Skupina žactva


Buřtyjáda - souboj rodinných týmů, 27.6.2023

Zuzana Jedličková | 30.6.2023

V úterý 27.6.2023 se konal poslední úterní trénink a ten byl již tradičně spojen se společným opékáním na konci tréninku - s Buřtyjádou. Současně to byl druhý ročník Souboje rodinných týmů o putovní pohár.

 

Pod tlakem různých školních akcí a rozloučení všude možně bylo hodně omluvenek. Ale i přesto se dalo dohromady skvělých 21 týmů. Přihlásili se nejen zkušení závodníci se zkušenými rodiči, ale ti méně zkušení s OB nezkušenými rodiči. A to bylo super!

Byly opět připraveny dvě disciplíny. V každé jsme udělali pořadí a součet pořadí dal konečné umístění.

Jednou disciplínou bylo bludiště, které bylo umístěno v areálu kluboven. Připraveny byly 3 tratě, Mimi,Středňáci a Borci. Každou trať z týmu musel někdo oběhnout. Časy se sčítaly.

Druhá disciplína se odehrávala na louce vedle lesní školky a nejbližším okolí. Jednalo se o paměťový skorelauf (pro méně zkušené orienťáky sloužila jako pomoc čistá mapa v ruce), při kterém se členové týmu střídali. Na jedno vyběhnutí bylo možno oběhnout i více kontrol. Na kontrolách byly shluky 2-3 písmen, které vepsané do průkazky v pořadí čísel kontrol daly dohromady větu...

 

A pak už jsme jen opékali, bavili se... (někteří pak ještě hoblovali bludiště a běhali další tratě do závodu jednotlivců..) a vyhlásili výsledky.

Nejdříve se dočkali vyhlášení nejpilnější plniči domácích úkolů (ze zimních tréninků). Pak už se ocenění dočkaly nejlepší týmy (někdy doplněné o kamarády).

 

Putovní pohár si domů tentokrát odnesli Jedličkovi - Lucinka, Míša a Lukáš. Na druhém místě se umístila Sárinka a Honza Pouchlí, kterým tým doplnila Kája Málková. Na třetí místo se bezkonkurenčním výkonem v bludišti dostali Macháčkovi  - Lucka, Kuba a Markéta.

Máme tu jedno opakování ceremoniálu... Na 4.místě se spolu s Jedličkovými (Michal,Míša a Jana),kteří byli vyhlášeni, umístil i tým Véna a Maty Husákovi, spolu s Tobíkem!

Náš ústav, se mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za toto politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně…  ;-)

Můžete se podívat na nějaké fotky a kompletní výsledky.

 

A jaká byla vyluštěná věta ze skorelaufu?

NENÍ DŮLEŽITÉ VYHRÁT, ALE POBAVIT SE. HEZKÉ LÉTO!

A o to opravdu šlo a věřím, že se nám to povedlo...  Tak hezké léto!  A všichni...zpíváme si
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: