Skupina žactva


Je v Krušných horách krušno? Je, ale v Jáchymově jsme vytěžili stříbro!

Zuzana Jedličková | 24.6.2024

Týden po posledních závodech VčP (konkrétně 22.-23.6.2024) čekal ještě "béčkaře" od kategorií DH14 závodní víkend se dvěma závody Žebříčku B Čechy. Z něj je možné vyběhnout si licenci A (a nebo obhájit B). Byly to poslední závody ŽBČ před prázdninami, žebříček ale ještě pokračuje dvěma závody v září, ale k "áčku" má pár našich dětí hodně našlápnuto...

 

Doposud pro nás byly závody ŽBČ blízko (Jičín, Přelouč). Tentokrát to bylo o trochu dál... vypravili jsme se do Krušných hor. Konkrétně nedaleko Karlových Varů, Jáchymova, Božího Daru... do lyžařského areálu Eduard.

Nedávno se tu konaly LOBy (jak je bohužel v posledních letech v ČR zvykem sněhu tu nebylo o moc více než teď;-) a ještě o pár let dřív (2015) MČR middle. Pamětníci se těšili na závody v pěkném horském terénu. Pro naše děti to ale byla letní premiéra (v zimě už tu taky někdo byl, ae přeci jen to vypadalotrochu jinak).

Počasí nás v sobotu ráno trochu vylekalo a ukázalo se, odkud dostaly Krušné hory své jméno. Nakonec z toho ale byl pěkný slunečný víkend (i když, když sluníčko zalezlo, moc teplo nebylo, ale na běhání bylo dobře).

V sobotu nás čekala klasika v neděli krátká trať.

 

Všichni se s terénem popaslovali slušně. I když někdo na záludných kontrolách v jámě apod. nechal trochu více než by chtěl. Zkušenosti se na příště taky hodí...

I když jsme byli početně (a třeba a výsledkově) oslabeni o Lucku M. a Míšu L., kteří se chystali na Olympiádu dětí a mládeže, byli jsme vidět. Nebylo to jen vyhlášení, ale i nějaké slušné body do žebříčku jsou úspěchem. Jak již název napovídá, vzpomněli jsme na těžbu stříbra v okolí Jáchymova, která zde probíhala v 16.století a nějaké to stříbro jsme si také vytěžili...;-)

 

A jak to dopadlo?

Sobota

D14B - 2.Lucka Jedličková, 43. Kája Málková

H14B - 6. Matěj Pouchlý, 9. Pepa Lukeš, 30. Filip Šumpík

Neděle

D14B - 2.Lucka Jedličková, 43. Kája Málková

H14B - 2. Matěj Pouchlý, 10. Pepa Lukeš, 29. Filip Šumpík

 

Pár našich fotek.  Fotky od pořadatelů: sobota a neděle.

Průběžné pořadí žebříčku je možné sledovat tady.

Těšíme se na závody v září a držíme palce našim nadějným závodníkům;-)
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: