Třikrát stříbro z Mistrovství ČR v nočním OB

Jakub Weiner | 16.4.2011

Nevelká, ale o to více abmiciozní skupina slávistů se účastnila prvního letošního Mistrovství České republiky, a to v nočním OB. Pořádaly Žabovřesky Brno, konalo se v Ruprechtově a v mistrovských kategoriích se běželo netradičně hromadným startem. Nejlepším výsledkem se může pyšnit Michal Jedlička, který stříbrnou medaili v hlavní mužské kategorii vybojoval v dramatickém finiši se třemi dalšími závodníky. David Hepner a Michal Jirásek uzavírali prvním desítku (9.,10.), noční královna Zuzka Jedličková se po mateřské pauze vrátila osmým místem a juniorka Kája Teplá čtvrtá. Další dvě (taktéž stříbrné) medaile cinkly ve veteraniádě a to v D45 Hance Teplé a v H50 Karlu Hausvaterovi. Gratulujeme! Zde jsou Stránky závodu, mapy H21 jsou k vidění na stránkách Michala Jiráska a komentář k průběhu závodu si můžete přečíst od stříbrného muže:

 

"Vskutku zvláštní mistrovství... Dvacet minut před startem stávkuje světlo (vytržený drát u baterie), které pomáhá opravit tejpovačka. Nicméně jedna ze žárovek se přesto ubírá k věčnému spánku (naštestí ta slabší). Pak dlouhý nelítostný boj v ostružinách až po uši, hustnících a kopcích. K tomu bublání v žaludku, kde si to mezi sebou vyřizuje grepový ionťák, bageta s debrecínkou, rozpustný kafe a krémová buchta. Výsledkem tohoto nelítostného boje je trojí stažení kalhot na trati, trojí po doběhu a na závěr ještě doma ve tři ráno po návratu do HK. Přestože se startuje hromadně, tak v úseku mezi 16. a 56. minutou běžím zcela sám a nemám tušení o tom, jak si vedu (doposud žádný motýlek a farsty časově výrazně rozdílné). Objevují se první náznaky křečí do lýtek. Chvíli to táhnu s Žokejem, kterému musím v 70. minutě s lítostí oznámit, že jeho baterie již nebude dodávat štávu jeho světlu (vytržený drát). Po více než 80 minutách, kdy se probíhá centrem závodu do posledního okruhu, slyším, že bojuju ve čtyřčlenné skupince o 2. - 5. místo (Hradec, Procházka P., Lučan, Jedlička). Na poslední mapě očekávám konečně prvního motýlka, takže nějaká šance na placku by teoreticky mohla být. Hmm, motýlek se nekoná, do cíle to je 700 m a čekají nás jenom 3 lehké nefarstované kontroly. Nohy těžknou, ale pátý místo bude taky dobrý, tak to jistím zezadu. Před námi už jen sběrka (mělká rýha v čistém lese), moji soupeři jsou na tom fyzicky líp a mají náskok tak 20-30 metrů, ale "mapuj Jedla, mapuj". Wow, kam to ti kluci běží, sběrka je přece tamhle. Křeče jsou ty tam, nohám sotva stačím, razím sběrku a valím to 200 metrů dlouhým doběhem. Neuvěřitelné, je z toho stříbro za bezkonkurenčním Betem, třetí dobíhá Pavel Hradec. Nic není nemožné..."
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Marťa: Mně se na Jedlovi líbí, že dokáže každý rok přijít s nějakou originální historkou z lesa:)Článek by se měl určitě z komentářů přesunout na čestné místo na titulní stránce a nebo aspoň do dospělých.

18.4.2011
Chmelařovi: Úžasný zážitek při čtení Jedlova příspěvku, všem veliká gratulace!!

18.4.2011
Filipovi a Eva S.: Také se připojujeme ke gratulaci Michalovi a všem ostatním nočním bojovníkům.A lžíce se určitě hodí, těch není nikdy dost:))Přejeme jí, aby obouvala rychlé boty.

18.4.2011
Heppy: ještě jednou Jedlo velká gratulace, ten komentář je luxusní, zejména věta: musím v 70. minutě s lítostí oznámit, že jeho baterie již nebude dodávat štávu jeho světlu :))

17.4.2011
Jedla: Na závěr ještě musím pochválit pořadatele, že byli připraveni na to, že by se na stupně mohl vydrápat nějaký veterán. Vyhrál jsem 60 cm dlouhou lžíci na nazouvání bot :).

17.4.2011
Jedla: pokračování předchozího komentáře: Nohy těžknou, ale pátý místo bude taky dobrý, tak to jistím zezadu. Před námi už jen sběrka (mělká rýha v čistém lese), moji soupeři jsou na tom fyzicky líp a mají náskok tak 20-30 metrů, ale "mapuj Jedla, mapuj". Wow, kam to ti kluci běží, sběrka je přece tamhle. Křeče jsou ty tam, nohám sotva stačím, razím sběrku a valím to 200 metrů dlouhým doběhem. Neuvěřitelné, je z toho stříbro za bezkonkurenčním Betem, třetí dobíhá Pavel Hradec. Nic není nemožné...

17.4.2011
Jedla: Vskutku zvláštní mistrovství... Dvacet minut před startem stávkuje světlo (vytržený drát u baterie), které pomáhá opravit tejpovačka. Nicméně jedna ze žárovek se přesto ubírá k věčnému spánku (naštestí ta slabší). Pak dlouhý nelítostný boj v ostružinách až po uši, hustnících a kopcích. K tomu bublání v žaludku, kde si to mezi sebou vyřizuje grepový ionťák, bageta s debrecínkou, rozpustný kafe a krémová buchta. Výsledkem tohoto nelítostného boje je trojí stažení kalhot na trati, trojí po doběhu a na závěr ještě doma ve tři ráno po návratu do HK. Přestože se startuje hromadně, tak v úseku mezi 16. a 56. minutou běžím zcela sám a nemám tušení o tom, jak si vedu (doposud žádný motýlek a farsty časově výrazně rozdílné). Objevují se první náznaky křečí do lýtek. Chvíli to táhnu s Žokejem, kterému musím v 70. minutě s lítostí oznámit, že jeho baterie již nebude dodávat štávu jeho světlu (vytržený drát). Po více než 80 minutách, kdy se probíhá centrem závodu do posledního okruhu, slyším, že bojuju ve čtyřčlenné skupince o 2. - 5. místo (Hradec, Procházka P., Lučan, Jedlička). Na poslední mapě očekávám konečně prvního motýlka, takže nějaká šance na placku by teoreticky mohla být. Hmm, motýlek se nekoná, do cíle to je 700 m a čekají nás jenom 3 lehké nefarstované kontroly. Nohy těžknou, ale pátý místo bude taky dobrý, tak to jist

17.4.2011
Eda: Velká gratulace všem medailistům! Z Jedly se stává čím dál lepší finišmen ;)

17.4.2011