Program 2014

Jakub Weiner | 15.3.2014

Dali jste si letos pod stromečkem předsevzetí, že v následujícím roce uděláte díru do světa? Ale prosím, beze všeho... zde je malá inspirace.

23.3. - ČPŠ (PHK) :: web ::
13.4. - ČPŠ (LCE) :: web ::
26.4. - MČR noční (UOL) - Daskabáty :: web ::
27.4. - ČPŠ (UOL) - Daskabáty :: web ::
8.5. - MČR sprint (ZBM) - Znojmo :: web ::
17.-18.5. - A (TUR) - Rokytá Mukařov
24.-25.5. - ČPŠ (LPU) - Mikuleč :: web ::
24.5. - SC (KUO) - Česká Třebová
7.-8.6. - A (TBM) - Věcov :: web ::
21.-22.6. - MČR middle (ASU) - Teplice nad Metují

6.-7.9. - A (OOL) - Suchá Rudná
13.9. - ČPŠ (SHK) - Šárovcova Lhota
13.9. - SC (LTU) - Hostinné
14.9. - MČR sprintové štafety (SHK) - Smiřice
27.-28.9. - MČR klasika (BOR) - Stráž pod Ralskem
11.10. - MČR štafety (VPM) - Starý Plzenec
12.10. - MČR kluby (VPM) - Starý Plzenec

Prováděcí předpisy k závodům 2014


Co se týká domácích šampionátů, tak první příležitost budou mít již tradičně milovníci dobrodružství ve zhasnutém lese, tentokrát poblíž Olomouce. Trhači asfaltu a sprinteři budou vyhlížet začátek května ve Znojmě. Ti, jejichž srdce bije pro mapově náročnější záležitosti, zpozorní v závěru června, kdy se u Teplic nad Metují odehraje middle; nedaleko Adršpašských skal se dá jistě mluvit o očekávání něčeho zajímavého. Na podzim startuje nový formát – sprintové štafety (ve Smiřicích) – a není náhodou, že tento úkol byl svěřen do rukou velice zkušeného pořadatelského týmu... Klasiky se zhostí organizačně schopný Bor a opráší terén u Stráže pod Ralskem, jehož charakter je jistě dobře znám z několika pětidenních v devadesátých letech. Poměrně roztahaný podzimní program potom tradičně zakončí týmový víkend na západě Čech ve Starém Plzenci. Zde je to podrobněji.

Z dalších celostátních závodů jsou to tři víkendy, z nichž prvního se ujme Turnov nedaleko prostoru podzimní klasiky, při druhém nás Tesla Brno pozve do nejvysočinovatější vysočiny a v září potom Haná orienteering na dobrodružství v Jeseníkách. Program elitních a áčkových závodů doplní dva sprinty – v České Třebové a v Hostinném.

V neposlední řadě to budou naše oblíbené štafety. Pokud se jedná o postupové šance více štafet na mistrovství, tak redakce zvedá varovný ukazováček. Vzhledem k tomu, že na podzim pořádáme (Hořický Chlum a Smiřice) a budeme stavět pouze po jedné štafetě, tak co si na jaře nevyběhneme, to nemáme! Takže kromě Jarního poháru a možná Mistrovství Moravy, zapsat do deníčků především 24.-25.5. pardubický dvojzávod v terénu klasiky 2005 (Janov).
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: