Hop, Vojta, Ráďa) se podařilo po oba dny alespoň trochu bodovat (41., 44.), v céčku (Dejv, Jedla, Bob) se povedly některé individuální výkony (50., 52.).
Sprint v Brně běžely v elitě Péťa (22.) a Nika (24.), v pánských áčkách se dařilo Honzovi (10.), stříbrem v juniorech se blýsknul Dohy.
Díky všem za účast a výkony, družstva klepou na dveře!

Vojtěch Netuka | 25.9.2023 | 0

24h OB štafety u Příbrami

Před závodem
Náš tým ve složení Ráďa, Hop, Dan, Nika a Péťa doráží v pátek navečer na louku uprostřed lesu v blízkost obce Dubenec. Paki doráží až v sobotu ráno, jelikož má službu v práci. Právě on na poslední chvíli nahradil zraněného Vojtu, který nám vyhrál startovné, ale nemohl se zúčastnit… Naše pětice relaxuje s pivem v ruce a nic nenasvědčuje tomu, že se další den bude dít něco neobvyklého.
Náš „pocitový“ deníček-při závodě
3. 6. 9:00: start! (v závorce celkové pořadí úseků)
Ráďa (1): Na mapáči druhý za Cášem, K9 slušně pohledaná (2´), jinak v pohodě.
Hop (2): V klidu a nikam se nehnat, mapa mi přišla občas slabší, pohledal jsem K6 (3,5´).
Dan (3): Ráďa říkal, že je těžká podložka… v první půlce jsem si říkal, že přehání…NEPŘEHÁNĚL. V kombinaci s vratkým kotníkem bolavá kombinace. Prapodivná mapa tomu taky nepřidala.
Nika (4): No, že bych se do toho lesa chtěla vrátit, říct nemůžu…
Péťa (5): Na to, že ty kontroly byly všechny u cesty, tak jsem to nešla tak čistě.
Paki (6): Na začátek dobrá volba dát mi něco krátkého na seznámení. Ze začátku ťukačka, pak přišel těžší postup s lehkou nejistotou v dohledávce, pak radši obíhačka po cestě. Když jsem si už víc věřil, pustil jsem to z kopce lehce na to, že to přece uvidím (hustníček v čistým), no, čistýho moc nebylo, cestička nebyla vidět a byla chyba, oběhal jsem dvě jiné kontroly, než jsem našel svoji, takže příští úsek víc na jistotu.
Ráďa (7): Nejdelší trať, tři čtvrtiny zarostlé trávou, kde ještě nikdo neběžel, fakt extrém, chyby 2´.
Hop (8): Jednička stejná jako v prvním okruhu, dvojka těsně vedle kontroly z minula, dvě kontroly jsem probouzel, nechápu, jak to mají nastavené, trať H8 už dneska někdo běžel. Na K15 mě sebral Udr, tak jsem musel dost nepříjemně zrychlit, ale do kopce na předposlední kontrolu mě odpáral. V cíli nemám pocit, že bych chtěl dneska ještě něco běžet :-)
Dan (9): Kotníček od minulého úseku trochu ztuhnul, takže jsem ho zatejpoval na beton a děj se vůle boží. Naštěstí držel, bolel, ale držel, když jsem celou trať běžel, jak kdybych měl nasráno do gatí a víc, než na mapování jsem dával pozor na klacky pod nohama. Postupy, a hlavně dohledávky mi tak přišly trochu na tušáka a ani nasazený tempo v kombinaci s odpoledním pařákem na náladě moc nepřidaly. Naštěstí to dobře dopadlo, zachránil jsem princeznu, získal půlku království a tak dál…
Nika (10): Easy, až na ten kopec a zarostlou oblast.
Péťa (11): Rozdíl mezi easy a hard tratí je opravdu poznat.
Paki (12): E1, takže easy, chybka jen na 30´´.
Ráďa (13): Rád jsem si dal kratší trať, i když s kopřivami :-) Dobré.
Hop (14): Konečně správná trať, na 6 z 12 kontrol jsem byl už podruhé :-)
Dan (15): Bída, bylo málo reggae a svačinka si s mým bříškem moc nesedla.
Nika (16): Konečně jsem navštívila jinou část lesa, pobrodila se bažinou a přiběhla s botami od pylu. Navíc jen 50 metrů převýšení, takže super! A začaly mi vrzat boty…
Péťa (17): Aspoň už ta tráva byla trochu prošlapaná, ale zas mi zapadající slunce svítilo do očí. No ale nejvíc jsem se těšila na palačinku, která předtím nebyla. Skandál!
Paki (18): Dostal jsem důvěru na delší úsek, mohl jsem se pořádně rozběhnout a rozdýchat. Mapově celkem čistě, pár postupů cestovka. Spokojenost.
Ráďa (19): Spolehlivý výkon jedna radost.
Hop (20): Stmívací úsek, jedna chyba na 3´, asi 15 klíšťat.
Dan (21): První půlka ve slušným šeru, ale ještě bez čelovky. Jak jsem rozsvítil čelovku, tak to šlo do prdele. Nebylo P, ani P, ani B, ani K.
Nika (22): Boží! Moc jsem si to užila.
Péťa (23): Bylo to hard jak sviň.
Paki (24): Na většině kontrol jsem už byl, ale nedá se to se dnem srovnat. Úplně stejný postup jako na předsběrku i ve dne, teď v noci mi dalo hledání hustníku dost zabrat. V noci není vidět na 100 metrů.
Ráďa (25): Krize zažehnána, i když s trochou štěstí, dohledány všechny kontroly skoro bez chyby (celkem „jen“ 90´´).
Hop (26): Konečně dětská trať po cestách, hurá! I s pravým úhlem!
Dan (27): Dětská trať! Hrozně to kotlil, protože porazil Hopa!
Nika (28): Tak to se mi moc nepovedlo…místo HN3 jsem si vzala EN3 a vracela se od mapáče…
Péťa (29): Je zajímavý hledat ve tmě kupky v hustníku, moc dobře to nejde, ale random jsem to trefila.
Paki (30): Nic nevymýšlet, cestovka. Stejně jsem se musel na 3 křižovatkách vrátit zkontrolovat správnou cestu.
Ráďa (31): Krátký lehký úsek, pokažená K2 (2,5´)! Jinak palba po cestách.
Hop (32): HN2: krátký úsek, ale zapeklitý terén, na začátku šukačka v hustníku, pak kopec a ostružiny, výsledný průměr přes 10 na kilometr. A plus 10 minut oproti plánu.
Dan (33): (komentář nedodán)
Nika (34): EN4: Easy a chytila jsem zajíce.
Péťa (35): Sice za rozednívání, ale světlo bylo hodně třeba. Hezký běžet při západu i východu slunce.
Paki (36): Za světla lehký noční úsek. Pěkný orienťák, ideální příprava na klasiku.
Ráďa (37): Po hodinovém spánku jsem byl velmi vytuhlý. Klusem, na víc nebyly síly, vyždímal jsem se na maximum.
Hop (38): Finiš samozřejmě naplno a na závěr ještě zrychlit. No tak snadné to nebylo, do kopců jsem chodil pěšky, ale po rovině a z kopce to docela šlo. V cíli z toho byl o 5 minut rychlejší čas oproti plánu, takže spokojenost.
Dan (39): (komentář nedodán)
Nika (40): HN4: poslední úsek! Snažila jsem se jít co nejrychleji, aby měla Péťa šanci na finiš…mapově pohoda, ale ty kopce nebyly zadarmo.
Péťa (41): Předem bylo celkem jasný, že to nestihnu, ale zkusila jsem to. Ale pět minut je pět minut…
4. 6. 9:05: Péťa dobíhá do cíle, sice jsme nestihli poslední úsek o 5 minut, ale to nic nemění na našem 2. místě!
Po závodě
Euforie! Tento závod byl hodně o taktice, vytrvalosti a týmové zodpovědnosti. Nám se vše podařilo, zvolili jsme dobrou, možná ideální, taktiku, fyzicky jsme to odtáhli i přes úbytek sil na konci, a hlavně, nikdo z nás nic NEDISKNUL, což je obdivuhodný počin.
Díky týme, byl to zážitek, na který nikdy nezapomeneme!
Za dva roky znovu a s více týmy?
by Ráďa

Vojtěch Netuka | 16.6.2023 | 3

Jarní trojkombinace u Prahy

Letošní jarní trojkombinace se konala na jihozápadním okraji pražské aglomerace. Zatímco štafety ve svých domácích terénech Valnovka a Kozlík uspořádali orienťáci z OK Kamenice, náročné organizace sprintu se ujali ve svém domovském městě pořadatelé z OK Říčany.
Nejvíce se oba dny dařilo dámskému áčku (PéťaH, Vanda, Zuzka), které v obou závodech skončilo na výborném 9. místě. Holky v béčku si v neděli oproti sobotě o místo polepšily (26., resp. 25. místo). Pánům se ve velké konkurenci z nejrůznějších důvodů tolik nedařilo, nicméně omlazené áčko ukázalo svůj potenciál do budoucna (31., resp. 35. místo), béčko bohužel doplatilo na absenci některých posil a nebodovalo (55., 52.).
Sprint v Říčanech pak jako jediná z nás v elitě běžela Péťa (31.), v áčkových kategoriích se dařilo Nikole (3.) a Honzovi (9.).
Díky všem za účast a výkony, na podzim budeme štafetovat pro změnu u Brna, doufejme s větší účastí!

Vojtěch Netuka | 24.4.2023 | 0

Jarní pohár 2023

Letošní ročník klasického otvíráku sezóny pod taktovkou kolegů z OK99 se konal opět v Bělči, shromaždiště se nacházelo na louce přes cestu pouze o pár desítek metrů vedle než loni. Nový byl samozřejmě závodní prostor, zatímco loni se běhalo směrem k Výskytu, letošní závody se konaly v dobře známém a krásném terénu Bělečského mlýna a Marokánky, kde si orienťáci odbyli premiéru v bývalém pískovém lomu.
A jak se dařilo nám? V pátek byla Nika třetí na nočním, na sobotní klasice vyhrála Zuzka D21C (5. Pája), v mužích výborný Dohy mezi eliťáky v H21A druhý (7. HonzaG, 8. Illia) a Eda vyhrál H21C.
Na start nedělních štafet se postavily 2 dámské a 4 pánské (vč. jedné posily z PHK) týmy. Účast byla spíše komorní, ale i tak se sešla slušná konkurence. V mužích až v pytlíku na posledním úseku áčko (HonzaG-Illia-Dohy) předběhlo do té doby výborně běžící béčko (Eda-Lyžník-Ráďa) a bylo z toho šesté, resp. sedmé místo (10. SHK C, 14 SHK D). Dámské áčko (PéťaH-Vanda-Nika) bylo v těsném závěsu za bednou páté, béčko (Pája-Štěpa-PéťaR) skončilo na místě sedmém.
Jako vždy díky všem za hojnou účast a předvedené výkony, jarní ČPŠ nás čeká už za měsíc, tento rok pořádá KAM v jejich domácích terénech jižně od Prahy.

Vojtěch Netuka | 20.3.2023 | 0

Po roce opět na Krátkém dni

I tento rok jsme si jako loni zpestřili zimní přípravu a vyrazili na 2. ročník štafet Krátký den, které pořádali brněnské Žabovřesky ve stejném prostoru v Dubňanech u Hodonína. Opět se běželo za mrazivého lednového počasí, na zemi drobný poprašek sněhu. Naše družstvo ve složení Lyžník-PéťaH-PéťaR-Míca-Dohy-Vojta-Nikča obhajovalo výborné 5. místo z loňska a i když to možná v průběhu závodu nevypadalo, postupně jsme se propracovávali dopředu a na posledním úseku jsme mohli pomýšlet na obhajobu. Nakonec to sice po dramatickém závěru o místo nevyšlo, nicméně 6. místo, tudíž umístění na velké bedně, se rozhodně počítá. Členem slávistické výpravy byl také Paki, který rozbíhal jedno z družstev ZBM.
V neděli jsme se připojili na mapový trénink PBM kousek od Brna (mockrát děkujeme!), potrénovali běhání v zasněžených rýhách a i hlavu na následném paměťáku.
Díky všem za účast a předvedené výkony, na jaře to prodáme naplno!

Vojtěch Netuka | 23.1.2023 | 0

Vrchol podzimní sezóny za námi!

Sobota:
D21: 11. SHK A (PéťaH-Míša-Kája), 24. SHK B (Nika-Áďa-Marťa), 38. SHK C (Štěpa-PéťaR-Klára Lukešová)
H21: 30. SHK A (Lyžník-HonzaG-Eda)
Neděle:
18. SHK A (HonzaG-Kája-Eda-Míša-Ráďa-PéťaH-Vojta)
23. SHK B (HonzaP-Áďa-Dejv-PéťaR-Vask-Nikča-Dan)
--. SHK C (Lyžník-Štěpa-Piškot-Mirka Raková-Radek Jakubský-Tom Souček)
Díky všem za účast a předvedené výkony!

Vojtěch Netuka | 10.10.2022 | 0

Jarní trojkombinace v srdci Vysočiny

Letošní jarní víkend dvou štafet a jednoho sprintu se konal v netradičně brzkém termínu na konci dubna. Pořadatelé z LPU a OSN museli závody kvůli problémům s CHKO Žďárské vrchy přesunout ze Svratky a okolí Svratouchu do Nového Města na Moravě. Úvodní sprint se běžel především v areálu místní nemocnice, štafety pak na Ochoze, lese obývaném v zimě biatlonisty a v létě bikery, což znamenalo, že jeho hlavní vizitkou byla hustá síť běžeckých tras a singltreků.
Ve sprintu se nejvíce dařilo deváté Kajče v dámské elitě, páté Pétě v juniorkách a dvojici Ráďa a Honza, kteří obsadili 7., resp. 9. místo v H21C1.
Sobotní štafety překvapily "sprintovou" vložkou ve Vysočina Aréně, což vytrestalo Hopa a Vaska, kteří na prvním úseku orazili špatnou kontrolu a DISKli pánské béčko a céčko. V áčku se naštěstí nic takového nestalo, takže si nezměněná sestava z JP Honza-Ráďa-Míca doběhla pro slušné 16. místo. Děvčatům se dařilo výtečně a trojice Péťa-Zuzka-Kája skončila šestá!
V neděli se shromko přesunulo na jiný kraj lesa k místnímu přírodnímu koupališti a tratě vymetly veškerý zbytek lesa, které v sobotu nenavštívily. Chlapi v osvědčené sestavě znovu v TOP20 (18.), dámy se těsně nedostaly do TOP10 a skončily jedenácté. Dobře běželo i dámské béčko (v sobotu se stavělo vyrovnaně) a štafeta Vanda-Marťa-Nika obsadila 15. místo.
Jako vždy díky všem za účast a předvedené výkony! Oba podzimní štafetové víkendy se konají ve východních Čechách, takže pojďme nastoupit v plné síle a ukázat, co v nás je!

Vojtěch Netuka | 26.4.2022 | 0

Po třech letech opět Jarní pohár

Tradiční otvírák jarní o-sezóny proběhl letos po pauze vynucené pandemií koronaviru v Hradeckých lesích u Bělče nad Orlicí. Shromaždiště ovšem nebylo tradičně v táboře u rybníka, ale na louce na jihozápadním okraji vesnice. Běželo se v málo proběhaném kousku lesa mezi leteckou střelnicí a Výskytem a nám se v domácích terénech na úvod sezóny poměrně dařilo...
Na sobotní klasice byla Kája třetí v D21A, céčkovou kategorii naše dámy opanovaly - vyhrála Péťa před Zuzkou, čtvrtá byla naše nová posila Vanda a hned za ní Míša. V pánské hlavní kategorii se do TOP10 dostal pouze devátý Ráďa.
V nedělním veřejném závodě štafet držely naše áčkové týmy slávistický prapor hodně vysoko - ženy nestačili pouze na LPU a skončily v sestavě Péťa-Vanda-Nikča druhé, pánové ve složení HonzaG-Ráďa- Míca obsadili šesté místo.
Generálku jsme zvládli, ČPŠ začíná za měsíc dvojzávodem u biatlonistů a bikerů v NMNM...

Vojtěch Netuka | 24.3.2022 | 0

Starší články


archiv článků