Skupina žactva


Sprintovo-štafetový víkend nedaleko Berouna (11.-12.5.2024)

Zuzana Jedličková | 16.5.2024

Čas běží, voda teče a děti rostou... a tak už došlo k tomu, že jsme členku naší skupiny vyslali závodit na sprint do Žebříčku A. Kdo to byl? Kde se běhalo? Jak se se staršíma holkama popasovala? Co se konalo za štafety - z názvu článku? Kdo všechno běžel a jak to dopadlo? To a mnohem více se dočtete v pokračování tohoto článku...

 

V sobotu 11.5. začal pro některé den hodně brzy... už v 6h odjížděl z HK autobus směr Praha. A proč tak brzy? Dopoledne (start v 9:30h) pořádal oddíl SK Kotlářka Praha v Hořovicích sprintový závod do žebříčku A. Ten je pro závodníky od kategorií D/H16, ale mohou ho běžet i mladší, kteří jsou držitelé licence A. A tak se také stalo. Motorka si poprvé "áčka" okusila a ukázala, že rychle neběží jenom čas... Tratí prolétla skvěle a nějakou dobu v cíli dokonce vedla. V 70ti hlavém poli závodnic nakonec obsadila skvělé 9.místo se ztrátou asi 1 min na vítězku.

Po skončení ŽA se Hořovicemi mohli proběhnout a okusit zajímavý sprint i ostatní v rámci veřejného závodu. Tam jsme měli zástupce v kategoriích DH14 a DH12. A i ti byli v nemalé konkurenci vidět.

V D12 byla Míša Jedličková 7.,  v D14 se Lucka Jedličková dostala na "bednu" - 3.m., v H12 doběhl Kuba Macháček 10., v H14 napodobil Lucku J. 3. místem Matěj Pouchlý a těsně za ním byl na 7. místě Míša Leško. Filip Šumpík a Pepa Lukeš obsadili v nabité konkurenci 22. resp. 25.místo.

Info k závodu. Fotky všech.

 

Moc jsme si ani nestihli odpočinout a v 15h už startovaly první první úseky do závodu Českého poháru štafet. Tentokrát závod pořádala SK Praga asi 10km od Hořovic, u Kařezu - u motorestu Bouchalka.

Pro D a H14 závod ještě do Českého poháru nespadá, ale to vůbec nesnižuje jeho náročnost. Přijeli jsme se bavit a sbírat štafetové zkušenosti... Do závodu jsme vyslali jeden tým v kategorii D14 a dva v H14. Všichni se prali co mohli. Někdo s lepším, někdo s horším výsledkem, ale vrátili se z lesa všichni a kluci (Matěj,Pepík a Míša) ozdobili účast i třetím místem a holky D14 5.místem.  Krásným výsledkem je i 8.m. druhé štafety H14. Výborně si vedly také trenérky v kategorii D105;-)

Fotky žactva ze sprintu a štafet. Fotky všech - štafety. Informace k závodu.

 

V neděli se běžely ještě jedny štafety. Na stejném místě a ve stejném lese (jen východnější část lesa). Složení týmů zůstalo stejné, jen se někteří promíchali na úsekách. Opět jsme sbírali zkušenosti a rvali se co to šlo... Zkušeností nasbírali všichni hromadu ;-)

A holky D14 (Lucka Jed.,Kája, Motorka) u toho ještě stihly vyhrát. Kluci zopakovali krásné 3.místo. Druhé štafetě se při sbírání zkušeností tentokrát trochu zamotala hlava a připsali si na účet dvojitý disk. Věříme ale, že to už se jim příště nestane...;-)

První místo ve své kategorii zopakovaly i trenérky.

Po oba dny také statečně bojovala v kategorii D18 Tonička (štafety D16 se neběhají).

Informace k závodu. Fotky všech. Fotky žactva.

 

Počasí vyšlo krásně a víkend jsme si společně užili. Těšíme se až všechny nasbírané zkušenosti využijeme na štafetách na podzim, kde se běží i oblastní mistrovství.
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: