Juniorské MS 2013 má svoje logo

Michal Jedlička | 1.6.2011

Organizační výbor Juniorského mistrovství světa 2013 (dále JMS) odsouhlasil logo pro propagaci této významné akce.
Logo pro JMS popisuje charakteristický moment závodu v orientačním běhu, kdy závodník razí kontrolu, přičemž stylizování se omezuje na běžce sklánějícího se k lampionu. K červenobílému lampionu přistupuje modrý trojúhelník a spolu tak symbolizují českou státní vlajku. Hlavní obrazový motiv doplňuje text, který zároveň představuje adresu internetových stránek mistrovství. Grafický styl, kterým je logo zpracováno, využívá ruční kresbu a barevné řešení v černobílé škále doplněné o charakteristické barevné akcenty. Autorem loga je náš oddílový kolega Kuba Weiner.

 

 

Pro specifické účely je vytvořená i rozšířená verze loga, kde se na pozadí objevuje typická architektonická dominanta pořadatelského města, Bílá věž a Chrám sv. Ducha. Celek dotváří text s plným zněním názvu a termínu akce.

 

Lidé se s novým logem a odvozenými grafickými prvky setkají například na bulletinu, webových stránkách (budou spuštěny v průběhu července), mapách a dalších propagačních předmětech.
JMS se uskuteční ve dnech 30.6. - 5.7. 2013 s centrem v Hradci Králové s předpokládanou účastí tří stovek juniorských nadějí orientačního běhu ze 40 zemí celého světa.

 

 

 

Logo v černé variantě:

 

 

 
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Fil.D.A.: Čau Kubo, nebudeš mi věřit, ale já jsem Tvůj rukopis na logu poznala hned,tak mě moc těší, že jsem se strefila a posíláme s Álou blahopřání, že vybrali Tvůj návrh a nám se opravdu moc a moc líbí!!!
PS:Teď tady čtu názor Fantomase a přiznám se, že mu vůbec nerozumím. Nic si z toho nedělej. Čau.

8.6.2011
Kuba: Za prvý se nauč podepisovat, to se Ti do života bude hodit... A za druhý, velká škoda, že jsi nebyl během posledního půl roku na nějaké schůzce, kterou jsme měli s výborem JMS (asi 7 lidí); mohlo se to logo udělat tak, aby se Ti líbilo...

8.6.2011
Fantomas: Na to, že se jedná o akci světovýho významu, mě to logo připadá nic moc. Nechci urazit autora, ale ta kontrola s tim modrym srpem moc nepripomina ceskou republiku, kresba je divně zubatá, písmo a vložení textu komické a silueta města, šedivá nebo se žlutou vnější září tam moc nepasuje.

7.6.2011
z: zkouska

7.6.2011