Jaké budou změny ve VČP

Jakub Weiner | 29.1.2011

Co a proč jsem navrhoval změnit a co bylo a co nebylo schváleno na včerejší Valné hromadě Východočeské oblasti se můžete dočíst v článku.

 

Tak jsem se konečně rozhoupal a místo kafrání v diskuzích na stránkách hodnocení atd, jsem podal návrh změn. Bohužel, rozhoupal jsem se pozdě a tak jsem pro ty návrhy třeba nestihl sehnat podporu dalších dospělých.

 

Na to, co jsem navrhoval se můžete podívat ZDE (shrnuto: zařadit áčka do soutěžního řádu – tedy oproti současnému stavu to znamená stanovit směrné časy a začlenit do dlouhodobé soutěže; z toho vlastně vyplývající – áčka jako mistrovské kategorie) a ještě k tomu doplním toto:

 

Myslím si, že naší snahou jako pořadatelů i závodníků by mělo být, aby áčka jako fakticky hlavní kategorie (jejíž vítězové jsou zmiňováni v novinkách ČSOS) byly dostatečně reprezentativní (tedy i obsazené).

Myslím, že tím, že z áček děláme „nějakou jinou/zvláštní/divnou kategorii“, která je a není na těch závodech, jejíž vítěz je a není vítěz toho závodu, kategorii, která má jedinou podmínku pro stavbu trati, tedy být o 25% delší než H21C (se směrným časem pro klasiku 80´) tomuto příliš nepomáháme. Což není nějaký momentální pocit, ale dlouhodobý stav.


Jinak, myslím si, že tyto návrhy nejsou nic drasticky převratného a dá se říct, že nijak významně závodníky nezasáhnou. Podle mého názoru pouze napravují určité věci, které já považuji za nenormální.


Jenom poznámku k těm směrným časům – ono je sice napsáno pro céčka 80´, ale i podle letošního roku je vidět, že se to stejně staví kratší (73´, 70´, 73´, 60´, 81´, 70´, 71´, 73´ - přičemž to nejkratší je OM na klasice ;-)). No jak by ne, když tam běhaj lidi, co maj bejt v áčkách…

 

No a  jak to dopadlo? Zatím nemám zápis, čili soudě podle toho, co je momentálně zveřejněno:

Áčka na OM budou mistrovské.

Áčka nebudou zařazeny do SŘ. Nicméně, v dokumentech , které se objevily po skončení VH je možný se dočíst, že klasika u H21C byla zkrácena z 80 na 70 minut. A v dokumentu „některá doporučení pro stavbu tratí“ se nově objevily směrné časy pro áčka (80´).

 

Takže. Ta největší absurdita (OM) byla odstraněna, což je dobře. Dobrý je i to zkrácení céček (na papíře) a určité stanovení SČ v áčkách – čili nějaký jasnější notičky to mít bude. Ale jinak to, o co jsem stál asi nejvíc, letos nebude. Škoda.

 

A poznámka na závěr. Když budu šťoura, tak taková malá absurditka - mistrovská kategorie na OM je kategorie, která není v Soutěžním řádu...
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Kuba: A nebude to klasika, ale middle pro DH16-21 a zkrácená pro ostatní ;-)

31.1.2011
-ury-: no jo, nikdo nejsme dokonalý. mě při srovnání doporučených rozdílů délek tratí a směrných časů tak nějak vyšlo, že baby C i D mají chodit stejný kilometrový průměr a že úplně nejpomalejší kategorie v lese bude asi H21D :-D

31.1.2011
Marťa: No vidíš Kubo, odstranění největší absurdity, to je docela úspěch, ne? A co se týče terénů, tak máš asi možnost postavit první a poslední letošní klasiku:)

31.1.2011