Skupina začátečníků


Poslední trénink před prázdninami - buřtyjáda 26. 6.

Buřtyjáda skupiny začátečníků se uskuteční v úterý 26. 6. od 18 hod. Oheň bude připravený, jídlo a pití si doneste vlastní. Rodiče dětí a další členové oddílu jsou vítáni. Opékání bude předcházet zábava s mapou v okolí šatny (sraz jako obvykle v 16:45).

Martina Hepnerová | 20.6.2018 | 0

dětský den

Na konci května jsme na treninku oslavili blížící se den dětí. Běhal se lesní velmi zvlněný kros, bloudilo se v bludišti, házelo se šiškou na cíl, běhal se foto orienťák, překreslovali se kontoly z mapy do mapy. Za odměnu nejrychlejší z 37 účastníků v krosu obdrželi svítivou ještěrku a všichni si smlsli na nanukovém dortu. A to se hodilo, protože bylo pěkné vedro.

Iva Mádlová | 31.5.2018 | 0

Výsledky simulátoru a program na květen.

Po zimě si děti zaběhly simulátor, tedy 1 km dlouhý terénní okruh. Výsledky najdete v Klokaních novinách #9. Největším rychlíkem byl opět Jáchym, následován těsně Filipem, Davidem a Kubou Sochorem. Mezi holkami běžely nejrychleji Terka Brinkmanová, Kristýnka a Anička. Příště (15. května) bude vyhlášení, mladší a starší zvlášť. ›› celý článek

Martina Hepnerová | 24.4.2018 | 0

VELIKONOČNÍ SOUSTŘEDĚNÍ 2018

Ve dnech 30.3.2018 až 2.4.23018 proběhlo velikonoční soustředění našeho oddílu v penzionu Agáta ve vsi Suchý u Boskovic. Spolu s ostatními orienťáky se ho zúčastnila početná skupina nejmladšího žactva. Během soustředění jsme absolovali několik tréninků na různých mapách a v rozdílných terénech. Vyzkoušeli jsme si okruhy,hvězdice,vrstevnicovku,noční orienťák,intervalové starty ve skupinách, dvojicích i samostatně. Na závěr "vrstevnicovky" jsme nakoukli i do temné jeskyně. V den, kdy byl rosničkami plánován silný déšť, jsme navštívili muzeum kartografie ve Velkých Opatovicích. Odpoledme před odjezdem jsme se zúčastnili celooddílových štafet,kde nejmladší nijak nezaostávali a statečně se prali s nástrahami svých tratí, ve snaze to těm "velkým" nepokazit. Úplný závěr na velikonoční pondělí patřil tradiční oddílové pomlázce. Tímto bych chtěl poděkovat za skupinu začátečníků všem, kteří se zasloužili o zdar tohoto soustředění.
Karel

Bob | 17.4.2018 | 0

Placení příspěvků a informace na jaro

Oddílové příspěvky na 2. pololetí vybíráme do 28. 2. Výše příspěvku je 700 Kč do 10 let (ročník 2008 a mladší), resp. 1400 Kč pro starší než 10 let. V Klokaních novinkách #8 najdete termínovku Východočeského poháru na jaro a informace k velikonočnímu soustředění. V době jarních prázdnin (20. 2.) nebude trénink.

Martina Hepnerová | 4.2.2018 | 0

Zimní víkend s OB

V sobotu po ránu jsme se vydali za sněhem do hor Orlických, pod vedením horských vůdců Alice a Vojty. Naším cílem byla horská chalupa Start v Jedlové a vyzkoušet si základy běžeckého lyžování. Řádně natěšeni jsme se rychle ubytovali a vyrazili prozkoumat zasněžené okolí. Někteří si sjeli svah před chatou po zadku, jiní se věnovali tunelování, činnosti v Čechách tolik oblíbené. Přišel čas oběda a pak to přišlo... ustrojit, obout běžkařské botky a jedeme do stopy. Sněhu není moc a tak jsme se přesunuli trochu výše a za nástupní stanici zvolili Šerlišský mlýn. A protože někteří stáli na běžkách poprvé, tak jsme se rozdělili na dvě skupiny. Nováčci hltali Alici a Ivu a jejich rady jak ty úzké prkýnka zkrotit. A vše hned vyzkoušeli ve stopě i mimo ní. Skupina zkušenějších se pod vedením Vojty vydala přes Polomské sedlo a Bukačku na Masarykovu chatu a zpět. Odpoledne jsme zakončili čajíčkem a čokoládou na Šerlišském mlýně. Po návratu ještě prozkoumat husté chumelení ze sněžných děl. Pak už byla večeře a potom trocha teorie od Alice. Čas běžel a pomalu utichal hlahol na pokojích. Po desáté hodině večerní byla chalupa tichá......
Přišlo nedělní ráno a chalupy ožívá, Snídaně a vyklízeme pokoje, vše ukládáme ve společenské místnosti. A znovu vyrážíme na náš známý Šerlišský mlýn. Uděláme foto a vyrážíme směr Polomské sedlo. Tam se rozdělujeme, skupina začátečníků obíhá stopy v okolí a ostatní vyrážíme na Vrchmezí. Po zdolání nejvyšší hory Polské části Orlických hor se vracíme stejnou cestou zpět. Pod Polomským sedlem se sjíždíme dohromady. Kdo ještě nemá dost vyráží na Černý kříž, ostatní hrají na mamuty. Prý nebyl uloven.... Pak návrat na chalupu, převléknout do suchého a oběd. Potom už jen návrat k maminkám a tatínkům. Teď už jen zbývá poděkovat Alici, Ivě a Vojtovi za zorganizování, dětem za účast a snad si to brzo zopakujeme.
Karel

Bob | 14.1.2018 | 0

Program na leden a únor

První trénink v novém roce se uskuteční až 9. 1. (2. 1. jsou prázdniny). Na programu bude běhání a tělocvična. V případě bohaté sněhové nadílky si doneste bob nebo ježdík. ›› celý článek

Martina Hepnerová | 19.12.2017 | 0

Klokan kros 26.11.

Velká část skupiny (17 závodníků) se zúčastnilo přespolního běhu v lese na Novém Hradci. Akci pořádal náš oddíl a většina dětí běžela trať 1 km. Ovšem našli se i dobrovolníci na trať 2,5 km. Výsledky najdete v záložce Klokan kros. Příští akcí bude běh,tentokráte s mapou, po sídlišti v HK a to v neděli 17.12.

Iva Mádlová | 27.11.2017 | 0

Program na listopad a prosinec

Děkujeme dětem i rodičům za účast na oblastním závodě na Biřičce. Pokud jsem dobře počítala, sešlo se 29 dětí. Kdo ještě neviděl výsledky, jsou zde. Závodem se zároveň uzavřel letošní Východočeský pohár. Z naší skupiny se na podzim nejpilněji účastnili Matěj Čečka, David Jakubský a Anička a Šárka Lapáčkovy. Další ročník začíná už za 4 měsíce 25. března 2018. Ani teď ale není potřeba ukládat buzolu k zimnímu spánku, protože se konají přípravné závody Zimní hradubické ligy: ›› celý článek

Martina Hepnerová | 18.11.2017 | 0

Starší články


archiv článků