10 MILA 2018 (Nynäshamn)

Nadcházející víkend - v noci ze soboty na neděli - se běží jižně od Stockholmu slavná 10MILA (desetičlenné štafety - převážně - mužů). Předcházet jí bude závod mládežnických štafet (do 16 let, 4 úseky, minimálně dvě děvčata, přičemž 2. a 3. úsek mohou běžet dvě osoby) a závod ženských štafet (5 úseků). Celkem je přihlášeno přesně 1000 štafet, do každého ze tří závodů téměř stejný počet.
Ani letos nebudou chybět závodníci z našeho klubu: TSM Královéhradecko staví dvě mládežnické a jednu ženskou štafetu. V závodě mládeže byla áčková štafeta velice úspěšná - ve složení J. Rücker (HOR) - P. Holečková (SHK) - M. Metelková (PHK) - J. Chaloupský (PHK) doběhla na výborném 5. místě, béčko bylo 99. ze 303 hodnocených štafet. Dívčí družstvo doběhlo 154. 
Na otočku je ve Švédsku také Vojta, který v neděli ráno běžel 9. úsek áčkového družstva Snättringe SK. Po loňskému 85. místě bylo cílem umístění do 73. (Ze Stockholmu vede do Nynäshamnu dálnice číslo 73 a toto magické číslo se prolínalo jejich celou zimní přípravou.) Běželi opravdu pěkně, Vojta předával na 57. místě, bohužel podle online výsledků poslední úsek nejspíš neměl správné ražení...Honza Netuka | 27.4.2018

zpětzpět