Zlatý poklad z Tužína, 27.-28.4.2024

Zuzana Jedličková | 1.5.2024

Nedaleko Jičína bydlí v lese jeden známý loupežník, tak by se mohlo zdát, že už tam žádný poklad není... Rumcajs ale bydlí v lese Řáholci (což je od Jičína na druhou stranu) a tak jsme se o uchvácení zlatého pokladu v lesích u osady Tužín museli postarat my... A jak to všechno bylo?

 

Na konci dubna se konaly letošní první závody Žebříčku B Čechy. Bylo to v Tužíně, který se nachází co by kamenem dohodil (a zbytek doběhl) na východo-jiho východ od centra Jičína (přesněji 7km;-). Terén nás čekal kopcovatý, místy zarostlý. V sobotu jsme si ho užili více na klasické trati, v neděli nás pak čekala "middle".

Závodů se může zúčastnit kdo chce, ale žebříček B se počítá až od kategorie D/H14 pro majitele licence B. Od nás mělo právo startu více závodníků, ale dobývat slávu a bohatství se v žactvu vydalo 8 statečných.

Všichni bojovali statečně (v konkurenci přes 70 resp.80 dalších hledačů pokladů), někteří v bojích skoro padli, ale nakonec všichni odrazili nápor protivníků a do cíle se dostali. A co hlavně, vydolovali jsme díky Motorce a Matějovi v sobotu dvě zlata, v neděli zlato s stříbro (a v neděli uzmula nějaké zlato v D21 i trenérka Zuzka)! Skvělé výkony podali i další závodníci.

Kromě pokladu jsme nasbírali i mnoho zkušeností, které jsou často cenější než ty drahé kovy, které kazí charakter ;-)

Těšíme se ale na další závody a věříme, že se náš poklad ještě bude rozrůstat. My jsme totiž silní a zkazit se nenecháme!

A jak nám to slušelo se můžete podívat tady.

 

A jak to dopadlo?

Sobota

D14B

1. Lucka Macháčková

6. Lucka Jedličková

56. Kája Málková

H14B

1. Matěj Pouchlý

10. Míša Leško

24. Pepík Lukeš

39. Filip Šumpík

52. Míťa Fiala

 

Neděle

D14B

1. Lucka Macháčková

14. Lucka Jedličková

67. Kája Málková

H14B

2. Matěj Pouchlý

21. Míša Leško

30. Pepík Lukeš

45. Filip Šumpík

49. Míťa Fiala
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: