Mistrovství na klasice 21.-22.9. - Rejvíz

Michal Jirásek | 23.9.2013

Měsíc se s měsícem sešel a opět se vyrazilo dobývat jesenické kopce. Tentokrát bylo na pořadu mistrovství na klasice, takže bylo jasné, že o štědrý příděl převýšení nebude nouze. Strašení meteo-sledovačů se tentokrát minulo s realitou, a tak jsme si i díky bydlení na nedaleké chatě v Rejvízu užili mistrovský víkend pěkně v suchu a teple.

 

Na kvalifikaci rozhodoval hlavně běh, dohledávky a jako vždy malinko i dobrý los. Do A finále se nám probojovala pětice statečných - Jedla a Hop (H21), Lenka a Kája (D21) a Pája (D20). Ve slušném počtu jsme se pak dostali do různých B a C finálí.

 

Jedla na doběhu fináleFinálový den moc překvapení nepřinesl, snad jen ještě větší dávku "middlových" kontrol a konečně i nějaké ty větší volby postupu. V neáčkových finále stojí za zmínku suverénní triumfy Marti v D21B a Edy v H21B, ale myslím, že i všichni ostatní se s kopcovatým terénem popasovali celkem statečně.

 

A přestože to necinklo, velkou pochvalu si zaslouží účastníci A finále. V hlavní ženské kategorii se za sebou o 38 sekund seřadily Kája (18.) a Lenka (19.). V juniorkách jsme byli díky Páje nejblíž (1:49 ztráta na třetí) k medaili a konečné 5. místo je parádním rozloučením s dvacítkami a motivací k závodění v D21.

 

V mužích ukázal čerstvý oslavenec Jedla, že si moc dobře pamatuje na to, jak běhat klasiku, a 9. místem potvrdil, že vyladit opravdu umí. Hop zaznamenal slušné 25. místo a naznačil, že až bude moct pořádně přes zimu potrénovat, má i na posun výsledkovou listinou dál dopředu.

 

Byť nemedailový, tak ze strany našich výkonů hodně úspěšný víkend. Forma našich borců vesměs stoupá, což je s nadcházejícím štafetovým a družstvovým víkendem víc než pozitivní zpráva!


Stránky závodů

Komentáře na Mícově O-blogu: Kvalifikace, finále, mapy
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Alice: Jsem plná očekávání z věcí příštích.

24.9.2013