Návrh programu bajkové části Velikonočního soustředění

Petr Hanovec | 23.3.2010

Probral jsem mapy a přicházím s návrhem programu na příští týden.

Pátek - „Lausitzer Gebirgespitzen“ aneb „Po stopách Sixnumbers 2008“. Delší volné vyjetí po hřebenech Lužických hor, budeme se kochat nádhernými výhledy z vrcholků Luže (Lausche), Hvozdu (Hochwald) a možná i Jedlové (Tannenberg). V případě příznivých podmínek nacvičíme i techniku sjezdovou z Horní do Dolní Světlé. Trénink je koncipován na 4-6 hodin dle zájmu. Po vzoru silničních cyklistů budou největší kopce připraveny na druhou polovinu dne, kdy si je nejvíce vychutnáme.

Sobota - „Rauberhauptmann Karasek Holle“ aneb „Proč sebou tlačím to kolo“. Mapový middle motivovaný mimořádnými zážitky z 12. závodu ČP sezony 2009. Na známou mapu Zur Holle se nepodíváme, ale i Pašerácká stezka zajisté nabídne nevšední bajkové projetí. Odpoledne možné vyjetí směrem Zittauer Gebirge, skalní hrad v Oybinu a skalní vyhlídka Nonnenfehlsen. Možnost spojit s vyzkoušení dvou krátkých cvičných via-ferrata. Závěrečná projížďka prostorem Zur Holle pouze pro dobrovolníky.

Neděle - „Sanduberraschung“ aneb „Máme tu i rovinu“. Po dvou dnech v kopcích malá změna terénu. Vyjedeme si směrem k vojenskému prostoru Ralsko. Odpoledne možná účast na běhacích štafetách pro ty co se stihnout včas vrátit.

Pondělí - „Jeschkenkammintervalltraining“ aneb „Žádný kopec není tak dlouhý, aby nemohl být ještě delší". Krásný úvodní výjezd kolem několika skalních vyhlídek (Popova a Vraní skála). Dále přes Ostrý vrch a Kozí hřbety k začátku Ještědského hřebene. A dále dokud nenarazíme na sníh. Optimální na tempový intervalový trénink v kopcích.
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: