MČR na krátké trati 2012

Eduard Šmehlík | 13.6.2012

O víkendu 9.-10. června 2012 pořádal SKOB Zlín MČR na krátké trati v obci Rusava ležící v přírodním parku Hostýnské vrchy. Závodu se zúčastnilo také 22 závodníků z našeho oddílu.

 

Počasí už od začátku neslibovalo nijaký extra příjemný zážitek, víkend byl ve znamení deště a sluníčko vykouklo opravdu jen na pár chvil. Terény mistrovství byly navíc dopředu celkem souzeny svou nevhodností k závodu typu middle, o to více, že kandidaturu na letošní šampionát zlíňáci vyhráli na úkor právě našeho oddílu, jenž neúspěšně kandidoval s technickými terény kolem Chvalče. Minimálně co se finále týče byl ovšem nakonec šampionát velmi technický a výběr terénu vydařený.

 

Sobotní kvalifikace prověřila spíše fyzickou připravenost závodníků - tratě vedly vesměs čistým kopcovitým lesem, několik těžších kontrol v kamenitých pasážích a v hustnících však dokázalo naše borce prověřit i po stránce technické. V mužích s přehledem postoupili do A finále Jedla, Eda a i s vleklým zraněním laborující Heppy. Vaskovi postup unikl o minutu, Mícovi přibližně o tři - oba borci určitě na postup měli, navíc by si mohli v neděli trochu pospat, škoda. Mezi ženami nezklamaly a jako jediné z našich postoupily Zuzka a Marťa (běžely stejný rozběh), smolařkou byla Verča, které postup do áčka unikl jen velmi těsně. V juniorské kategorii se do áčka bohužel neprobojovala žádná z našich mladých nadějí - ani Eliška a Pavla, ani Smíťa.

 

Po výborné večeři a důkladném večerním rozboru chyb v chatovém ubytovacím zařízení velmi prozřetelně zvoleném přímo u centra závodů jsme byli připraveni a odhodláni v neděli bojovat ze všech sil. Nedělní prostor sliboval a nakonec i nabídl opravdu přívětivý terén pro krátkou trať - různé typy technických terénů, které v podobné kvalitě lze jen těžko u nás hledat. Finálový závod sedl více našim mužům. Jak Eda tak Jedla otevřeli svůj závod zostra a ještě na 11. kontrole po 17 min běhu byl Eda 2. a Jedla 3. Jedla poté po sérii několika zbytečných chybek klesl na 8. místo, na kterém v podstatě už zůstal až do cíle. Eda i přes menší zaváhání držel druhou pozici až do páté kontroly před cílem, pak ovšem přišla zřejmě nejobtížnejší (a nejkontroverznější?) kontrola na trati (vývrat v rozplizlých prostorách nízkých hustníků, viz. obrázek (analýza mapy, autor Adam Chromý), část vpravo dole (paralela s MČR NOB 2012, kde ti stejní borci přišli v podobném terénu o skvělá umístění?)), na které česáním strávil  1:40 (Jedla minutu), v cíli tak byl nakonec "až" pátý, 20s za medailí.ch

Heppy závod kvůli problémům vypustil a skončil 30. V ženách obsadila Zuzka 16. a Martina 17. flek. Průběh Zuzčina závodu byl až příliš podobný závodu Edy - do 16. kontroly z 22 byla Zuzka 7., pak přišla ta stejná kontrola o které se psalo výše, kde Zuzka ztratila na 1. mezičas celých 5 minut a bylo prakticky po závodě.

 

 

 

Pár fotek z lesa:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkazy:

Web závodu

Fotky Kade

Mícův článek o víkendu

A také pana Kuby

A do třetice Honza Mrázek :)

 

Perlička na závěr :))

 

sos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Kuba: Redaktoři (dospělých) fungují pěkně ;-) Kdyby měl ještě někdo chuť se zapojit (menší závody, soustředění, vícedenní, atd) tak ta možnost tady je ;-)
Jinak postup 16-17 byl výškově fakt divnej...

14.6.2012
Eda: Nakonec to bylo o něco málo víc, dvě třetiny času mi zabraly ty obrázky..
Na hlavní stránku jsem před chvílí něco hodil. Překvapilo mě, že ve složce s obrázky není žádná fotka se symbolem oddílu, klokan atd.

14.6.2012
Marťa: Edo, pěkný článek, to jsi fakt stihl za 40min?:)
Zajímavý rozbor trati od Chrobáka, vypadá to, že mapaři si budou muset začít dávat bacha:) Možná by taky mohli při mapování využívat GPS, pak by jim to sedělo na 100% (teda někteří profíci už jí určitě mají).
Také mapa v semifinále měla své mouchy - postup 16-17 na Chrobákově mapě, tam si víc lidí stěžovalo, že mapa výškově plavala. Škoda že neměl Chrobák kupku napravo od postupu 13-14, ta se mi zdála pěkně pochybná.

14.6.2012
Jedla: Skvělý článek a také všechny předchozí. Na stránkách dospělých to opravdu žije a za to díky všem pisatelům.
Neměli bychom ale dávat, aspoň z hlavních republikových akcí, něco také na hlavní stránku, aby se to tam trochu oživilo a nebyly tam jenom mapové výjezdy? Stačily by tři věty k závodu a výsledky v top 10.

13.6.2012