Skupina dorostu a juniorů


Prezentaci naší tréninkové skupiny za rok 2021

si můžete stáhnout a přehrát pod odkazem zde.

Bob | 3.4.2022 | 0

O minulém víkendu proběhly u Jihlavy letošní první áčkové závody!

V sobotním sprintu nejlépe zaběhla Péťa H. na 9. místě v D20 se ztrátou 1:53 na Pekařku a Dohy v H18 na 14 místě s malou ztrátou 1:34 na Kubu Chaloupského! V neděli na krátké trati nejlépe běžela Péťa a Šimi.
V úterý jsme si pro zpestření zajeli/zaběhli koloběh, kde jsme kopírovali trasu hradeckého koloběhu. Včera jsme potom měli dva mapáče. Dopoledne nás prověřil delší sprintový trénink ve dvojicích v Jaroměři, kde byla použita Mírova rozdělovací metoda. Nejrychlejší byl Ráďa a nejvíce vyrovnaná byla dvojice Péťa H. s Nikčou Z., které měly shodný čas. Výsledky zde a Wikiho fotky od šneka zde. Po obědě jsme si zaběhli technický middle ve Dvoře na nové Lešťově mapě. Nejrychlejší byl Ráďa a Péťa H. v B. Výsledky tu. O příštím víkendu nás čeká dvojice sprintových mistrovství ve Šternberku a Litovli. Finální část přípravy bude úterní běžecký trénink na Bíře a středeční mapáč v HK.

Bob | 16.5.2021 | 1

O víkendu se běželo MČR na klasice

u Bystřice nad Perštejnem. Největšího úspěchu dosáhl Dohy, když si doběhl pro parádní 2. místo v H16! Gratulujeme! V D18 doběhla Péťa H. 13 a Marta 16. Po závodě jsme ještě zdolali 3 ferraty u Víru. Fotogalerie z ferrat (později i pár fotek z doběhu) najdete zde.

Bob | 21.9.2020 | 0

MČR sprint v HK a sprintovky v Pcích

O víkendu někteří běželi MČR ve sprintu doma v Hradci a sprintovky v Pardubkách. Licenci A na příští rok si ze sprintu vyběhli: 16. Péťa H., 19. Marta , 12. Dohy a 20. Šimon. O 2s to bohužel nevyšlo Lubinovi. Ráďa si krásným 4.místem vyběhl lic. R.
Ve sprintových štafetách
v pardubkách si áčková štafeta vyběhla 16.místo a omlazené béčko skončilo na pěkném 23.místě.

Bob | 11.9.2020 | 0

Soustředění Jestřebí bouda

Psalo se 9.7.2020 a naše elitní dorostenecko-juniorsko-dospělácká skupinka se vydala do velmi známých terénů v okolí Jestřebích hor. Byl pro nás připraven velmi bohatý program a my se těšili, až se znovu proběhneme po zdejším lese.
Počasí nám první den přálo, my nazuli špuntovky a štrádovali jsme vstříc hlubinám hvozdu. Trenéři nám sice na mapě nechali pouze vrstevnice, ale to nás neodradilo a podali jsme nadprůměrné výkony. Výsledky zahřívacího tréninku zde.

Jemný hlásek a pohlazení po tváři od pana Viktora nás v pátek ráno vykopalo na krásný ranní klus s výhledem na Sněžku. Dopoledne jsme si zaběhli okruhy na Čížkových kamenech (výsledky) a odpoledne si pro nás připravil trénink náš kamarád a výborný běžec Ráďa Tichý. Terén byl lehce zarostlý, ale my si i tak vrstevnicové okruhy ve Chvalči užili.

Sobota pro nás vypadala bledě, jelikož hlásili déšť. Naštěstí ale na trénink už přestalo. Vyjeli jsme opět na Čížkovy kameny, ale tentokrát na middle postavený od Davida Zlámala. Hezky jsme proběhali mokré hustníky, zejména ten, kde se nám kontrola zapeklitě schovala :) (výsledky).


Odpoledne byl připraven zábavný trénink od Mícy, kde jsme si mapu sami dokreslovali. Většině se to povedlo a kontroly našli. Kolem desáté večer byl také odstartován nočák, ve kterém byli všichni velmi vyrovnaní (výsledky).

V neděli nás čekal už jen Scorelauf dvojic u chaty, kde vyhrála Marťa T. s Mícou (výsledky). Vše jsme zakončili vynikající zmrzlinou ve Chvalči - velmi doporučujeme!

Všichni jsme si soustředění parádně užili. Děkujeme Bobanovi, Viktorovi a také Mícovi, že s námi vyrazil a dal nám užitečné rady. Každý večer byly také rozbory našich postupů.

Viktor mi dal za úkol sepsat článek, tak jsme to s Marťou a Lubinem nějak sepsali :)
Štěpa

Bob | 14.7.2020 | 2

MČR Krátká trať LTU

Dalším mistrovským závodem byla krátká trať v okolí Trutnova v obci Markoušovice. Závodníky čekala  velmi těžká trať jak v semifinále, tak v dnešním finále kde jsi nejlépe z našich vedla Petra Holečková která obsadila 3. místo. Na 13 místě v áčkové v kategorii D16 se  umístila MarťaThýnová.

Míra | 23.6.2019 | 0

ŽA Jaro - zhodnocení

Nyní krátké zhodnocení žebříčku A po 8 odběhnutých závodech: https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=4500 . V D16A je Péťa na krásném 10.místě. Jejím nejlepším závodem byl asi finálový závod na MČR na krátké, který zaběhla bezchybně a byl z toho 3. flek! 28 je Marťa, 3 místa za áčkem. Na 39.místě je Denča, která má bohužel pouze 4 závody, ale počítá se jich 5. V D18A si pěkně vede Štěpa a je 19. Tím, že se dostala do A finále na krátké, tak dohnala závodní manko a má započítaných přesně 5. závodů. U kluků bohužel moc chválit nemohu. V H16A je David 31 a pro áčko je potřeba být nejhůře 25. Ráďa v H18A je místo za áčkem 26.
Na podzim to bude chtít dobře a bezchybně zaběhnout ŽA v Boru a na MČR na kláse se nejlépe dostat do áčkového finále. Doufám, že o prázdninách se budete snažit něco dělat. Je možnost využít společných prázdninových tréninků v úterý na Bíře od 17:15. Měl by to být trénink od Wikiho, podle prázdninového tréninkového plánu, který už byl zveřejněn na FB.
Na konci prázdnin, v pátek před CVČ (31.8.), budou v Trutnově testy STM. Účast na STM by měla být pro naše áčkaře a lepší béčkaře jako povinná. Jinak Vám všem přeji suprové prázdniny! ;-)

Bob | 2.7.2018 | 0

ŽB Jaro - zhodnocení

Žebříček B má za sebou 4 jarní závody, tak je čas na krátké zhodnocení. https://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=4501 V D16B je na druhém místě Péťa Raková a drží si tím zásluhou výkonů v Jindřicháči, áčkovou licenci. Po dvou podzimních závodech už však nesmí klesnout ani o místo. Na 8.místě je pak Síma. V D18B je Bára Zimová zatím 10. V H14B si zatím velmi dobře vedou kluci Šimi(5.), Adaš(8.) a Dohy(9.), kteří zatím drží áčko. Pokud chtějí áčko, musí být po podzimu do 10. místa. 13. je potom Zajda. V H16B si zatím 3. místo drží Lubin. Nesmí však po podzimu už klesnout, aby měl áčko. V H18B je potom Keř 10. Nebude jednoduché si dobré pozice udržet i po dvou podzimních závodech v Růžené. Když však budete o prázdninách něco dělat, věřím, že Vám to vyjde!

Bob | 2.7.2018 | 0

Oddílové běžkařské soustředění v Jizerkách a TSM v Orličkách

O minulém víkendu proběhlo běžkařské soustředění naší tréninkové skupiny. Ubytování jsme měli zajištěné na nám známé chatě Agátha v Lučanech nad Nisou. Na chatě jsme byli loni na velikonočku :) V pátek po večeři proběhla pěkná Vorlova přednáška o typech běžkařských lyží a různém mazání. Vše jsme si také názorně ukazovali. Po přednášce si každý svoje běžky také namazal. V sobotu jsme auty vyrazili do Hrabětic, odkud jsme podnikli první výlet. Rozdělili jsme se na dvě družstva a vyrazili kolem vodní nádrže Josefův Důl na Novou Louku, odkud většina pokračovala na Hřebínek a přes Olivetskou horu z5 na Novou Louku, kde jsme si dali, po vystání dlouhé fronty, zasloužený oběd. Po obědě už jsme jeli z5 k autům. Večer proběhla, nám z velikonočka známá, horká káď :) Poté už byla jen diskotéka. V neděli ráno po sbalení všech věcí, jsme vyrazili auty k nádrži Souš. To byl výchozí bod nedělního výletu. Za krásného slunečného počasí jsme po skupinách vyrazili směr Smědava, kam druhá skupina jela přímo. První skupina jela ještě na Knajpu a část ještě na Čihadla. Poté už jen zasloužený oběd na Smědavě a návrat k autům a domů do Hradce. Kdo objel na běžkách všechno, tak měl za víkend pěkných 46km. Běžkařské soustředění se myslím opět povedlo a náležitě jsme si to na horách užili. Pár fotek u mne a Štěpy na rajčeti.
Další soustředění na běžkách, se konalo o tomto víkendu v Deštné v Orlických horách. Soustředění pořádalo TSM Královéhradecko. Za nás se zúčastnila Péťa H., Martina a David. Krátký report ze soustředění je na stránce TSM.

Bob | 29.1.2018 | 1

Starší články


archiv článků