Skupina dospělých


Po roce opět na Krátkém dni

I tento rok jsme si jako loni zpestřili zimní přípravu a vyrazili na 2. ročník štafet Krátký den, které pořádali brněnské Žabovřesky ve stejném prostoru v Dubňanech u Hodonína. Opět se běželo za mrazivého lednového počasí, na zemi drobný poprašek sněhu. Naše družstvo ve složení Lyžník-PéťaH-PéťaR-Míca-Dohy-Vojta-Nikča obhajovalo výborné 5. místo z loňska a i když to možná v průběhu závodu nevypadalo, postupně jsme se propracovávali dopředu a na posledním úseku jsme mohli pomýšlet na obhajobu. Nakonec to sice po dramatickém závěru o místo nevyšlo, nicméně 6. místo, tudíž umístění na velké bedně, se rozhodně počítá. Členem slávistické výpravy byl také Paki, který rozbíhal jedno z družstev ZBM.
V neděli jsme se připojili na mapový trénink PBM kousek od Brna (mockrát děkujeme!), potrénovali běhání v zasněžených rýhách a i hlavu na následném paměťáku.
Díky všem za účast a předvedené výkony, na jaře to prodáme naplno!

Vojtěch Netuka | 23.1.2023 | 0

Vrchol podzimní sezóny za námi!

Sobota:
D21: 11. SHK A (PéťaH-Míša-Kája), 24. SHK B (Nika-Áďa-Marťa), 38. SHK C (Štěpa-PéťaR-Klára Lukešová)
H21: 30. SHK A (Lyžník-HonzaG-Eda)
Neděle:
18. SHK A (HonzaG-Kája-Eda-Míša-Ráďa-PéťaH-Vojta)
23. SHK B (HonzaP-Áďa-Dejv-PéťaR-Vask-Nikča-Dan)
--. SHK C (Lyžník-Štěpa-Piškot-Mirka Raková-Radek Jakubský-Tom Souček)
Díky všem za účast a předvedené výkony!

Vojtěch Netuka | 10.10.2022 | 0

Jarní trojkombinace v srdci Vysočiny

Letošní jarní víkend dvou štafet a jednoho sprintu se konal v netradičně brzkém termínu na konci dubna. Pořadatelé z LPU a OSN museli závody kvůli problémům s CHKO Žďárské vrchy přesunout ze Svratky a okolí Svratouchu do Nového Města na Moravě. Úvodní sprint se běžel především v areálu místní nemocnice, štafety pak na Ochoze, lese obývaném v zimě biatlonisty a v létě bikery, což znamenalo, že jeho hlavní vizitkou byla hustá síť běžeckých tras a singltreků.
Ve sprintu se nejvíce dařilo deváté Kajče v dámské elitě, páté Pétě v juniorkách a dvojici Ráďa a Honza, kteří obsadili 7., resp. 9. místo v H21C1.
Sobotní štafety překvapily "sprintovou" vložkou ve Vysočina Aréně, což vytrestalo Hopa a Vaska, kteří na prvním úseku orazili špatnou kontrolu a DISKli pánské béčko a céčko. V áčku se naštěstí nic takového nestalo, takže si nezměněná sestava z JP Honza-Ráďa-Míca doběhla pro slušné 16. místo. Děvčatům se dařilo výtečně a trojice Péťa-Zuzka-Kája skončila šestá!
V neděli se shromko přesunulo na jiný kraj lesa k místnímu přírodnímu koupališti a tratě vymetly veškerý zbytek lesa, které v sobotu nenavštívily. Chlapi v osvědčené sestavě znovu v TOP20 (18.), dámy se těsně nedostaly do TOP10 a skončily jedenácté. Dobře běželo i dámské béčko (v sobotu se stavělo vyrovnaně) a štafeta Vanda-Marťa-Nika obsadila 15. místo.
Jako vždy díky všem za účast a předvedené výkony! Oba podzimní štafetové víkendy se konají ve východních Čechách, takže pojďme nastoupit v plné síle a ukázat, co v nás je!

Vojtěch Netuka | 26.4.2022 | 0

Po třech letech opět Jarní pohár

Tradiční otvírák jarní o-sezóny proběhl letos po pauze vynucené pandemií koronaviru v Hradeckých lesích u Bělče nad Orlicí. Shromaždiště ovšem nebylo tradičně v táboře u rybníka, ale na louce na jihozápadním okraji vesnice. Běželo se v málo proběhaném kousku lesa mezi leteckou střelnicí a Výskytem a nám se v domácích terénech na úvod sezóny poměrně dařilo...
Na sobotní klasice byla Kája třetí v D21A, céčkovou kategorii naše dámy opanovaly - vyhrála Péťa před Zuzkou, čtvrtá byla naše nová posila Vanda a hned za ní Míša. V pánské hlavní kategorii se do TOP10 dostal pouze devátý Ráďa.
V nedělním veřejném závodě štafet držely naše áčkové týmy slávistický prapor hodně vysoko - ženy nestačili pouze na LPU a skončily v sestavě Péťa-Vanda-Nikča druhé, pánové ve složení HonzaG-Ráďa- Míca obsadili šesté místo.
Generálku jsme zvládli, ČPŠ začíná za měsíc dvojzávodem u biatlonistů a bikerů v NMNM...

Vojtěch Netuka | 24.3.2022 | 0

Krátký den u Hodonína

První společnou závodně-tréninkovou týmovou akcí SD v roce 2022 byla víkendovka na jihu Moravy. V Dubňanech u Hodonína se totiž konal 1. ročník klubových štafet "Krátký den". Sedmičlenná družstva během sobotního odpoledne a večera bojovala v typickém "vracovském" terénu. My běželi ve složení Paki-Nika-PéťaR-Ráďa-Míca-Vojta-PéťaH a po výborných výkonech na všech úsecích jsme obsadili parádní 5. místo se ztrátou necelé půlhodiny na vítěznou Teslu Brno. Poslední členkou naší výpravy byla Áďa, která finišovala štafetě KSU 2 na 19. místě.

Víkendovka leden 2022

V neděli jsme se pak shodou okolností zúčastnili místního klubového mapového tréninku na kraji Brna.
Díky zejména mimobrněnským závodníkům a závodnicím za účast a všem za předvedené výkony!

Vojtěch Netuka | 23.1.2022 | 1

Úspěšný podzim za námi, nejistá sezóna 2021 u konce

::ČP long Kladky - 2. Kajča, 6. HonzaG (H21A)
::ČP middle Ledková Huť - 6. Kajča
::ČAH middle Hlubočky - 4. Vojta
::MČR na klasice Horní Požáry - 15. Kajča
::ČP sprint HK - 8. Kajča
::ČPŠ Bradlo - SO: 6. Kajča-Zuzka-Léňa, 13. Lyžník-HonzaG-Ráďa; NE: 5.Léňa-Zuzka-Kajča
::MČR štafet Vidnava - 6. Léňa-Zuzka-Kajča
::MČR klubů Vidnava - 13. áčko (HonzaG-Léňa-Ráďa-Zuzka-Vask-Kajča-Vojta), 19. béčko (Hop-PéťaH-Jedla-Áďa-TomZ-Nikča-Dan)
::MČR NOB Plzeň - 7. Nikča, 10. Kajča, 20. Vojta)
::ČP middle Plzeň - 1. Kajča, 10. Vojta (H21A)
Všem výše zmíněným gratulujeme a děkujeme za předvedené výkony. Uznání a poděkování si ovšem zaslouží všichni členové SD, co dojedou na štafety, jezdí na závody, vydávají ze sebe v lese maximum a to vše v našem krásném, nyní 100% nepřehlédnutelném žlutomodrém dresu.

Vojtěch Netuka | 18.10.2021 | 1

Úspěšný sprintový víkend na Hané

Jak psala Kája v reportáži z nominaček, že "my raději ten les a ryzí podobu orienťáku", tak možná na tom něco pravdy je, ovšem když je potřeba, i po tom městě se dokážeme rozběhnout vstříc skvělým výsledkům, jako právě tento víkend ve Šternberku a Litovli.
Blízko senzační medaili v sobotním sprintu měla Kájule a fantastickým výkonem si vyběhla dělené čtvrté místo. Dařilo se i Lence, ta skončila třináctá, a také Nikče, která obsadila dělené 25. místo. Jediným zástupcem v pánské kategorii byl Ráďa a v těžké konkurenci si doběhl pro 42. místo.
Do nedělních sprintovek jsme nasadili nejsilnější možnou sestavu, když se k našim dvou eliťačkám přidali odpočatí sprintoví specialisté Lýža a Honza. A děly se věci - Kája se na prvním úseku stále držela v popředí balíku a předávala Lyžníkovi s minimální ztrátou na čelo. Jak Lyžník, tak poté i Honza podali srdnaté a houževnaté výkony, bojovali s houfem reprošů a eliťáků a stále drželi umístění v TOP 10. Poslední úsek obstarala Léňa, a i přes nefukční bezkontaktní čip na trati za sebou nechala několik závodnic a nestačila těsně pouze na finišmenku Chocně. I tak z toho bylo naprosto famózní 8. místo! Béčko plné mlaďáků doběhlo na slušném 27. místě.
Velká gratulace a ještě větší díky všem za předvedené výkony!

Vojtěch Netuka | 23.5.2021 | 1

Otvírák sezóny v Jihlavě a na Čeřínku

Na prvních letošních celostátních závodech skupinu dospělých po oba dva dny reprezentovalo kvarteto Nikča, Kajča, Léňa a Ráďa, na nedělní krátkou trať přijela ještě Zuzka.
V sobotu se běžel sprint v centru Jihlavy, atraktivní byla zejména závěrečná část v místní ZOO. Nejvíce se dařilo Káje s Lenkou, které si doběhly pro umístění v TOP10 (7. Kája, 10. Lenka).
V neděli byla na programu krátká trať na Čeřínku, dějišti zasněženého Velikonočka 2013. Tentokrát naštěstí závodníky přivítalo letní počasí, a tak mohli vyrazit na tratě, které byly i přes rozsáhlé vykácené území v prostoru závodu poměrně technicky náročné. Vynikající lesní formu předvedla v dámské elitě 4. Léňa, skvělé umístění těsně za první desítkou si odváží 12. Zuzka.

Vojtěch Netuka | 9.5.2021 | 1

Štafetová medaile po 12 letech

Dlouho vyhlížený sen se stal skutečností a trio Kajča, Nikča a Léňa vybojovalo na MČR štafet v Jakubčovicích bronzové medaile. Jedná se o první štafetovou medaili od roku 2008, kdy u Malého Hradiska vybojovaly stříbro Věrka Mádlová, Zuzka Stehnová (Jedličková) a Terka Petrželová (Panchártková). Fantastický závod, na který budeme dlouho vzpomínat, ať už budeme mít na mysli suverénní Káju na vyhraném prvním úseku, srdnatě bojující Nikču na tom druhém, anebo překvapenou Léňu na doběhu, když se dozvěděla, že finišuje pro medaili. Dámy, děkujem!

Pánové dnes všichni vesměs předvedli svůj standard, všem ovšem vytřel zrak Honza, který se po roce zjevil na závodech a v béčku po skvělém výkonu předával Hopovi po prvním úseku pouze necelé dvě minuty za čelem závodu. Áčko doběhlo stejně jako loni na 23. místě, béčko si polepšilo na 31. příčku. Jo a Bob přišel pozdě na předávku :D
Část z nás si ovšem pobyt na Moravě vzhledem k prodlouženému víkendu prodloužila, a čtveřice Vojta, Kája, Léňa + Cáš tak v neděli jela dobýt TTčko na Pradědu a až v pondělí se po zastávce na Dolní Moravě (tam už si dal TTčko pouze Cáš, Vojta s Léňou šli úseky) vrátili domů.

Vojtěch Netuka | 29.9.2020 | 6

Zářijová víkendovka skupiny dospělých

O jediném "volnějším" víkendu uprostřed našlapané podzimní sezóny jsme úspěšně zopakovali loňský formát zahrnující v sobotu dopolední Ligu Vysočiny, společný oběd, odpolední semtamy a závěrečnou pizza párty na klubovně. Letos jsme ovšem dostáli slovu "víkendovka", jelikož jsme k tomu ještě v neděli přidali účast na Východočeském poháru u Kopidlna. Sobotní program absolvoval tranzit ve složení Vojta, Ráďa, Paki, Dan (místo nemocného Lubina), Míca, Áďa, Ája a Nikča, ke kterým se přidali z Prahy ještě Kája s Cášem.
Krátkou trať u Chotěboře jsme hodnotili jako orientačně méně náročnou, velmi rychlou, ale celkově velmi pěknou a pestrou. Na stupních vítězů se shodně na druhém místě potkali Ráďa a Kája, kteří si po výborných výkonech odnášeli ceny v podobě piv a lopatky! Většina týmu se potom umístila v TOP10.
Po vynikajícím obědě v Chotěboři a návštěvě rozhledny nad Trhovou Kamenicí nás čekaly semtamy na mapě Vranov z pera stavitele Vojty. Ten předpokládal rychlý kontaktní trénink, ale těžký terén se sníženou viditelnosti a pasáž na zarostlé pasece ho (a všechny ostatní) uvedly v omyl. Trénink jsme ale zvládli na výbornou a tak nás za odměnu stejně jako loni čekala již zmíněná pizza párty na Bíře. Někteří tam nakonec i nocovali...
Víkendovka září 2020
...aby mohli v neděli vyjet směr Kopidlno. Po příjezdu jsme byli (nejen) našimi klubovými kolegy poučeni o pochybné kvalitě mapy a plni očekávání vyrazili do lesa. Neprůhledný listnatý les (navíc ne příliš dobře zmapovaný) s místy velmi náročnou podložkou v podobě vzrostlé trávy se ukázal být opravdovou výzvou. Opět jsme si připsali v hlavních kategoriích dvě druhá místa, tentokrát však těmi úspěšnými byli Ája a Míca.
Díky všem za účast a houževnaté výkony!

Vojtěch Netuka | 13.9.2020 | 0

Starší články


archiv článků