Skupina žactva


Soustředění Dolce + CVČ 31.8. - 3.9.2023

Zuzana Jedličková | 11.9.2023

Jak už se stalo tradicí, i letos jsme vyrazili poslední prázdninový víkend na soustředění a zúčastnili se přitom závodů Cena východních Čech.

 

Tentokrát jsme vyrazili už ve čtvrtek ráno, ještě v srpnu;-) a užili jsme si před závody jeden společný den navíc. Jiná byla i cesta na soustředění. Společný autobus pro nás přijel až v pátek před závody se skupinou dorostu a tak jsme se ve čtvrtek vydali do Trutnova vlakem.

Prošli jsme se přes náměstí a městský park a kolem pomníku Generála Gablenze jsme po modré značce pokračovali až do místa ubytování, do Kempu Dolce.

 

Po ubytování ve finských chatách, obědě z vlastních zásob a chvilce odpočinku jsme rozhýbali svaly a mozky před pátečními závody. Nejdříve na stanovištích "sudoku", "domeček jedním tahem - vzpaměti", "light-number trainer" a "překreslování kontrol" a potom i po skupinkách na předzávodním proběhnutí a protažení.

Po chladných dnech se konečně ukázalo sluníčko a ohřálo vzduch natolik aby si i někteří skočili zaplavat do místního rybníka.

 

V pátek dopoledne pro nás svůj "tricky race" připravil Tonda K. (s pomocí Míti a Pepíka L.). S kulišárnami typu "kontrola na stomě"  se všichni vypořádali a všechny kontroly podle leteckého snímku nakonec našli.

Pak už jen k dřívějšímu obědu pizza a vyrazit údolím po modré na kraj Trutnova. Tam nás ve 13h nabral autobus se skupinou dorostu a frčeli jsme na závody.

 

Pro většinu to byla první mapa po dvou měsících, ale všichni se vrátili a většina i mohla být se svým výkonem spokojená. Někdo se i podíval na bednu. Info k E1

Cesta zpátky se nám kvůli místním uzavírkám trochu protáhla, ale do kempu jsme se nakonec dostali a naše prázdná bříška potěšily špagety. Kvalitní základ pro zítřejší závod...

 

Druhá etapa byla klasická trať, tzn. delší než v pátek. Některým se dařilo více, jiným méně. Bylo kde dělat chyby. Ale všichni se opět s tratí poprali se ctí a třeba za delší čas, ale vrátily se z lesa se všemi terčíky;-) . Opět jsme měli své zástupce na bedně. Info k E2

 

Po návratu do kempu se opět někdo vrhnul ochladit do rybníka. Jiní odpočívali na dětském hřišti nebo v pozici vleže v chatce.

V podvečer jsme si ještě zaběhali při dvoučlenných štafetkách. Běhalo se na leteckém snímku, na mapě 10 očíslovaných  kontrol, do ruky papír s informací, v jakém pořadí kontroly sesbírat. Nic jednoduchého, ale děti to zvládly. Tak si zasloužily i drobnou sladkou odměnu;-)

 

Ráno jsme vše pobalili a odfrčeli na závody.

Oproti předešlým letům se poslední etapa startovala "hendikepově", tj. podle celkové ztráty v součtu prvních dvou etap. Pořadí v cíli je pak celkovým pořadím celých třídenních. Pro většinu dětí to byla s tímto typem startu první zkušenost. A popraly se s tím výborně. Kontaktní závod, který dokáže rozhodit i zkušené závodníky některým dětem dokonce pomohl k posunu vpřed, většina své pozice uržela, ikdyž třeba měly v ádech silné koně...

Nikdo se taky nenechal rozhodit ani potkáním polodivokých krav, které pobíhaly po lese (ano, opravdu běhaly po lese krávy, zvířata, nenadáváme takto slečnám a paním z jiných oddílů...;-))

V cíli se od začátku do konce fandilo, někdo si pro své  místo doběhl s poklidu, jiní si ještě zaspurtovali. Hlavně se nám všichni v pořádku vrátili ;-) Info k E3

 

Na závěr už jen celkové vyhlášení, vše pobrat a dopajdat se k autobusu... a hurá do Hradce!

Věříme, že se dětem další společná akce líbila a odnesly si z ní spostu sportovních zkušeností a pěkných zážitků ;-)

Pár fotek je ke shlédnutí tady. Fotky od Kadeho: E2 , E3.

 

Jak to všechno dopadlo?

D10N - 1. Kačka Kosinová

D10C - 2. Míša Jedličková, 3. Anička Mayerová, 11. Anička Hanslíková, 17. Gabča Košťálová

D12A - 1. Lucka Macháčková, 12. Lucka Jakubská

D14A - 6. Lucka Jedličková, 23. Kája Málková, 31. Tonička Bohdanecká

H10N - 4. Tonda Hrdinka, 5. Tobík Pražák, .- Honzík Toužil

H10C - -. Filípek Stránský

H12A - 4. Míťa Fiala, 5. Honza Šatínský, 8. Kuba Macháček, 9. Fanda Slavík, 11. Jarda Hanslík, 15. Pepa Hrdinka, 16. FandaBohdanecký, 17. Tonda Mayer, 18. Tom Andrle. -. Filip Šumpík

H12B - 8. Marek Šimák

H14A - 8. Míša Leško, 16. Matěj Pouchlý, 20. Pepa Lukeš, 29. Luky Toužil, 31. Tonda Košťál

H14B - 5. Ondra Březina
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: