Zima přichází (nebo by aspoň měla)

No a je to tu zas. Všichni jsme se na to celý rok těšili. Co pak nám zas letos nadělí... Ježíšek? Ba ne, Jedla. Nástává totiž období zimní přípravy a my již dva měsíce nabíháme minuty a kilometry z tréninkových plánů. Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory a můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co proti tomu můžeme dělat. Ale nejen tréninkem je přes zimu živ orientační běžec. Máme za sebou také první část zimních závodů. Jak jsme si vedli?

ZHL zahajoval již tradičně Klokan kros. Z kluků neskutečně zaletěl Honza, který časem 43:01 na 11 km obsadil 4. místo a nasolil Vojtovi s Danem více než 3 minuty (13. - 46:22, resp. 15. - 46:28). Klobouk dolů! V dívkách (D) ukázala záda všem svým soupeřkám Apča (4. – 22:32), za ní skončily Nikča (8. – 24:04), Áďa (10. – 25:21) a Andrejka (24. – 29:22).

O týden později se jelo na Verandu. Výprava to byla úspěšná, všichni zúčastnění si i přes velmi blátivou trať zlepšili své osobní rekordy. Kdo z našich byl ale nejrychlejší? Hloupá otázka, máme naše dva rychlé šípy. Apča časem 22:08 obsadila 2. místo v dorostenkách, Honza skončil v dorostencích sedmý v čase 18:34. Zdatně jim sekundovali Áďa (24:20) s Danem (19:15), tj. 6. a 11. místo.

K poslední adventní neděli neodmyslitelně patří Vánoční sprint, který se běžel tentokrát v okolí ZŠ Štefánikova, bohužel za neúčasti našich běžeckých es. V pánské elitě se vytáhnul Vojta na 6. místo, za Danovým jménem bohužel svítí nápis DISK. V dámské elitě se nejvíce dařilo třinácté Nikče, následovaly Áďa (20.) a Andrejka (24.).

Na závěr nesmíme zapomenout na první dva závody Zimních Azimutů. V chlapech obsadil Honza v 1. ZA třetí místo, Dan má na kontě dvě 6. místa a Vojta si po 2. místě v 1. ZA vybral ve druhém závodě slabší chvilku (10.). Holky zatím tvrdě válcuje pečlivou technikou Áďa – 2. a 1. místo. Jen tak dál...

Budou Vánoce, a tak celá skupina dorostu přejeme krásné svátky a úspěšný nový rok 2015, zejména na poli sportovním :). Tak se uvídíme ve Vítkovicích...