Skupina dorostu


Přesun členů skupiny žactva

Členové skupiny "žactva 2022" byli přesunuti do skupiny dorostu.

(jsfk) | 28.12.2022 | 0

Přesun členů skupiny dorostu a juniorů

Členové skupiny "dorostu 2022" byli přesunuti do skupiny juniorů. ›› celý článek

(jsfk) | 28.12.2022 | 0

Mistrovství ČR na klasické trati

Čtyři mladší dorostenci/ky (Marťa, Kája, Petr, Jarda) využili příležitosti a zúčastnili se Mistrovství ČR na klasice. Většina z nich byla vůbec poprvé na MČR. Na finále A to sice bohužel nedalo, ale finále B pro tři z nich byl také úspěch. K nezaplacení je samozřejmě další závodní zkušenost z velké akce. Výsledky jsou v ORISu a fotky tady nebo od pořadatelů zde.

Jiří Čečka | 18.9.2021 | 1

Soustředění v Bílku u Chotěboře

Mladší část naší skupiny také byla na konci prázdnin na soustředění. Po Vyskeři a Kořenově letos zavítali do Bílku u Chotěboře, kde sbírali další mapové zkušenosti, které určitě zužitkují v podzimní části sezóny. Fotky najdete tady...
soustředění ›› celý článek

Jiří Čečka | 18.9.2021 | 0

STK ve Švédsku

Co je to STK?
Z webu ČSOS... "STK – stacionární tréninkové kempy. Jedná se o projekt Rady pro inovace. Cílem tohoto projektu je připravit kvalitní tréninkové zázemí pro mládež ve věku 12-STK Švédsko18 let. Jednotliví zájemci z řad oddílů nebo TSM budou v týdenních turnusech trénovat v atraktivních terénech pro OB, LOB i MTBO pod dozorem ambasadorů z řad juniorské či dospělé reprezentace, kteří zároveň mohou využít zázemí STK k vlastnímu tréninku. Na místě bude připravené ubytování, tréninky a ambasadoři, kteří s účastníky budou analyzovat tréninky a přenášet tak své zkušenosti na mladší."

ukázka mapyMěli jsme super možnost letošní STK ve Švédsku využít - 9 žáků/dorostenců z naší skupiny s podporou 2 trenérů (plus 2 slávisti za TSM Královéhradecko s TSM trenérem). Více ale níže od našich žáků a dorostenců...

První den jsme se všichni sešli na parkovišti u Orlice Parku, odkud začala i naše výprava. Autem jsme jeli něco málo přes 9 hodin a zastavovali jsme většinou jen na krátké pauzy. Když jsme dorazili do Rostocku, odkud měl odplouvat náš trajekt, tak jsme měli ještě spoustu času na připravení malé spontánní oslavy narozenin pro Jirku Čečku. Kolem půl desáté, se osádka našeho auta nalodila a mohla začít naše dlouhá plavba, která zabrala necelých 8 hodin. ›› celý článek

Jiří Čečka | 1.9.2021 | 1

Jarní sezóna 2021

Příprava na sezónu
Celou kovidovou zimu a jaro byly vždy na víkend připravené mapové tréninky v okolí Hradce. Celkem 19 tréninků jsme absolvovali s dostatečnými časovými rozestupy v souladu se všemi kovidovými nařízeními. Součastí mapové přípravy byla i "on-line" emailová teorie. Postupně jsme přidali rozbory mapových tréninků a on-line posilování a protahování s Marťou.

Velikonoční soustředění
"Soustředění" v rámci zavřeného okresu a opět v "individuálním" režimu s rozestupy. Mapy Lodínské lomečky (2x), Svíb a Biřička. Při soustředění probíhala soutěž dvojic, kdy "závodníci" získávali za absolvované tréninky body do celkového velikonočního bodování. Soutěž končila hledáním velikonočního pokladu.
Večer byli tradičně jako na každém soustředění mapové rozbory. Tentokrát ale bohužel pouze on-line.

Závody na jaře
Naštěstí se závodní sezóna v květnu otevřela. Nejprve 4 mapové tréninky místo původně plánovaných oblasťáků. Poslední víkendový víkend ale konečně oblasťák a žebříček B. V červnu následovali další 3 oblasťáky a 2-závod žebříčku B v Písku, kam jsme se mohli vydat společně s OK99 autobusem. Pro řadu z nás to byla první zkušenost na víkendovém B-čkovém dvojzávodě.
Nesmíme zapomenou ani na žebříček A a MČR na krátké trati pro držitele A-čkové licence.

Výsledky jarní části sezóny
Oblastní žebříček - jarní část
D14C: 7. Anežka N.
D16C: 5. Kája
H12C: 3. Máťa, 4. David, 10. Kuba S.
H14C: 5. Tonda, Tomáš
H16C: 1. Petr
Kája, Máťa, David, Kuba S., Tonda, Tomáš, Petr, Týnka, Štěpán a Jarda získali licenci B na příští rok.
Škoda jen, že se spousta z nás nezvládla zúčastnit ani 3 závodů, což je minimální počet započítávaný do Východočeského poháru.

Buřtyjáda - zakončení jarní sezóny
Klasické zakončení jarní části sezóny s krátkým závodem u klubovny a opékáním buřtů.
Fotky jsou tady...

Jiří Čečka | 1.7.2021 | 0

Letní soustředění v Kořenově

Poslední prázdninový víkend byl již tradičně věnován soustředění. Tentokrát na chatě TJ OB Turnov v Kořenově v Jizerkách.
Kořenov

Absolvovali jsme 5 mapových tréninků v náročných kamenitých a kopcovitých terénech - standardní okruhy, učili jsme se neztrácet a nenabírat výšku v traverzech. Na krátké trati jsme si všímali důležitých objektů a trať jsme prošli několikrát i s trénery. Další dny nás čekal také scorelauf a netradiční downhill, o který si terén vyloženě říkal.
Kromě bojovky, která nás vyvedla až na Bukovec, byla i spousta mapové teorie, OB testů a kvízů, rozborů tréninků a test naší fyzické a mapové zdatnosti O-400.
downhillVše průběžně týmově hodnoceno, jak je již naším zvykem. :) Vyhráli samozřejmě všichni, ale nejlepší byl tým "Oranžových karamel" (Petr, Anežka Ch., Linda a Kuba).
Fotky najdete tady. ›› celý článek

Jiří Čečka | 11.10.2020 | 0

Letní mapové tréninky

Letos poprvé jsme nezaháleli ani o prázninách. V okolí Hradce bylo během léta připraveno celkem 6 tréninků. Vždy ve středečních pozdních odpoledních hodinách. Kdo byl zrovna doma, mohl si užít tréninky na Bělečském Mlýně (6x), v Lázních Bohdaneč (9x), na Stříbrňáku (4x), u Lesního hřbitova (9x), na mapě Koliba u vodní nádrže Cesta myslivců (1x) a na Michnovce (16x). V závorce je počet účastníků z naší skupiny. Účast jsme sice čekali o něco lepší, ale určitě je to dobrý začátek. Výsledky a mapy jsou tady.

Jiří Čečka | 11.10.2020 | 0

Buřtyjáda a závěrečný scorelauf

Poslední předprázdninový trénink jsme zakončili týmovým scorelaufem. Vyhrál tým Petr, Šimon, Filip - gratulujeme.

Všichni jste ale úspěšně vyluštili ... "To do orienteering is great. To win orienteering is greater. To love orienteering is the greatest." :)scorelauf

Fotky najdete na oddílovém rajčeti https://shk.rajce.idnes.cz/Zactvo_
-_burtyjada_-_24.6.2020/

Nezapomeňte na prázdninové středeční mapové tréninky, pokud budete doma. Začínají 15.7. Jsou dobrovolné, ale rádi Vás uvidíme. Přihlášky jsou v tabulce v KISu "MAPOVÉ TRÉNINKY - LÉTO 2020". ›› celý článek

Jiří Čečka | 30.6.2020 | 0

Korona soutěž - vyhodnocení

Korona režim skončil a tady je vyhlášení koronasoutěže v účasti na individuálních mapových trénincích v okolí Hradce a ve stavění tréninků pro ostatní členy skupiny žactva. ›› celý článek

Jiří Čečka | 25.6.2020 | 0

Starší články


archiv článků