Skupina žactva


Republikový festival žactva, 8.-9.6.2024

Zuzana Jedličková | 15.6.2024

Druhý červnový víkend se konal již třetí ročník Republikového festivalu žactva. Jde o setkání dětí z celé republiky, které se tentokrát konalo v Liberci. Trenéři oblasti s sebou berou širší výběr, co se tak našlape do jednoho autobusu. Z naší skupiny žactva jsme byli zastoupeni v hojném počtu.

 

Již tradičně se soutěží v kategoriích 11,12,13 a 14. ve sprintu a ve víceboji "speciálních O-disciplín". V neděli pak v kategoriích 12 a 14 v tříčlenných štafetách.

Soutěžení je krásné, ale na této akci jde hlavně o něco jiného;-) A to se, co se ke mně tak doneslo, povedlo.

Informace ke sprintu, výsledky víceboje a info ke štafetám.

A taky nějaké fotky: sobota, od V.Lamače, od I.Habána.

 

A krátké info přímo od účastnice Lucky Jedličkové...

V pátek 7.6. jsme vyjeli z Hradce na Republikový festival žactva v Liberci. V sobotu se konal dopoledne sprint a odpoledne sedmiboj. Sprint byl náročný a mapově těžký a hodně z nás ho pokazilo. Ani terén se moc nelíbil, zarostlý příměstský les. Výsledky sprintu zde. V sedmiboji se soutěžilo v píchači, překážkové dráze, light traineru, orienťáku v budově, piktogram challenge, croscable challenge a paměťáku. Každému se dařilo v něčem jiném, ale hodně věcí se nám nepovedlo. Hlavně to byla legrace a užívali jsme si to. Výsledky sedmiboje zde.

Večer byla ještě výdrž na slack-line a fotosoutěž – dostali jsme papírek s pěti věcmi, co nebo s čím se máme vyfotit (běhali jsme v 5tičlenných týmech a byla to docela sranda).

Další den se konaly štafety. Běželi jsme za naši oblast v D i H štafetách po třech. Běželo se na stejném místě, jako byl sprint, ale v jiné části lesa. Byl více kopcovatý a podobně zarostlý. Nějaké štafety se dokonce umístily na stupních vítězů. Výsledky štafet zde.

Celý festival jsme si užili a kdo je prvním rokem ve 14 a mladší, může se těšit na příští rok.
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: