Skupina dorostu


Hororové závody v Jablonci

Vojtěch Netuka | 29.9.2013

No, tak kde začít? Možná to s odstupem času budu cítit jinak, ale teď to ze sebe musím vylít. Pokud vám to bude připadat příliš subjektivní, tak se moc omlouvám, ale nebudeme si nic nalhávat, náš údajný „vrchol“ sezóny dopadl přímo katastrofálně. A teď je na nás přijít na to, proč?

Na Mistrovství ČR štafet a klubů jsme nejeli s velkými ambicemi. Přeci jenom to byla naše premiéra a tak nějak k té špičce prostě nepatříme. Holky běžely v sobotu ve složení Terka – Maki – Áďa. Terce se na 1. úseku vůbec nedařilo a předávala na chvostu. Maki se kousla a posunula štafetu na 18. místo. Áďa běžela poslední úsek i přes menší nevolnost, ale také zabojovala a doběhla 16. Celkově tedy dorostenky předvedly podobný výkon jako v Rychnově a v podstatě jim nelze nic vytknout. Ne tak dorostencům.

Ti opravdu neběželi tak, jak předchozí výsledky napovídaly. Rozbíhal tradičně Honza (který těsně doléčil nemoc), ale bohužel nenavázal na předchozí hromadné starty a předával mi až 20. Ani já jsem dnes nic světoborného nepředvedl, ba naopak a pouze jsem korigoval na 17. pozici. Dan zaběhnul svůj obvyklý výkon, a tak to pro nás byl nakonec 18. plac, se kterým rozhodně spokojeni nejsme!

To pravé ale přišlo v neděli. Jelikož Áďa už nemohla běžet, povolali jsme z našich záloh Aničku + jako 4. dorostenec přijel Vašek. A tak jsme se do toho jediného závodu v roce, který tak tříbí týmového ducha a tmelí tým, vydali ve složení Honza-Terka-Dan-Anička-Vojta-Maki-Vašek. Naše jediná chvilka slávy přišla na 1. úseku, kde si včerejšek vynahradil Honza a dobíhal na 6. místě. A pak to začalo. (Od té doby jsme se začali pohybovat někde na hranici první a druhé desítky, ale to už není podstatné.) Z druhého úseku přiběhla Terka a přišlo rozčarování – DISK, orazila 81 místo 82. Chuť částečně spravuje velmi slušným výkonem na 3. úseku Dan, ale vzápětí jí kazí Anička, která se ptá, jestli vůbec má běžet, a že se jí nechce. Pak přichází s nápadem, jestli by si ty 4 km nemohla zkrátit – NE! Nedala si říct, 1., 2. a 3. kontrola prostě CHYBÍ! Já jsem si to na pátém úseku šel do lesa prostě užít. Nešlo to. Ani dnes jsem si nějakou tu chybu neodpustil a fyzičku jsem všechnu nechal minulý týden na Rejvízu. Po bezmála hodině předávám Maki. Absurdita dosahuje vrcholu a naše třetí dívka pro jistotu kontrolu vynechává. Co se to tu sakra děje? Mám se smát nebo brečet? Náladu znova „lepší“ až Vašek, který se do lesa vydával společně s Davidem Mikelem (neznáte?) a také ho „poráží“. Sečteno a podtrženo, TOHLE SE UŽ PROSTĚ NESMÍ NIKDY OPAKOVAT!!!

Skončila nám tedy hlavní celostátní sezóna. Co nás tedy dále čeká: Pár posledních výchoďáků, zakončení sezóny + bilancování + nějaká ta promluva do duše a pak už proklatá zimní příprava (tělocvičny, výběhy, kopečky, dráha, ZHL, Vítkovice, atd...). Po novém roce pár přestupů o kategorii výš, a pokud těch 5 měsíců přípravy přežijeme, tak snad i nová sezóna. OB zdar a štafetám zvlášť!
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Alice: Je to skvělé, pár dní jsem byla mimo internet a zírám, jak to ve skupině dorostu žije. Přípravné období a závodní sezona 2014 je výzva a věřím, že ji dorost zvládne dobře a se ctí.

4.10.2013
Jedla: Neodraďme dorostence od dalšího psaní tak přísným rozborem jednotlivých vět. Jsem rád, že tyhle stránky konečně ožily. Každý kdo píše příspěvky, komentáře, hromadné maily apod. sám časem přijde na to, že je lepší vždy nejdřív trochu vychladnout a teprve s malým odstupem se dát do psaní. Stejně tak si nejen Vojta dá příště pozor na to, aby se v textu neobjevily neověřené informace. Na obhajobu Vojty bych řekl, že na něj mohlo trochu dolehnout i jisté rozčarování trenérů z trojité diskvalifikace. Obzvlášť když ví, že závodníci dostali po první diskvalifikaci jasný pokyn, že nikdo svůj úsek nebude úmyslně zkracovat a dokončíme závod ze vztyčenou hlavou.
Přestože závod celkově nedopadl podle našich představ, tak to jsou pro všechny cenné zkušenosti, které jistě zužitkujeme už za rok v Plzni. Díky, že se o skupinu dorostu zajímáte a fandíte jí!

4.10.2013
Bob: Nebudu se vyjadřovat k výkonům, ale je skvělé aspoň nějak zde zhodnotit závod. Moc sem po předchozích zkušenostech nechodím (přes rok mrtvo) a dnes hle článek o klubovém víkendu s 15 komentáři :). Doufám, že Vám to psaní a samozřejmě běhání vydrží i nadále!!
Tak a od listopadu HURÁ do zimní přípravy a úspěchy na sebe určitě nenechají dlouho čekat! ;)

4.10.2013
Kuba: Příběh (smazané) fotky není sice to nejpodstatnější tady, nicméně na vysvětlenou: Nevěděl jsem kdo to je, ani z jakýho závodu to je. Pouze svojí kompozicí pasovala k sugestivnímu nadpisu a obsahu článku. Take it easy ;-)

3.10.2013
Vojta: Možná bych jenom dodal, že není správné sledovat změnu přístupu u MĚ a začít fandit CELÉ skupině. A propos, ten přístup je dlouhodobý, anebo vychází z tohoto článku?

3.10.2013
Vojta: Maki se tímto upřímně omlouvám, právě jste viděli ukázkový případ jednání v afektu (byl jsem dožrán předchozími dvěma DISKY). A vůbec jsem zde asi zašel dál, než bylo potřeba. Nesuďte mě přísně.

3.10.2013
Vojta: -juniorská hvězdička.


PS: Omluva se přijímá, sám jsem nevěděl, kdo to je a co tu dělá.

PPS: Pořád nevím, co jsem nenapsal celé, Rejpale?

3.10.2013
Vojta: Nechtěl jsem na to takhle reagovat, ale musím: 1) po tomhle víkendu právo pobrečet si mám, 2) na tom, co se stalo, není nic k analýze (teda co se týče DISKů, závodní chyby jsme samozřejmě probrali), 3) tohle s nadhledem a pokorou opravdu brát nemůžu, 4) sny, vize, plány nejspíš mám(e), co dál? 5) ta "proklatá" spojení jsem použil (možná nešťastně) pro jakési zlehčení článku a samotného tréninkového procesu, který je pro naši kondici nezbytný, leč náročný; "OB zdar" byla chyba, 6) (ad "trenér") já bych řekl, že celý článek je taková výstraha - o sebehorším výsledku nenapíšu nic horšího než zde, protože to, co se stalo, opravdů není NORMÁLNÍ - a já se za to doteď stydím. Jestli se tu nadhodí mé vzdaní v Šemanovicích, můžeme si promluvit, to je jiná kapitola.

Jinak jak už jsem napsal, byl to takový nával myšlenek a pocitů, které jsem asi nedobře vyjádřil. Možná je to tak i teď, nevím. Nyní se přes to již můžeme s klidem přenést a soustředit se na další sezónu. Toto byl výjimečný (leč odstrašující) případ, nicméně my se orienťákem stále bavíme a vkládáme do něj tolik energie, co to jde. A co se týče toho braní vážně, to řekni koučovi se všemi tréninky, trén. plány, časem a trpělivostí, co do toho vkládá; mistrovskými závody a doufej, že toho jako spousta lidí nenecháme, popř. nezhasne nějaká dorostenecko

3.10.2013
Maki Vojtovi: Souhlasím s tím, že se závod nevyvedl a udělali jsme hodně zbytečných chyb. Ale trochu mě mrzí Tvůj popis k mému úseku, jelikož jsem oběhla všechny kontroly! Na 7. kontrole, na kterou si dobře pamatuji, protože to byla radiovka, jsem ale asi nenechala čip dostatečně dlouho v krabičce, tudíž se mi nenačetl. V cíli jsem na to koukala nechápajíc s otevřenou pusou a věř mi, že mě to opravdu naštvalo a překvapilo.

3.10.2013
vask: Vojtovi se upřímně omlouvám. Za textem, který se netýkal fotky, si stojím.

3.10.2013
Kuba: A ještě dodám, že já dorostencům fandím už teď.

3.10.2013
Kuba: Chudák Vojta... Takhle být pokárán před nastoupenou jednotkou za něco, za co ani nemůže (míněno vložení ilustrační fotky). Nicméně, když jsem ji odstraňoval, myslel jsem na první větu předchozího příspěvku.

3.10.2013
vask: ... a smyslem je bavit se :) a navíc - trochu váže se to počítá až od 21 let = take it easy :)

3.10.2013
vask: Vojto, budu se opakovat: buď chlap a přestaň brečet. Jsi a budeš vůdčí osobností vaší skupiny, mysli na to. Chyby (jakéhokoli charakteru) ANALYZUJTE v užší skupině. Pitvat je na vašem webu nikomu nepomůže - sem patří pokora a nadhled. Máš (máte) sny => vize => plány? "OB zdar ..." zní tragikomicky, když před tím stojí napsáno "proklatá zimní příprava" nebo "pokud těch 5 měsíců přípravy přežijeme". Pro někoho to jsou jen slova, která nic neznamenají. Pro jiného to mohou být podprahová sdělení, která nevědomky přijímá a ty se tak stávájí nedílnou (a toxickou) součástí jeho osobnosti. Nejsi trenér, ale pokud píšeš tyhle články, měl by si myslet na to, že si lídr a svůj projev tomu přizpůsobit. Proč to všechno píšu? Do článku si použil foto, na kterém jsem já po doběhu semifinále letošní klasiky - nelíbí se mi to. Nemůžu ten závod sice označit za dobrý, udělal sem v něm celé 2' chyb, ale mentální příprava, která mu předcházela + odevzdání i posledních zbytků sil na doběhu ve jménu dosažení cíle - to vše si nezaslouží být vedle tvého textu. Až budeš tu fotku dávat pryč, mysli na první větu tohoto veřejného příspěvku. Můžu ti slíbit, že když u tebe postřehnu alespoň malou změnu přístupu, začnu ti fandit a projevím tobě i skupině kolem tebe podporu. Pokud o to budete stát.
PS: je to sport a smyslem je b

3.10.2013
Vojta: Rejpale, a na co jsem podle tebe zapomněl?
(viz "Škoda,že jsi to Vojto nenapsal celé.")

2.10.2013
Rejpal: No řekl bych,že to nebude jenom okolnostmi.Škoda,že jsi to Vojto nenapsal celé.Zodpovědnost a přístup záložnice vůči ostatním z kolektivu spoluběžců nepotřebuje komentáře.....Zůčastnění vědí co se tím myslí.

2.10.2013
Míra: Neztrácejte hlavu, prostě se sešlo moc okolností najednou, které Vás nenechaly vyniknout, Je po jednom vrcholu, ale Vás čekají další a další.

1.10.2013
Vojta: Samozřejmě nesmím zapomenout na výborný výkon Nikčy ve vítězném družstvu Vč. oblasti, ale nechtěl jsem to do takto laděného článku vkládat. Přesto gratuluji.

PS: Je tu někdo, komu nedochází parafráze nadpisu?

29.9.2013