Tréninkové středisko mládeže - Královéhradecko


Uskutečnil se dvojtrénink v Radvanicích

Týden před M ČR na krátké trati proběhlo v Radvanicích jednodenní soustředění pro členy (bez nominovaných na MED) i další zájemce. Dva tréninky v kamenech i hustnících převážně typu downhill postavil Michal a v terénu realizovali Luďa s Honzou. Snad to bylo dobré naladění na následující víkend. Ne zcela důležité výsledky jsou pod odkazy v předchozím článku. Delší z tratí odpoledního tréninku:

Honza Netuka | 20.6.2018 | 0

Mapové tréninky před na MČR na krátké a klasické trati

Před dvěma hlavními individuálními Mistrovstvími ČR se uskuteční na Trutnovsku přípravné mapové tréninky.
16.6.2018 - 2 mapové tréninky před MČR na krátké trati - info a přihlášky zde
T1 Žaltman - výsledky, výsledky s mezičasy
T2 Žaltman - výsledky, výsledky s mezičasy
1.-2.9.2018 - 3 mapové tréninky před MČR na klasické trati - info a přihlášky zde

Michal Jedlička | 10.5.2018 | 0

10 MILA 2018 (Nynäshamn)

Aby to tady nevypadalo, že výprava byla ve Švédsku jenom tři dny: Podle zpráv po návratu další tréninky proběhly, ale zda někdo z trenérů nebo účastníků sem ještě o nich něco doplní, není vůbec jisté. 
Tak alespoň stručně o Tiomile, která se letos běžela jižně od Stockholmu: TSM Královéhradecko postavilo dvě mládežnické a jednu ženskou štafetu. V závodě mládeže byla áčková štafeta velice úspěšná - ve složení J. Rücker (HOR) - P. Holečková (SHK) - M. Metelková (PHK) - J. Chaloupský (PHK) doběhla na výborném 5. místě, béčko bylo 99. ze 303 hodnocených štafet. Dívčí družstvo doběhlo 154. Fotky zde.

Honza Netuka | 3.5.2018 | 0

První 3 dny ve Švédsku

Odjezd na Tiomilové soustředění probíhal standardně jako každý rok: Hradec-Jičín-Rostock-trajekt-Trelleborg. Pro zpestření jsme po vylodění zamířili ke Kristianstadtu na pobřeží do dun. Byla to taková malá rozcvička, kterou všichni zvládli na jedničku – samý mech, dohlednost vysoká, všude duny. Teplota vzduchu vzrůstala, teplota moře nikoli, přesto si málokdo nechal ujít první letošní koupel. Správnou otužileckou metodiku předvedl Vorel, nikdo to ale nezopakoval a tak byl jediný, kdo si to opravdu užíval. První den jsme už víc nestihli, dojezd do klubovny trval dalších 7 hodin. Klubovna SK Snättringe nás uvítala stejně jako před 4 lety, vše zůstalo při starém a ani nám nevadí, že je nás tu více a prostoru méně.

Druhý den byl přivykací. Linie od Míci byla pro polovinu prvním tréninkem na severu. Zkušenější vyrazili sebevědomě do lesa a pak hlásili „šel jsem si svou vlastní linii“ „nevím, kudy vedla ta linie, já jsem se hezky proběhl“. Proto jsme doufali, že při druhém tréninku (korálky od Míry), se už budou všichni vracet s tím, jak to pochopili a že ten terén je tu skvělý. Mnozí se ztratili už na postupu na 2.kontrolu, pak už to prý bylo lepší. ›› celý článek

Marek Vojta | 23.4.2018 | 0

Na Sever!


Dnes odjíždí 11 členů TSM spolu s dalšími 7 mladými a 12členným realizačním týmem do Švédska. Nabitý program soustředění je zde na konci tabulky. Zázemím bude klubovna Snättringe SK na jihu Stockholmu.

Honza Netuka | 20.4.2018 | 0

Testování dráha Sokol HK - 28.3.2018

Ve středu 28.3. se uskutečnilo testování na dráze na Sokolu HK, kterého zúčastnilo 15 členů TSM a SCM. Výsledky najdete zde.

Michal Jedlička | 11.4.2018 | 0

Slovinsko - den šestý, tedy poslední - (11. 3. 2018)

Trochu mokrou druhou etapou Lipica Open, která se běžela v pestrém terénu, kam noha orienťáka vstoupila poprvé, jsme zakončili sportovní program našeho soustředění. Výsledky jsou opět pod odkazem z předchozího dne, někteří se v součtu dvou dní dostali na stupně vítězů. Díky vstřícnosti naší paní ubytovatelky jsme mohli po závodě na naší základně ještě osprchovat pot, sníst to, co zbylo v kuchyni z předchozích dnů, a pak už zbývala jen cesta domů - ta ubíhala nad očekávání rychle, takže všechna tři auta dorazila do půlnoci do Hradce.
Díky všem - účastníkům i realizačnímu týmu - za pohodu, která panovala. Zvláštní poděkování patří Jedlovi za pečlivou přípavu všech tréninků a Markétě V. za to, jak sytila sedmadvacet hladových krků.
Tak snad zase někdy...

Honza Netuka | 11.3.2018 | 0

Slovinsko - den pátý (10. 3. 2018)

Nastal čas zúročit nabrané zkušenosti co nejčistším výkonem v závodě, dnes na krátké trati v první etapě Lipica Open. Z pohledu do staré mapy bylo zřejmé, že nás čeká trochu jednodušší terén než ty, v kterých jsme trénovali. Ale šlo o zajímavý závod, který se částečně odehrával i v hustnících a polootevřených pasekách, kde nebylo tolik vidět do dálky. Jak se s tím kdo popasoval je patrné z výsledů: http://orienteeringonline.net/Results.aspx?CompetitionID=3623
Zítra nás čeká závod na klasické trati a potom už (bohužel) jen odpoledňovečerněnoční cesta domů.

Honza Netuka | 10.3.2018 | 0

Slovinsko - den čtvrtý (9. 3. 2018)

Poslední dva tréninky proběhly opět za luxusního jarního počasí. Dopoledne scorelauf na 40 nebo 50 minut (volné pořadí různě bodově ohodnocených kontrol), při kterém jsme potřetí a naposled využili mapu Veliki dol, a odpoledne downhill middle v jižní části mapy Divaška jama, kde je kromě závrtů i spousta vápencových skal, balvanů a kamenných polí. Sluší se dodat, že kromě čtvrtečních dlouhých postupů byly pro všechny ostatní čtyři tréninky použity mapy bez cest. Při návratu z odpoledního tréninku se jedno auto zastavilo areálu lipického hřebčínu na prezentaci závodů, které nás čekají o víkendu. Opět se konalo společné večerním sezení s rozborem tréninků a informacemi k nadcházejícím závodům.

Honza Netuka | 9.3.2018 | 0

Slovinsko - den třetí (8. 3. 2018)

Dopoledne jsme zvládli trénink delších postupů - opět na mapě Veliki dol. A protože byl den jak z reklamních letáčků (modro, slunce i teplo), museli jsme si, my suchozemci, zajet k moři do městečka Piran (a někteří se tam i vykoupat).
x

Honza Netuka | 8.3.2018 | 0

Starší články


archiv článků