Tréninkové středisko mládeže - Královéhradecko


Slovinsko - den šestý, tedy poslední - (11. 3. 2018)

Trochu mokrou druhou etapou Lipica Open, která se běžela v pestrém terénu, kam noha orienťáka vstoupila poprvé, jsme zakončili sportovní program našeho soustředění. Výsledky jsou opět pod odkazem z předchozího dne, někteří se v součtu dvou dní dostali na stupně vítězů. Díky vstřícnosti naší paní ubytovatelky jsme mohli po závodě na naší základně ještě osprchovat pot, sníst to, co zbylo v kuchyni z předchozích dnů, a pak už zbývala jen cesta domů - ta ubíhala nad očekávání rychle, takže všechna tři auta dorazila do půlnoci do Hradce.
Díky všem - účastníkům i realizačnímu týmu - za pohodu, která panovala. Zvláštní poděkování patří Jedlovi za pečlivou přípavu všech tréninků a Markétě V. za to, jak sytila sedmadvacet hladových krků.
Tak snad zase někdy...

Honza Netuka | 11.3.2018 | 0

Slovinsko - den pátý (10. 3. 2018)

Nastal čas zúročit nabrané zkušenosti co nejčistším výkonem v závodě, dnes na krátké trati v první etapě Lipica Open. Z pohledu do staré mapy bylo zřejmé, že nás čeká trochu jednodušší terén než ty, v kterých jsme trénovali. Ale šlo o zajímavý závod, který se částečně odehrával i v hustnících a polootevřených pasekách, kde nebylo tolik vidět do dálky. Jak se s tím kdo popasoval je patrné z výsledů: http://orienteeringonline.net/Results.aspx?CompetitionID=3623
Zítra nás čeká závod na klasické trati a potom už (bohužel) jen odpoledňovečerněnoční cesta domů.

Honza Netuka | 10.3.2018 | 0

Slovinsko - den čtvrtý (9. 3. 2018)

Poslední dva tréninky proběhly opět za luxusního jarního počasí. Dopoledne scorelauf na 40 nebo 50 minut (volné pořadí různě bodově ohodnocených kontrol), při kterém jsme potřetí a naposled využili mapu Veliki dol, a odpoledne downhill middle v jižní části mapy Divaška jama, kde je kromě závrtů i spousta vápencových skal, balvanů a kamenných polí. Sluší se dodat, že kromě čtvrtečních dlouhých postupů byly pro všechny ostatní čtyři tréninky použity mapy bez cest. Při návratu z odpoledního tréninku se jedno auto zastavilo areálu lipického hřebčínu na prezentaci závodů, které nás čekají o víkendu. Opět se konalo společné večerním sezení s rozborem tréninků a informacemi k nadcházejícím závodům.

Honza Netuka | 9.3.2018 | 0

Slovinsko - den třetí (8. 3. 2018)

Dopoledne jsme zvládli trénink delších postupů - opět na mapě Veliki dol. A protože byl den jak z reklamních letáčků (modro, slunce i teplo), museli jsme si, my suchozemci, zajet k moři do městečka Piran (a někteří se tam i vykoupat).
x

Honza Netuka | 8.3.2018 | 0

Slovinsko - den druhý (7. 3. 2018)

Na programu byly dva tréninky. Dopoledne na bližší mapě Divaška jama korálky pro první oťukání krasového terénu a odpoledne okruhy na vzdálenější mapě Veliki dol (viz níže). Světe div se: Dopolední prostor téměř a odpolední zcela bez sněhu, teplota jarní. Když k tomu přičteme, že déšť se vyřádil během oběda, tak to nemělo chybu. Večer nechybělo povídání o absolvovaných trénincích i o plánu na následující den. 

Honza Netuka | 7.3.2018 | 0

Slovinsko - den první (6. 3. 2018)

Dvě auta vyjela již v devět hodin, třetí až po třetí odpoledne. Cestu směr Brno poznamenal čerstvě napadaný sníh. Bílou krajinou jsme jeli úplně celou cestu přes Rakousko a napříč Slovinskem. Čím víc jsme se blížili Středomoří, tím bylo sněhu více. Na fotce je stav z parkoviště poblíž Postojné, tedy 40 km před cílem naší cesty. To nás přepadly dost chmurné myšlenky… Nicméně během klesání až do Hrpelje, kde je naše zázemí, ho ubývalo až na nesouvislé plochy. Dorazili jsme čtvrthodinku před sedmou. Ubytování (pěkné), večeře, seznámení se s programem… a v noci dojelo i třetí auto.

Honza Netuka | 6.3.2018 | 0

Blíží se soustředění ve SlovinskuV termínu od 6. do 11 března připravujeme soustředění v krasových terénech jižního Slovinska. V prvních třech dnech absolvujeme 5 tréninků a na závěr během víkendu 2 etapy závodů Lipica Open. Podrobné informace jsou zde.

Honza Netuka | 21.2.2018 | 0

26. - 28. 1. 2018 - VT Deštné v Orlických horách

Letošní úvodní soustředění mělo své zázemí na chatě Prim v Deštném v Orlických horách. Od pátku do neděle proběhly čtyři lyžařskoběžecké fáze: V pátek rozježdění za svitu čelovek na tratích za Národním domem, v sobotu dopoledne stoupání na Vrchmezí a Šerlich se sjezdem zpět a odpoledne ježdění v okolí Velké Deštné. Nedělní pohyb v dešti a větru po hřebeni Šerlich - Pěticestí byl pravým tréninkem houževnatosti. Po oba večery se uskutečnilo společné povídání: O připravovaných letošních akcích TSM, hlavních závodech nadcházející sezony, novém mapovém klíči a popisech kontrol a o vedení evidence tréninků. V sobotu večer nechybělo společné protahování.
Ne všichni účastníci byli v okamžiku focení ve správný čas na správném místě

Honza Netuka | 28.1.2018 | 0

Plán akcí na rok 2018

26.1. – 28.1. / Lyžařské soustředění Deštné v Orlických horách
náplň: trénink lyžařské techniky a vytrvalosti
únor až duben / Sportovní lékařské prohlídky
náplň: lékařské vyšetření a funkční vyšetření na běhátku
6.3. – 11.3. / Mapové soustředění Slovinsko
náplň: mapové tréninky různé formy a intenzity v orientačně i fyzicky náročných krasových terénech
28.3. / Testování členů TSM na dráze v HK
náplň: test dráha 3 km
30.3. – 2.4. / Mapové velikonoční soustředění (v režii jednotlivých oddílů)
náplň: různá forma a intenzita mapových tréninků
20.4. – 1.5. / Mapové soustředění Švédsko a Tiomila
náplň: mapové tréninky různé formy a intenzity v orientačně i fyzicky náročných terénech okolo švédského Stockholmu, na závěr účast na Tiomile ve stejném terénu
duben až říjen / 17 středečních mapových tréninků v terénech mimo HK
náplň: různé mapové tréninky v terénech podobných víkendovým závodům
16.6. / Mapové tréninky na Vysočině
náplň: mapové tréninky zaměřené na M ČR na krátké trati
31.8. / Testování členů TSM v rámci republikového testu
náplň: test dráha 3 km, O-400, test pozornosti
1.9. – 2.9. / Mapové soustředění na Prostějovsku
náplň: mapové tréninky zaměřené na M ČR na klasické trati

Aktivity TSM budou, stejně jako v loňském roce, koordinovány s ohledem na plán akcí v rámci oddílů (víkendové akce, velikonoční soustředění) a také s aktivitami SCM. V plánu činnosti je samozřejmě počítáno s účastí na dorosteneckých akademiích a akcích juniorského reprezentačního družstva.

Michal Jedlička | 20.1.2018 | 0

Seznam členů a trenérů na rok 2018

Na rok 2018 bylo do Královéhradeckého TSM zařazeno celkem 23 závodníků, z toho 10 do skupiny A a 13 do skupiny B. Závodníci pocházejí z pěti oddílů našeho kraje - PHK, SHK, SJC, HOR a SRK. Jmenný seznam najdete v další části tohoto příspěvku. ›› celý článek

Michal Jedlička | 19.1.2018 | 0

Starší články


archiv článků