HOP 2023 aneb Orienťácký Příměstský Tábor – už počtvrté

Jiří Čečka | 26.8.2023

I letos našla parta pořadatelů HOP dost času i nadšení pro organizaci letního příměstského tábora pro malé i větší hradecké orienťáky. Tábor proběhl ve dvou týdenních srpnových turnusech a účastnilo se ho v každém z nich 30 dětí a 5 praktikantů z dorosteneckých skupin OK Slavia i OK99, tedy celkem 70 dětí. Hlavní pořadatelský tým sestával z osvědčené sestavy Zuzka Jedličková, Marťa Čečková, Jana Balcarová, Janička Kubíčková a Véna Husák a i v letošním roce ji rozšířili tradiční pomocníci jako Nikča Týnová, Andrea Čížová či Dáša Hepnerová, plus řada dalších, kterým za jejich čas a pomoc moc děkujeme!

Celotáborová hra tentokrát zahrnovala cestování v čase – každý tým pocházel z jednoho z pěti období (pravěk, starověk, středověk, novověk či budoucnost). Při dílčích hrách jsme se pak mezi jednotlivými obdobími přenášeli a jednotlivé týmy v nich získávali nejen cenné body, ale i výhody, pokud se ocitli ve „své době“. Nechybělo ani přespání, novinkou byla návštěva archeoparku ve Všestarech, kde jsme se zúčastnili zajímavého programu a díky Ráďovi Tichému i orienťáckých štafet v netradičním prostředí a terénu. Oba týdny byly přitom plné jak běhání s mapou a buzolou, tak bez nich, ježdění na kole, spousty her, a hlavně přátelství a legrace.

Veliký dík patří nejen nadšeným účastníkům za to jakou atmosféru vytvořili, ale i všem, kteří realizaci tábora umožnili č podpořili. Poděkování patří v neposlední řadě i městu Hradec Králové za finanční podporu celé akce.

 

Marťa
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: