Slovinsko, Lipica, 5.-10.3.2024

Zuzana Jedličková | 17.3.2024

Čas letí, děti rostou a tak jsme se i my už letos vypravili s našimi nejstaršími poznávat cizí terény. A začali jsme dost drsně - ve Slovinsku na Lipici. Terén drsný, děti jsou tu otroci..;-) Jak to viděl Míťa, jeden z účastníků, si můžete přečíst dále...

Den první: vyrážíme ve 14:00 od Harmonie, někteří z nás stihli 5 hodin ve škole a někteří stihli “jenom“ 4 hodiny. Cesta dlouhá, v Brně zácpy... Po devítihodinové jízdě autem jsme konečně tady (EkoTurizem Hudičevec), většina z nás je unavená a jdeme spát.

 

Den druhý: budíček v osm ráno je po cca 8,5 hodinovém spánku poměrně krutý, ale všichni se těšíme do lesa, takže se to dá zvládnout.

Ráno prší, ale na tréninky se nakonec počasí umoudří a i když je chladněji, na běhání pěkně.

První trénink představuje tvrdé přivítání se slovinskými lesy, pár z nás dokonce vyběhne z mapy, ale všichni se naštěstí našli.

Druhý trénink je v dost jiném terénu, víc závrtů (za to menších), méně převýšení a horší průběžnost lesa - hodně kamenů pod nohama.

Večer hrajeme Times Up, který nám nabízí spoustu vtipných momentů při popisovaní.

 

Den třetí: Většinu dne svítí sluníčko, je celkem chladněji.

Dopolední trénink v rozmanitém terénu plném malých hustníků, závrtů a kamenů, obsahuje dva 1,6 km okruhy. Přes oběd odpočíváme v Pliskovici u skupiny dorostu SHK.

Odpolední trénink je na stejném místě, ale je to middle takže pouze jedna trať.

Večer zase hrajeme TimesUp.

 

Den čtvrtý: Jedeme do přístavního města Koper, kde se procházíme podél moře. Na koupání je ale bohužel moc zima a taky začne během dne pršet.

Následně přejíždíme do Itálie do městečka Trieste, kde si dáme pizzu, projdeme se městem a kde nám vyprší parkovaní a dostáváme pokutu. Pak rychlá zastávka u zámku Miramare.

 

Den pátý: Vstáváme v 7 ráno,abychom přijeli na závody včas. První z nás startují v 10:00h. Prší, prší a prší. Na shromaždišti nabízí k jídlu jen hamburger, ale je dobrý, tak nevadí. Ve 13:30h jdeme do jeskyně Vilenica u shromaždiště. Cestou na ubytování ještě zastávka v obchodě.

A jak jsme dopadli?

W12 - 7. Míša Jedličková

M14 - 5. Michal Leško, 10. Matěj Pouchlý, 16. Matyáš Fiala, 17. Pepík Lukeš, 34. Filip Šumpík

W14 - 1. Lucka Macháčková, 4. Lucka Jedličková, 22. Kája Málková

Beginners - 1. Katka Šumpíková

W35 - 1. Zuzka Jedličková

W60 - 4. Iva Mádlová

 

Den šestý: druhá etapa závodu je v jiném měřítku než ostatní tréninky a závod namísto 1:7500 je 1:10000. Musíme se s tím ale srovnat. Náročné, zídek, které nám pomáhaly je tu místy až moc a je to mezi nimi i těžké. Taky trochu prší,ale je to lepší než v sobotu.

A jak jseme dopadli tentokrát?

M14 - 1.Matěj Pouchlý, 2. Michal Leško, 17. Pepík Lukeš, 22. Matyáš Fiala, 32. Filip Šumpík

W12 - 5. Míša Jedličková

W14 - 1. Lucka Macháčková, 6. Lucka Jedličková, 29. Kája Málková

W35 - 1. Zuzka Jedličková

W60 - 4. Iva Mádlová

Beginners - 4. Katka Šumpíková

 

Po závodech jedeme domů, cestou se stavujeme v McDonaldu a u plivacího pána,zácpa tentokrát ve Vídni a kolem 21:00 jsme doma.

A jak bych popsal jedním slovem Slovinský terén? : Závrt

Míťa

 

Informace k závodům Lipica open. Kompletní výsledky. Fotky z tréninků a výletu.

Fotky ze závodů a z jeskyně.

 

Závody Lipica open jsou 5ti denní. My jsme se ale účastnili jen prvních dvou dnů, které jsou hodnoceny jako Weekend cup. Pořadí je určeno součtem časů prvních dvou etap.

Po Weekend cupu jsou oceněni nejlepší jednotlivci i nejlepší oddíl (boduje prvních 25 v každé kategorii). SHK (žactvo, dorost i trenéři ve veteránských kategoriích) oddílový weekend cup

vyhrála!!! Cenou je Kraški pršut - kýta sušené šunky. Na společnou konzumaci se těšíme na velikonoční soustředění ;-)

V jednotlivcích byli po weekend cupu (z naší skupiny) vyhlášeni: W14 - 1-Lucka M., 3. Lucka J., M14 - 2. Míša L.,W35 - Zuzka, W60 - Iva. Gratulujeme a přejeme dobrou chuť při konzumaci vyhraného medu! ;-)

(Bohužel jsme nemohli čekat na místě na vyhlášení a fotky z této slávy bohužel nemáme. Děkujeme ale Běhounovým za vyzvednutí a dovezení cen. )
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: