Ve Chvaleticích chválíme, ve Zdechovicích... ?

Zuzana Jedličková | 3.6.2024

Ne, nezdechneme;-) Tedy přesněji, nezdechli jsme.
A co se že se to tam dělo? O prvním červnovém (1.-2.6.) víkendu měly v sobotu svátek všechny děti. Pořádaly se různé dětské dny, my jsme ale jejich svátek oslavili během na závodech Žebříčku B - Čechy. Během víkendu pořádal pardubický oddíl celkem 3 závody - v sobotu sprint ve Chvaleticích, krátkou trať ve Zdechovicích a v neděli klasickou trať, opět ve Zdechovicích.

 

1) "Prší, prší, jen se leje..."

Celý sprint nám až na malou přestávku pěkně propršel. Všichni ale statečně bojovali a s tratěmi, mokrým podkladem a vodou z nebe se poprali dost dobře. A tak jsme opravdu mohli ve Chvaleticích chválit. V konkurenci z celých Čech v počtu kolem 80 závodníků v kategorii jsme byli pořádně vidět. A i ti, kterým se tolik nedařilo, si určitě odnesli hromadu zkušeností do dalších závodů.

A jak to dopadlo -

D14B - 1.Lucka Macháčková, 4. Lucka Jedličková, 21. Kája Málková

H12C - 2.Kuba Macháček, 16. Kuba Komárek

H14B - 3. Míša Leško, 9. Matěj Pouchlý, 24. Pepa Lukeš, 32. Míťa Fiala, 67. Fanda Bohdanecký, -. Filip Šumpík, -. Fanda Slavík

 

2) "A když bude pršet, zmokneme, na sluníčku zase uschneme..."

Na odpoledne nám přestalo pršet a vylezlo sluníčko, tak jsme se pěkně usušili. Vydali jsme se postupně bojovat do rozmanitého terénu, kde se střídaly rychlejší pasáže se zarostlejšími, rovinky s menšími kopečky posetými kamínky. Bylo to pěkné.

Nezdechli jsme a nedali jsme svou kůži lacino. Někteří asi chtěli více a zůstali za svým očekáváním, ale i to si musíme vyzkoušet. Jak se ukázalo v neděli, i tyto zkušenosti se nám hodily. Takže za co chválit bylo i tady (i když někdy to nebyl takový výsledek, každý mohl na svém výkonu najít nějaké pozitivní prvky a to je fajn;-)).

A jak to dopadlo...

D14B - 1.Lucka Macháčková, 16. Lucka Jedličková, 38. Kája Málková

H12C - 1.Kuba Macháček, 19. Kuba Komárek

H14B - 18. Míša Leško, 21. Matěj Pouchlý, 22. Pepa Lukeš, 46. Filip Šumpík, -. Fanda Slavík

 

3) "Svítí, svítí slunce nad hlavou"

V sobotu byl den hodně dlouhý a do HK jsme dojeli kolem 20h. Doma se jen vyspali a frčeli zpátky, pokořit terén u Zdechovic. Čekala nás klasická trať. Terén z velké části jako v sobotu.

Co tentokrát většinu dětí překvapilo na trati byly dlouhé postupy a ukázalo nám to co budeme muset zařadit do přípravy častěji... Volby postupů nebyly nějak extrémní, ale dalo se vybrat a ten, kdo proplouval hladčeji mezi hustníky a využil i nějaké cesty, získával.

Jak již bylo avizováno, poučili jsme se ze sobotního závodu a v neděli už se některých limitujících faktorů vyvarovali a šlo to o kousek líp. A opět jsme nasbírali další zkušenosti - a při tom jsme i stihli "dobře vypadat" (i dopadnout).  Celý den nám svítilo sluníčko a do deště jsme dojeli až odpoledne v HK.

A jak jsme tedy dopadli?

D14B - 3. Lucka Macháčková, 6. Lucka Jedličková, 48. Kája Málková

H12C - 1.Kuba Macháček, 22. Kuba Komárek

H14B - 2. Matěj Pouchlý, 4. Míša Leško, 30. Pepa Lukeš, 35. Filip Šumpík

 

A ná pár fotek z celého víkendu se můžete podívat tady.
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: