Karolína Doležalová, * 21.1. 2021

Rádi bychom vám oznámili, že se náš oddíl před pár dny rozrostl o další usměvavou orienťačku, Karolínu Doležalovou :))

Všechny kamarády zdravíme!
Míša a Lukáš

Lyžník | 23.1.2021 | 4

Lenka Mechlová

zvítězila v anketě Českého svazu orientačních sportů o nejlepšího lyžařského orientačního běžce roku 2020. Ocenění si zasloužila svými výbornými výkony v průběhu celé zimní sezóny z nichž ještě vyčnívá krásné 5. místo z Mistrovství Evropy na klasické trati. G R A T U L U J E M E !

Honza Netuka | 5.1.2021 | 3

Nabídka individuálních mapových tréninků

Pro vás, které okolnosti nutí netradičně trávit zimní prázdniny v Hradci, je aktuálně - díky spolupráci klubů hradeckopardubického regionu - připravena velká nabídka mapových tréninků s roznesenými kontrolami. Vybrat si lze přímo v HK dva od Biřičky a jeden na Dubince, další má start na Kolibě. Odtamtud je to už jen pár kilometrů na lesní sprint v nevšedním úplně novém terénu. Kdo by chtěl vyrazit dál, může dvakrát k Chocni, do Maštalí i k Miletínu. Většinou je ke každé lokalitě v nabídce více tratí různých délek i obtížností, někdy i na upravených mapách.
Podrobnější informace a mapy k vytištění hledejte v KISu.

Honza Netuka | 27.12.2020 | 0

PF 2021

Lyžník | 22.12.2020 | 2

Aktuální mapa hradeckých lesů

Ani omezení letošního roku nezabránili mapařům v jejich práci. Díky tomu a příkladné spolupráci obou hradeckých klubů v oblasti mapové tvorby dostávají (nejen) hradečtí orientační běžci k Vánocům dárek v podobě aktuální mapy téměř 9 km2 lesů v bezprostředním okolí našeho města. Mapa již začala sloužit pro zimní mapové tréninky: Za lávkou je stále roznesený trénink z dílny SHK, který byl náhradou za neuskutečněný Klokankros, jižně od Cikána je nově několik tratí od PHK.

Honza Netuka | 18.12.2020 | 2

25 let s Klokan krosem

Aktuálně platná opatření neumožňují uspořádat tradiční Klokan kros. Pořadatelé se nicméně rozhodli připomenout čtvrtstoletí této akce a připravili v prostoru Klokan krosu mapový trénink, který je možné si individuálně proběhnout kdykoliv až do poloviny ledna. Tratě různých délek a obtížností provedou účastníky závodním prostorem trochu jinak, než jak jsou po léta zvyklí, a umožní jim nahlédnout do spousty prohlubní, jam a jamek. Bližší informace a mapy jsou k dispozici na stránkách Klokan krosu.

Michal Jedlička | 26.11.2020 | 8

Brigáda - úklid klubovny - ZRUŠENO

Tradiční podzimní brigáda na úklid klubovny a okolí plánovaná na tuto sobotu 28.11.2020 se vzhledem k aktuální situaci ruší. ›› celý článek

(jsfk) | 25.11.2020 | 0

Eliška Charvátová, * 10.11.2020

Dnes v hodině odpolední svačinové, to jest 14:17 vykoukla na svět Eliška Charvátová v mírách 3,2kg tonáže a 48cm délky, všichni jsou zdraví, princezna se má čile k světu, těší se domů. Tekutá růstová podpora proběhne později v časech lepších.

Všechny zdraví taťka Fanouš, mamka Lucka a prckové Honzin s Áňou.

Michal Jedlička | 10.11.2020 | 7

Metodické středy

A od oblékání opět ke sportu: Metodická rada připravila nově Metodické středy (nový formát sdílení informací z prostředí orientačního běhu pro trenéry, závodníky či pořadatele závodů). V průběhu měsíce listopadu bude každou středu od 20:00 streamovat na kanále Youtube. Video bude k dispozici i po vysílání a lze se na něj proto podívat kdykoliv i po skončení. Aktuální program je následující: 4.11.: Tréninkový rok - plán pro 1. období (Pavel Košárek); 11.11.: Využívej SI-droid na maximum! (Lukáš Kettner); 18.11.: Výživa orientačních běžců (Petra Koporová). Program a odkaz na každou přednášku je na stránkách metodiky.

Honza Netuka | 4.11.2020 | 0

Nové klubové oblečení – 2. kolo

I když tomu je teprve asi deset dní, co jsme posílali objednávku do Švédska, máme tu už další aktuální deadline, a to hned na neděli 15. 11. 2020. Tentokrát jde o oblečení, které se bude vyrábět v Česku – tedy dresy, trička, podkolenky a doplňky ORUN – u něhož až na jednu výjimku není z hlediska realizovatelnosti nutný minimální odběr několika (desítek) kusů.

Nové klubové oblečení

To ale určitě neznamená, že bychom to neměli řešit. Stále platí, že čím větší objednávku uděláme, tím lepší ta situace bude pro obě strany (pro nás to tím pádem může být o to levnější), ale hlavně se budete moct těšit, že vám tohle nové oblečení dorazí ještě letos. A jestli někdo váhá, jakou velikost u dresu/trička zvolit, na klubovně opět najdete zkušební sadu. Tuhle možnost ale asi nevyužijí všichni, takže pokud by se náhodou stalo, že vám nějaký ten svršek nesedí, budeme schopní něco doobjednávat i v průběhu příštího roku (s tím, že tu nepadnoucí velikost by od vás odkoupil klub).

Co možná nedorazí, nebo to tak zatím aspoň nevypadá, jsou právě podkolenky, u kterých je onen zmiňovaný limit. Tam když nedosáhneme na těch 100 kusů, tak žádné mít nebudeme, což by dle mého názoru byla docela škoda. Zato u doplňků je situace úplně jiná, jejich výroba je víceméně jistá a na vás tak zbývá akorát rozhodnutí, jakou základovou barvu zvolíte. Bude to žlutá, či modrá varianta? Anebo obě?

Lyžník | 4.11.2020 | 2

Starší články


archiv článků