Tréninkové středisko mládeže - Královéhradecko


Na Sever

Ve čtvrtek večer odjíždí výprava TSM Královéhradecko na 10 dní do Švédska. Program pro 36 účastníků začíná na Tiomile - stavíme dvě družstva mládeže a dvě družstva žen. Většina starších dorostenců, juniorů, mužů (i veteráni) běží ve švédských nebo jiných cizích týmech.
Od neděle do další soboty se základnou tréninkového kempu stane - stejně jako přede dvěma lety - klubovna OK Landehof. Řadu tréninků připravených v terénech na východ od Göteborgu uzavře účast na oblastním závodě na krátké trati.
Když vše dobře půjde, mohly by se zde objevovat nějaké průběžné zprávy.

Honza Netuka | 24.4.2019 | 0

Soustředění Portugalsko 2019 - v terénech velmi blízkých JWOC 2021

Na konci února jsme v celkem početné skupině 26 orientačních běžců vyrazili na zimní přípravu do tepla. Portugalsko se vyznačuje dvěma zcela odlišnými typy terénů. V centrální části se nachází velmi obtížné skalní terény  připomínající Švédsko (plotny, kameny, neprůhledný terén) a u západního pobřeží jsou písečnými přesypy (dunami) tvořené drobné terénní tvary, které ve spojení s hustým porostem mohou být i docela obtížné. My jsme zahájili soustředění severně od města Viseu v terénech u centra JWOC 2021 Aguiar da Beira. Pro nováčky, kteří se ještě nikdy nesetkali s takto podrobnou mapou, to byl doslova křest ohněm. Veškeré strasti nám ale vynahradilo luxusní ubytování v Casa da Lapa. Po krátkém odpočinku s koupačkou  v Atlantiku jsme se v druhé části soustředění zúčastnili závodů Portugal O-meeting. I přes kumulující se únavu jsme dosáhli řady hodnotných umístění (například 5 medailí v Nočním sprintu). Největším nepřítelem se nám nakonec stal bourovčík jižní – jedovatá housenka, které způsobila polovině teamu silné alergické reakce. Doufám, že nás soustředění namotivovalo do příští sezóny i k přípravě na JWOC 2021 :-).                 Pavlína Ch.

Michal Jedlička | 7.3.2019 | 0

Lyžařské soustředění Harrachov

Od pátku 18. do neděle 20. ledna 2019 proběhla první letošní společná akce - lyžařské soustředění. Výborné zázemí nám poskytl hotel Mumlava v Harrachově, účast byla trochu ovlivněna ve stejném termínu probíhajícím soustředěním juniorské reprezentace i českými LOBy v Rakousku. Kdo se však zúčastnil, myslím nelitoval, protože panovaly ideální sněhové podmínky a převážně i bezvětří, slunce a modré nebe. Absolvovali jsme čtyři fáze: páteční krátké rozježdění za svitu luny, hvězd a čelovek, sobotní dva tréninky v okolí Harrachova včetně odpoledního nácviku stylu na lyžařském stadionu a nedělní poježdění na výborně upravených tratích v okolí polských Jakuszyc.
Dovolím si sem zkopírovat všem účastníkům rozeslané hodnocení velitele Luďka Vandase: "Ještě jednou bych Vám chtěl poděkovat za PERFEKTNÍ přístup. Byli jste báječní. S takovýmto teamem je radost spolupracovat. Doufáme, že Vás naše trenérské rady zase trochu posunou."

Foto je od požádaného neznámého kolemjdoucího :-)

Honza Netuka | 20.1.2019 | 0

Plán akcí na rok 2019

18.1. – 20.1. / Lyžařské soustředění Harrachov
náplň: trénink lyžařské techniky a vytrvalosti
23.2. – 3.3. / Mapové soustředění Portugalsko a závody POM
náplň: mapové tréninky různé formy a intenzity v dunách na pobřeží a ve skalnatých vnitrozemských terénech
březen až duben / Sportovní lékařské prohlídky
náplň: lékařské vyšetření a funkční vyšetření na běhátku
20.3. / Testování členů TSM na dráze v HK
náplň: test dráha 3 km
19.4. – 22.4. / Mapové velikonoční soustředění (v režii jednotlivých oddílů)
náplň: různá forma a intenzita mapových tréninků
25.4. – 4.5. / Mapové soustředění Švédsko a Tiomila
náplň: mapové tréninky různé formy a intenzity v orientačně i fyzicky náročných terénech okolo švédského Göteborgu, na úvod účast na Tiomile na jihu Švédska
duben až říjen / 14 středečních mapových tréninků v terénech mimo HK
náplň: různé mapové tréninky v terénech podobných víkendovým závodům
15.6. / Mapové tréninky na Trutnovsku
náplň: mapové tréninky zaměřené na M ČR na krátké trati
30.8. / Testování členů TSM v rámci republikového testu
náplň: test dráha 3 km, O-400, test pozornosti
31.8. – 1.9. / Mapové soustředění na Jablonecku
náplň: mapové tréninky zaměřené na M ČR na klasické trati

Odkaz na celý kalendář TSM 2019.

Aktivity TSM budou, stejně jako v loňském roce, koordinovány s ohledem na plán akcí v rámci oddílů (víkendové akce, velikonoční soustředění) a také s aktivitami SCM. V plánu činnosti je samozřejmě počítáno s účastí na dorosteneckých akademiích a akcích juniorského reprezentačního družstva.

Michal Jedlička | 10.12.2018 | 0

Seznam členů a trenérů na rok 2019

Na rok 2019 bylo do Královéhradeckého TSM zařazeno celkem 24 závodníků, z toho 11 do skupiny A a 13 do skupiny B. Závodníci pocházejí z osmi oddílů našeho kraje - PHK, SHK, SJC, HOR, SRK, STH, VRL a JIL. Jmenný seznam najdete v další části tohoto příspěvku. ›› celý článek

Michal Jedlička | 10.12.2018 | 1

Motivační prezentace

Dan Vandas, doposud člen TSM Královéhradecko a medajlista z letošního JMS v Maďarsku promluví na téma "Jak to vedu od mala doposud" v Domě dětí a mládeže v Kostelci nad Orlicí ve čtvrtek 15. listopadu od 18 hodin. Akce se koná z iniciativy kosteleckého klubu pro jejich mládež, ale zván je kdokoliv přespolní z řad o-mládeže či trenérů.

Honza Netuka | 10.11.2018 | 0

Pohled zpět i dopředu

Ve středu 24. října večer se ve slávistické klubovně uskutečnila schůzka trenérů. Diskutovalo se o uplynulé sezoně, o uspořádaných akcích i o účasti na nich, o vyúčtování letošních peněz a tvorbě závěrečné zprávy. Ve druhé části jednání vznikl návrh společných akcí TSM v roce 2019 a jejich personálního zabezpečení, dále se hovořilo o podmínkách účasti - právech a povinnostech členů TSM. V plánu je též modernizace úložiště dokumentů a přihláškového systému TSM.
Jakmile budou známi - na základě vyhodnocení výsledků srovnávacích testů mládeže - členové TSM pro příští rok, budou jim a jejich trenérům dohodnuté informace rozeslány.

Honza Netuka | 26.10.2018 | 0

Soustředění Odolov - dozvuky

Na kopcovité a volby pestré Mistrovství ČR na klasické trati nastoupilo 10 účastníků soustředění v Odolově. Kromě v týdnu s horečkami bojujícího Honzy R., postoupili všichni ostatní do finále A, z toho 7 z prvního nebo druhého místa ve skupině!
Jejich finálové výsledky jsou 2. Péťa, 2. Kuba, 3. Nikča, 4. Áďa, 6. Verča, 10. Martina, 14. Andrejka, 15. Ondra, 15. Honza G. Gratulujeme!
Před soustředěním v Odolově z více stran zazněla otázka, proč pořádáme soustředění, když na vedlejším kopci můžeme závodit na CVČ. Aniž bych chtěl přeceňovat význam jakékoliv akce, která je v porovnání s celoroční přípravou pouhým zlomkem, tak odpovědí přesto mohou být výše zmíněné výsledky.

Michal Jedlička | 18.9.2018 | 0

Soustředění Odolov, 1.-2.9.2018

Na konci prázdnin se v okolí Odolova na Trutnovsku uskutečnilo soustředění, které si jako hlavní cíl vytyčilo přípravu na Mistrovství ČR na klasické trati. Zúčastnilo se ho 10 členů našeho TSM a další 2 mladí zájemci. Soustředění navazovalo na páteční republikové Srovnávací testy mládeže, které se uskutečnily v Trutnově. Skvělé zázemí (ubytování + jídlo) jsme našli ve Green Valley park ve Stárkově. Nejen o tréninkový servis se starala hned čtveřice trenérů. Každý ze tří tréninků byl po jeho uskutečnění s využitím dataprojektoru důkladně analyzován.
Sobotní tréninky jsme pojali jako přípravné. Dopoledne jsme se na mapě Kolčarka (bez cest) dostávali do měřítka 1:15000, důraz byl kladen na čtení vrstevnic, traverzování a práci s buzolou. Odpoledne jsme si na mapě Švédský vrch testovali na dvou delších postupech různé volby.
Nedělní trénink byl pojat jako závodní, každý si mohl v praxi vyzkoušet, co si den předtím připomenul nebo se nově naučil. Běželo se na mapě Švédský vrch (prostor klasiky JMS 2013), v lese byly rozneseny pruty s velkými lampiony a SI krabičkami.
Všem účastníkům (závodníkům i trenérům) patří dík za účast i za velmi aktivní přístup.
Tréninky:
sobota dopoledne T1
- mapa
sobota odpoledne T2
- mapa postup 1, mapa postup 2
neděle dopoledne T3
- mapa, výsledky s mezičasy
postupy trať A (Honza G., Ondra)
postupy trať B (Kuba, Honza R.)
postupy trať C (Andrejka (tečky), Nikča) 
postupy trať D (Péťa, Verča, Áďa)
postupy trať E (Marťa, Šimon, Tomáš)

Michal Jedlička | 10.9.2018 | 0

Soustředění na konci prázdnin

1.-2.9.2018 - 3 mapové tréninky před MČR na klasické trati info a přihlášky zde

Michal Jedlička | 26.7.2018 | 0

Starší články


archiv článků