Skupina dospělých


Štafetová medaile po 12 letech

Dlouho vyhlížený sen se stal skutečností a trio Kajča, Nikča a Léňa vybojovalo na MČR štafet v Jakubčovicích bronzové medaile. Jedná se o první štafetovou medaili od roku 2008, kdy u Malého Hradiska vybojovaly stříbro Věrka Mádlová, Zuzka Stehnová (Jedličková) a Terka Petrželová (Panchártková). Fantastický závod, na který budeme dlouho vzpomínat, ať už budeme mít na mysli suverénní Káju na vyhraném prvním úseku, srdnatě bojující Nikču na tom druhém, anebo překvapenou Léňu na doběhu, když se dozvěděla, že finišuje pro medaili. Dámy, děkujem!

Pánové dnes všichni vesměs předvedli svůj standard, všem ovšem vytřel zrak Honza, který se po roce zjevil na závodech a v béčku po skvělém výkonu předával Hopovi po prvním úseku pouze necelé dvě minuty za čelem závodu. Áčko doběhlo stejně jako loni na 23. místě, béčko si polepšilo na 31. příčku. Jo a Bob přišel pozdě na předávku :D
Část z nás si ovšem pobyt na Moravě vzhledem k prodlouženému víkendu prodloužila, a čtveřice Vojta, Kája, Léňa + Cáš tak v neděli jela dobýt TTčko na Pradědu a až v pondělí se po zastávce na Dolní Moravě (tam už si dal TTčko pouze Cáš, Vojta s Léňou šli úseky) vrátili domů.

Vojtěch Netuka | 29.9.2020 | 2

Zářijová víkendovka skupiny dospělých

O jediném "volnějším" víkendu uprostřed našlapané podzimní sezóny jsme úspěšně zopakovali loňský formát zahrnující v sobotu dopolední Ligu Vysočiny, společný oběd, odpolední semtamy a závěrečnou pizza párty na klubovně. Letos jsme ovšem dostáli slovu "víkendovka", jelikož jsme k tomu ještě v neděli přidali účast na Východočeském poháru u Kopidlna. Sobotní program absolvoval tranzit ve složení Vojta, Ráďa, Paki, Dan (místo nemocného Lubina), Míca, Áďa, Ája a Nikča, ke kterým se přidali z Prahy ještě Kája s Cášem.
Krátkou trať u Chotěboře jsme hodnotili jako orientačně méně náročnou, velmi rychlou, ale celkově velmi pěknou a pestrou. Na stupních vítězů se shodně na druhém místě potkali Ráďa a Kája, kteří si po výborných výkonech odnášeli ceny v podobě piv a lopatky! Většina týmu se potom umístila v TOP10.
Po vynikajícím obědě v Chotěboři a návštěvě rozhledny nad Trhovou Kamenicí nás čekaly semtamy na mapě Vranov z pera stavitele Vojty. Ten předpokládal rychlý kontaktní trénink, ale těžký terén se sníženou viditelnosti a pasáž na zarostlé pasece ho (a všechny ostatní) uvedly v omyl. Trénink jsme ale zvládli na výbornou a tak nás za odměnu stejně jako loni čekala již zmíněná pizza párty na Bíře. Někteří tam nakonec i nocovali...
Víkendovka září 2020
...aby mohli v neděli vyjet směr Kopidlno. Po příjezdu jsme byli (nejen) našimi klubovými kolegy poučeni o pochybné kvalitě mapy a plni očekávání vyrazili do lesa. Neprůhledný listnatý les (navíc ne příliš dobře zmapovaný) s místy velmi náročnou podložkou v podobě vzrostlé trávy se ukázal být opravdovou výzvou. Opět jsme si připsali v hlavních kategoriích dvě druhá místa, tentokrát však těmi úspěšnými byli Ája a Míca.
Díky všem za účast a houževnaté výkony!

Vojtěch Netuka | 13.9.2020 | 0

Hradubické sprintování

Prvními celostáními závody v tomto divnoroce se první zářijovou neděli staly dva sprintové šampionáty. V domácích terénech jsme po poctivém letním tréninku a hladoví po závodění nemohli chybět.
Dopolední MČR ve sprintu proběhlo v centru HK. Závodníci se z hudební síně vydali přes jižní terasy a zákeřnou pasáž u lávky přes Orlici až do cílového prostoru u UHK. Našim závodníkům se dařilo skvěle. V dámské kategorii se Léňa s Kájou blýskly 8., resp. 12. místem, v juniorkách Nikča doběhla pátá a výborně připravený Ráďa si v juniorech doběhl pro 4. příčku, 18 sekund za bronzem.
Odpoledne byly na programu sprintové štafety v pardubické čtvrti Ohrazenice. Závod byl velmi rychlý, ne příliš mapově náročný, ale celkově pěkný. Áčko běželo ve složení Léňa-Lyžník-Vojta-Kája a po dramatickém průběhu, když zejména Lýža na druhém úseku podal výborný výkon, přiběhla stahující finišmenka Kája do cíle na konečném 14. místě. V béčku musel místo indisponovaného HonzyG nastoupit Hop, štafeta běžela v pořadí Nikča-Ráďa-Hop-Ája a skončila čtyřiadvacátá. A jako vždy...
...díky všem za předvedené výkony!

Vojtěch Netuka | 7.9.2020 | 1

Červnová víkendovka skupiny dospělých

Na konci června se skupina dospělých po půlroční době temna sešla na víkendovce v Orlických horách. Zázemí Hepnerovic roubenky a možnost potrénování v náročných horských terénech si nenechalo ujít šest závodníků (Hop, Míca, Lyžník, Vojta, Dan, Ráďa) a tři závodnice (Léňa, Áďa, Ája). Sestavu doplnili posila z vyspělého jihu Čech Zdenda a nedělní návštěva v podobě Apči.
Víkendovka červen 2020
Víkendovku jsme zahájili v pátek navečer výběhy-seběhy na dnes již klasické mapě Sfinga. Výběh po cestě s více než 100m převýšením důkladně potrápil jak fyzicky, tak i psychicky, takže jsme se do náročných mapových seběhů z pera stavitele Rádi pouštěli řádně opotřebení.
V sobotu byl na programu zlatý hřeb celého víkendu. Auty jsme se dopravili do Luisina údolí, odkud jsme přes Velkou Deštnou doběhli na start vloženého klečového sprintíku v okolí vrchu Koruna. Díky stavitelce Áje jsme v průběhu trati navštívili skoro všechny místní řopíky a prokličkovali se klečí až do cíle. O zážitky z trati rozhodně nebyla nouze, nicméně bylo na načase pokračovat dál, abychom nakonec přes Zdobnici doběhli do Kačerova, kde se jsme měli domluvený oběd na chalupě u Červených. Po cca čtyřchodovém menu (bramboračka, bramborový salát, jednohubky s domácím pestem, ovocný koláč) a zaslouženém odpočinku jsme se přesunuli na koupačku ke Kačerovským rybníkům. Nohy už toho měly dost, ale přeci jen jsme ještě přes prostor mapy Šajtava museli doběhnout zpět k autům do Luisina údolí. Večer pak za odměnu proběhla zahradní grilovačka.
Nedělní program byl ve znamení návratu na Sfingu, kde pro nás Míca připravil downhill vrstevnicovku. Po výšlapu na start jsme se vrhli do náročného horského svahu, který v kombinaci s únavou a mapovou obtížností představoval opravdovou výzvu. Se všemi nástrahami jsme se však zdárně poprali, a tak jsme se po obědě a úklidu mohli plni zážitků, naběhaných kilometrů a nastoupaných výškových metrů vydat domů.

Vojtěch Netuka | 29.6.2020 | 0

Vrchol klubové sezóny za námi!

Sobota
D21: 9. SHK A (Kája-Zuzka-Léňa), 23. SHK B (Míša-Andrea-Nikča)
H21: 23. SHK A (Míca-Vask-Eda), 42. SHK B (Honza-Dan-Ráďa)
Neděle:
11. SHK A (Míca-Léňa-Eda-Míša-Vojta-Kája-Vask)
23. SHK B (Honza-Áďa-Ráďa-Andrea-Dan-Nikča-Bob)
42. SHK C (KubaH-Eliška-Tom-BáraJ-Paki-Dita-Wiky)
Díky všem za předvedené výkony!
MČR klubů - A-tým

Vojtěch Netuka | 7.10.2019 | 0

Zářijová víkendovka skupiny dospělých

S vidinou blížícího se klubového vrcholu sezóny proběhlo v sobotu 28. září minisoustředění SD. Účastnilo se celkem šest běžců (Dan, Eda, Honza, Ráďa, Míca, Vojta) a tři běžkyně (Áďa, Andrea, Nikča). Na programu byla dopolední Liga Vysočiny u Žďáru nad Sázavou a odpolední semtamy v Toulovcových Maštalích.
Víkendovka SD
Při dopoledním závodě s centrem v Autokempu Pilák pobavila úsměvná stavba tratí. S nástrahami v podobě ostrých úhlů či kontrol 10m od cesty si nejlépe poradili Eda s Nikčou, kteří vyhráli hlavní kategorie a zúčastnili se tedy vyhlášení vítězů. Na pomyslné stupně vítězů (vyhlášeni byli pouze vítězové) Nikču doprovodily druhá Áďa a třetí Andrea. Třetí skončil také Míca (11. Vojta, 13. Ráďa, 17. Dan, 19. Honza).
Po vyhlášení jsme jeli do centra Žďáru, kde už v místním hostinci obědvala posádka Tranzitu. Posilnili jsme se těstovinami a domácí mátovou limonádou a vyjeli směr Toulovcovky. Cestou jsme se snažili naladit přenos ze SP, což se nám po dojezdu podařilo, a my vybíhali na trénink až po vítězném doběhu Vojty Krále.
Jižní část Toulovcových Maštalí nepřekvapila svou krásou, překvapila však svou náročnou podložkou. Borůvčí na kopcích se střídalo s rákosím v údolích, a tak nám těch pět semtamů (čtyři pro holky) dalo pořádně zabrat. Taktak jsme to stihli před setměním a vyrazili domů do HK. Cestou jsme si objednali na klubovnu pizzu a den tak zakončila pizza párty na Biřičce.

Vojtěch Netuka | 30.9.2019 | 0

Podzimní sezónu jsme zahájili v Chocni, Lukovečku i Kamenici

Ano, tam všude jsme jeli bojovat o co nejlepší výsledky a v neposlední řadě taky o nějaké ty body do Rankingu, příp. Žebříčku A.
Hlavní závody tohoto víkendu hostil Lukoveček kousek od Zlína. Dámskou elitu běžela Kajča a oba dva dny doběhla na 14. místě. V juniorkách závodila Nikča a bylo z toho 2xTOP 10 (10. na klasice, 7. na krátké).
Nejpočetnější výprava mířila směr Choceň - běželo se v Dívčích dolech, v podstatě "domácím" lese. Dařilo se hlavně ženám, pánové se oba dva dny museli sklonit před nabušenými veterány. V sobotní klasice doběhla Zuzka druhá (5. Míša, 6. Áďa), chlapi se seřadili v druhé desítce (10. Míca, 11. Vojta, 13. Honza, 15. Hop, 17. Ráďa, 21. Jedla). Na nedělní krátké si Zuzka zopakovala 2. místo, když jí na stupně vítězů doprovodila 3. Áďa, pouhé tři sekundy před 4. Marťou. Z našich mužů byl opět nejlepší (tentokrát pátý) Míca, Jedla potvrdil své kvality sedmým místem (12. Hop, 13. Honza, 22. Ráďa).
Vojta si v neděli udělal výlet do Kamenice a na rychlém middlu obsadil dělené páté místo.

Vojtěch Netuka | 10.9.2019 | 0

Červnový závěr jarní sezóny

Jarní sezóna v červnu vrcholila závody Českého poháru u Doks, ale zejména mistrovstvím na krátké trati na Čížkových kamenech u Trutnova. Část skupiny na něj ladila na minivíkendovce u Radvanic (děkujeme TSM za účast na trénincích) a zejména dámy nám opět udělaly radost. V první desítce se umístily hned tři - 4. Lenka, 6. Zuzka a 9. Kája. Parádní výkony! V pánech jsme alespoň ulovili dvě účasti v "B" finále (Hop a Vojta), což se rozhodně počítá. ›› celý článek

Michal Jirásek | 22.7.2019 | 0

Trojkombinace v Jeseníkách

Mokré a kopcovaté - přesně těmito dvěma slovy by se daly charakterizovat proběhlé štafety v rekreačním areálu Třemešek na jižním okraji Hrubého Jeseníku. Účast byla relativně hojná, stavěli jsme tři pánské a dvě dámské štafety, zamrzela neúčast opor Lyžníka, Lenky a Nikoly.
Trojkombinace Šumperk
Ještě předtím v sobotu dopoledne jsme si ale střihli pěkný sprint v Šumperku a zaznamenali několik pěkných umístění (10. Andrea D20A, 11. Ráďa H20A, 16. Kája W21E, 11. Vojta H21A). Pak už byl ale čas na přesun do Třemešku: V sobotu se opět nejvíce dařilo ženám - áčko ve složení Kája-Marťa-Zuzka doběhlo osmé, béčko (Andrea-Míša-Áďa) sedmnácté. Pánům nevyšla sázka s Chmelisem na prvním úseku, a navíc Vojta v lese neorazil všechny terčíky, a tak se nakonec nejlépe umístilo 18. béčko (Honza-Ráďa-Míca), céčko (Starda-Dan-Bob) o fous nad body 39., a áčko tedy bohužel DISK.
Na neděli zůstaly dámské soupisky stejné, pánové udělali škatulata (mj. přijel Eda), a tak z toho byl souboj mládí a zkušeností. Více se dařilo zkušeným (Hop-Míca-Eda), kteří si doběhli pro 24. místo, mládí (Honza-Ráďa-Dan) doběhlo dvaatřicáté. V céčku bohužel Starda strávil v lese dost času hledáním čipu, tudiž byla štafeta odsouzena k pobytu na chvostu startovního pole (46. Starda-Vojta-Čmelda). Naopak ženské áčko ještě vylepšilo včerejší výsledek a vybojovalo skvělé 5. místo, béčko tentokrát devatenácté.

Vojtěch Netuka | 14.5.2019 | 2

Jarní pohár na Stříbrném rybníku

Na domácí půdě v hradeckých lesích začala letošní štafetová sezóna. Na startovní čáře jsme se objevili v hojném počtu, jelikož jsme postavili tři ženské a čtyři pánské štafety. A jak jsme si vedli? První letošní úspěch si připsalo ženské áčko, které si díky čerstvé posile Nikče, stálici Zuzce a finišmance Káje doběhlo pro skvělé 2. místo a to i bez naší reprezentantky Léni, která si ve stejný den dojela pro krásnou 10. příčku na MS v LOBu na krátké trati. Dvanáctou příčku obsadilo béčko (Andrea-ÁďaČ-Marťa), céčko doběhlo šestadvacáté (ÁďaK-Apča-Eliška). V mužích zaběhli skvěle na prvním úseku Lyžník s Honzou, na tom druhém si den blbec vybral Hop a byl předběhnut za ním běžícím Edou. Poslední úsek obstarali Vojta s Mícou a doběhli štafetám A2 (Honza-Eda-Vojta) a A1 (Lyžník-Hop-Míca) pro šestnácté, resp. dvacáté místo. Béčko (Ráďa-Starouš-Kuba) bylo devětatřicáté, céčko (Piškot-Paki-Oto) pětačtyřicáté. Další štafetová akce nás čeká o druhém květnovém víkendu, kdy vyrazíme do jesenických kopců v okolí Šumperka.

Vojtěch Netuka | 26.3.2019 | 0

Starší články


archiv článků