Skupina žactva


LODM - Letní olympiáda dětí a mládeže 2024, 23.-28.6.2024 - jak to viděl Míša

Zuzana Jedličková | 29.6.2024

Poslední červnový týden se konal již jedenáctý ročník Letní Olympiády dětí a mládeže, a to v Českých Budějovicích. Za Královéhradecký kraj se do Budějovic soutěžit o medail vypravil šestičlenný tým ve složení: Tereza Korbelová (PHK), Kryštof Novotný (PHK), Alan Vrbata (VRL), Barbora Vrbatová (VRL), Michal Leško a Lucie Macháčková ze Slavie !!


První den - 23.6. (Neděle)

Po příjezdu do Budějovic jsme se ubytovali v nedaleké obci Lišov a zamířili na pozdní oběd. Následné nás linkový autobus č.8 odvezl na budějovickou náplavku, kde již začínal zahajovací ceremoniál v čele s Evou Adamczykovou, která zahájila letošní Olympiádu dětí a mládeže zažehnutím olympijského ohně. Poté na břehu Vltavy se svými písničkami vystoupil Adam Mišík a Budějovická filharmonie. Autobusem zpátky do Lišova a šup do postele ať jsme připraveni na zítřejší sprint.

Druhý den - 24.6. (Pondělí)

Dnes nás čekal závod ve Sprintu, jenž se uskutečnil kousek od místa včerejšího zahájení. Trať byla vcelku jednoduchá, obohacená o pár voleb a rychlejší závodníci měli navrch. Ze Slavie se dařilo Lucce, která obsadila delené 4.místo se ztrátou pouhé 3 sekundy na bronzovou medaili. Michal obsadil 16.misto. Po medailovém ceremoniálu jsme si užili koncert Terezy Maškové a Benna Cristovala. A šup do postele 2.0 ať jsme připravení na zítřejší krátkou trať.

Fotky od pořadatelů. Výsledky.

Třetí den - 25.6. (Úterý)

Dnes nás čekal další závod, a to na krátké trati. Zamířili jsme do nedalekého lesa a vyrazili na druhý závod v orientačním béhu na letošní ODM. A jak se dařilo tentokrát? Motorka nastarovala pořádně své motory a obsadila vynikající 1.příčku s náskokem přes 2 minuty. Michal v dnešním závodě obsadil 15.misto.

Po večeři jsme zamířili fandit na atletický stadion, kde běžel svůj závod na 1500m další reprezentant Královéhradeckého kraje ze Slavie - Matěj Čečka.

Poté naše kroky směřovaly na budějovické výstaviště, kde se konal další medailový ceremoniál. Lucka vystopala na nejvyšší stupínek a převzala medaili za první místo.

Fotky od pořadatelů. Výsledky.

Čtvrtý den - 26.6. (Středa)

Dnes však bez závodů. Většina závodníků volnou středu ocenila a pozdní budíček s volnějším programem jsme si užili. Nejprve jsme navštívili budějovické výstaviště, kde jsme si vyzkoušeli mnoho aktivit, například discgoff, řízení závodních aut, spike ball, otestovali jsme náš balance, ... Také jsme se vydali na prohlídku Budějovic a navštívili Černou věž, Budějovické náměstíči letní plovárnu.

Pátý den - 27.6. (Čtvrtek)

Další den a další závod. Sprintové štafety se odehrály v areálu budějovického výstaviště a stavitelé si pro nás na trati připravili labyrint, jenž otestoval naše mapove dovednosti. Dnešní den se nesl ve znamení radosti, ať už proto, že štafeta holek ve strhujícím finiši (z jiného pohledu) obsadila 1.místo a kluků místo 5, anebo proto že náš pokoj provoněla vůně vyhraných květin.

Večer jsme tentokrát už naposledy zamířili na budějovické výstaviště a čekal nás poslední medailový ceremoniál spolu s závěrečným ceremoniálem, koncertem zpěváka Marcella a ohnivou světelnou show.

Výsledky.


Šestý a poslední den - 28.6. (Pátek)

Dnes už jenom zabalit a rozloučit se s tímto báječné použitým týdnem plným zábavy a nových přátelství aka Letní Olympiáda dětí a mládeže 2024.  (Michal Leško)

 

Fotky od Michala. Fotky od ostatních z OB z KHK.
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: