Skupina juniorů

Běžkařské soustředění

Na propršený víkend se vydala skupina ml. dospěláků na běžkařské soustředění do Jizerek. Už podle předpovědi bylo jasné, že to bude záživný víkend, a že jedny trenky, overal a boty stačit nebudou. ›› celý článek

Štěpa | 14.2.2024 | 0

Ráďa a Péťa na Krátkém dni

V sobotu 13. ledna se uskutečnil další, tentokrát třetí, ročník závodu Krátký den. Pro neznalé se jedná o závod družstev po vzoru skandinávských závodů Tiomily a Jukoly. Běží se v pořadí H-D-D-H-H-H-D, do štafety jsou tedy potřeba čtyři muži a tři ženy. Nám se bohužel nepodařilo složit kompletní štafetu, a tak jsme ve výsledcích nebyli klasifikováni. ›› celý článek

Štěpa | 6.2.2024 | 0

Dokázali jsme to!

Snem mnoha orienťáků je dostat se na web O-News. Z nás se to do tohoto pondělka podařilo pouze Adašovi. To už teď ale není pravda! Naše fotka z fotokoutku z brněnského O-Gala zaujala redakci tak moc, že nás dali na úvodku ke článku. My si toho velice vážíme a jsme rádi, že se náš celoživotní sen vyplnil. ›› celý článek

Štěpa | 28.11.2023 | 1

Náš další Wawel Cup

Již po sedmé jsme se zúčastnili polských pětidenních závodů Wawel Cup. Tento rok si pro nás pořadatelé WKS Wawelu připravili městské a lesní etapy. První etapa byl sprint v populární části Krakowa v Kazimierzu. Nejtěžším úkolem tak nebylo zvolit nejlepší postup, ale vyhnout se co nejvíce turistům. Druhá etapa byl městský middle v okrajové části Krakowa, kde si někteří užili až třiceti kontrol. Třetí a čtvrtá etapa byl middle v lese Bronaczowa, kde byl záživný především druhý závod, kdy celou dobu pršelo a les byl jedno velké kluziště. Klasika na nás čekala poslední den. Běhalo se v blízkosti krakovské ZOO. Nejlépe z nás dopadla ve W21E Péťa Holečková (1. místo) a v H20 David Fábera (3. místo). Krásně běžel i Dohy, který skončil v H21E na 6. místě.
›› celý článek

Štěpa | 21.7.2023 | 0

Prezentace skupiny za rok 2022

najdete pod odkazem: zde

Bob | 26.2.2023 | 0

Náš rok 2022

Jelikož tu u nás vídáte poslední dobou méně příspěvků, tak Vás alespoň obdarujeme shrnutím našeho roku 2022.

Štěpa | 5.2.2023 | 1

Wawel CUP 2022

V pondělí 4. července jsme se sešli naproti Futuru ve složení Boban (kapitán týmu), Paki (policista v civilu), Štěpa (zlodějka parfémů), Honza (nejrychlejší turista), David (jedlík Endiaronu), Marťa (pivní karimatka), Dohy (svůdník polských dívek) a Šaby (pajda), abychom vyrazili do Polska na náš oblíbený Wawel cup. Tedy až na mě, já (největší postrach polských pořadatelek) jsem přistoupil po cestě ve Vamberku, z důvodu rodinného pobytu na chatě. ›› celý článek

Bob | 12.7.2022 | 3

Prezentaci naší tréninkové skupiny za rok 2021

si můžete stáhnout a přehrát pod odkazem zde.

Bob | 3.4.2022 | 0

O minulém víkendu proběhly u Jihlavy letošní první áčkové závody!

V sobotním sprintu nejlépe zaběhla Péťa H. na 9. místě v D20 se ztrátou 1:53 na Pekařku a Dohy v H18 na 14 místě s malou ztrátou 1:34 na Kubu Chaloupského! V neděli na krátké trati nejlépe běžela Péťa a Šimi.
V úterý jsme si pro zpestření zajeli/zaběhli koloběh, kde jsme kopírovali trasu hradeckého koloběhu. Včera jsme potom měli dva mapáče. Dopoledne nás prověřil delší sprintový trénink ve dvojicích v Jaroměři, kde byla použita Mírova rozdělovací metoda. Nejrychlejší byl Ráďa a nejvíce vyrovnaná byla dvojice Péťa H. s Nikčou Z., které měly shodný čas. Výsledky zde a Wikiho fotky od šneka zde. Po obědě jsme si zaběhli technický middle ve Dvoře na nové Lešťově mapě. Nejrychlejší byl Ráďa a Péťa H. v B. Výsledky tu. O příštím víkendu nás čeká dvojice sprintových mistrovství ve Šternberku a Litovli. Finální část přípravy bude úterní běžecký trénink na Bíře a středeční mapáč v HK.

Bob | 16.5.2021 | 1

O víkendu se běželo MČR na klasice

u Bystřice nad Perštejnem. Největšího úspěchu dosáhl Dohy, když si doběhl pro parádní 2. místo v H16! Gratulujeme! V D18 doběhla Péťa H. 13 a Marta 16. Po závodě jsme ještě zdolali 3 ferraty u Víru. Fotogalerie z ferrat (později i pár fotek z doběhu) najdete zde.