Co je orientační běh?   |    Slavia Hradec Králové - oddíl OB   |    Východočeská oblast OB   |    Český svaz OB              
      novinky  rozpis  ubytování  prostor závodu  ukázky mapy  pokyny  seznam přihlášených  výsledky  výsledky s mezičasy  seznam přihlášených  výsledky  výsledky s mezičasy  okolí  soutěž  fórum  přihlásit  favorité  co je OB  pořadatelé  sponzoři závodu  mediální partneři  obec Chvaleč
  SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ

Oddíl orientačního běhu Slavia Hradec Králové byl založen v březnu 1984, kdy se od tehdejšího oddílu Rudá hvězda Hradec Králové oddělilo několik dospělých a část žactva.

Během dvaceti let existence prošel oddíl několika různými etapami. Krátce po založení klubu začalo jeho velmi úspěšné období. Oddíl se rozrůstal a rozkvétal především na sportovním poli a to v žákovských a dorosteneckých kategoriích. Po změnách které přinesl rok 1989 se ovšem klub dostal do krize, která téměř vyústila v jeho zánik. Krizi se nakonec podařilo překonat a tak mohla po roce 1995 začít nová etapa, která v podstatě trvá dodnes. Podařilo stabilizovat členskou základnu, kterou tvoří lidé všech věkových kategorií. Naši závodníci přivážejí úspěchy z oblastních, republikových i světových závodů. Oddíl každoročně pořádá významný republikový závod v orientačním běhu a několik dalších menších sportovních akcí.

Oddílové foto 2004 Po loňském MČR ve sprintu nám letos bylo přiděleno pořádání Mistrovství České republiky štafet a klubů, které se bude konat v okolí Chvalče v okrese Trutnov. Je to již naše sedmé a osmé pořádání takto významného závodu. V letech 1989, 1993 a 1997 jsme uspořádali M ČR na dlouhé trati a roce 2002 M ČR ve štafetách a ve družstvech a v roce 2004 již vzpomínané MČR ve sprintu.

A jak jsme dopadli při loňském Mistrovství ČR ve štafetách a klubech, tedy v závodech, které letos pořádáme?

Štafety 2004
Kluby 2004
Štafety H21 - 2.místo
Kluby DH21 - 3.místo
sponzori
Sponzoři závodu

Domis Pivovar Náchod
Racom
KH-kraj www.holan.cz
Krkonošské papírny


Mediální partneři

Český rozhlas HK


Partneři ČSOB

www.diadora.cz
www.barum.cz
www.zaket.cz www.hitec.cz
www.koop.cz
www.tmapy.cz
www.obcasopis.nord-service.cz www.toitoi.cz
www.newline.cz
www.ecco-receptor.comPočet přístupůPrávě je on-line:
logo

©  2005 Slavia Hradec Králové - oddíl orientačního běhu