Oddílové zakončení sezóny, 17.-19.11.2023, Pecka

Zuzana Jedličková | 27.11.2023

Jako každý rok, konalo se i letos po skončení závodní sezóny oddílové zakončení.

Letos se ho z naší skupiny zůčastnilo 28 statečných. Vydali jsme se totiž "dobývat jižní pól".

Program byl již tradiční... jen, díky státnímu svátku, netradičně už od pátku.

 

Sešli jsme se tedy v pátek ráno u autobusu v HK a vyrazili na tajné místo. Tím bylo letos městečko Lázně Bělohrad, kde nás už čekal tým pořádajících polárníků v čele s Markem Novákem. Po výsadku a doladění výstroje se postupně představily všechny zúčastněné týmy... od nás tým Frozen a Tým polárníků z Norska, se psy, tučňáky, sněhem a polární září;-) z dalších také týmy Psí spřežení, Sníh, Tučňáci, Bojovníci proti trudomyslnosti, Etter destilere, Jan Eskymo Welzl.

Přes nástrahy bojovky jsme dorazili cestou necestou až na ubytování, tj. do rekreačního areálu u Pecky. Zbytek odpoledne nám zabral odpočinek a příprava scének (se zadanými slovy).

Večer nás pak čekala prezentace scének a losování štafet na sobotní dopoledne.

 

Než jsme ráno vyrazili na štafety, shrnuli jsme si ještě letošní rok v průřezu všech přítomných skupin a také připomněli oddílové úspěchy z doby nedávno minulé.

Na štafety nás autobus odvezl na mapu Čistecká hůra, hezky pod kopec. Takže bylo jasné, že dnes si asi trochu zašplháme a zadarmo to nebude. Ale byla docela zima a tak jsme se alespoň pěkně zahřáli.

Všichni makali co to šlo, ale náročnost terénu udělala své a čas letí rychle, takže se vše trochu protáhlo a na oběd jsme dorazili o něco později než bylo v plánu. Ale všichni se vrátili z lesa živí a zdraví (a že to v prudších svazích na kamení i docela dost klouzalo) a i se našlo 6 týmů, kde to nikdo nedisknul, takže mohlo proběhnout vyhlášení velké bedny;-)

Výsledky štafet.

A tady se obvykle odjíždělo domů... ale letos jsme se rozhodli strávit spolu ještě den navíc...

 

Odpoledne(podvečer) patřilo soutěži týmů, kdy jsme vyzkoušeli různé druhy píchačů a noční paměťák v areálu (s vyzkoušením znalostí českých pohoří a jejich nejvyšších hor). A večer patřil ping-pongu a StarDance;-)

V neděli ráno nás přivítalo bílo. I když to bylo mokré a sněžení spíše připomínalo déšť, bylo to hezké... jenže docela studené.

Ale byli jsme na jižním pólu, tak jsme se nenechali odradit a vyrazili na kopec zkusit najít pár kontrol podle 13 let staré mapy (po analýze starších map - z roku 1996 a 2010 - jak se les změnil a že tedy můžeme věřit po 13 letech jen vrstevnicím a kamenům...).

Opravdu to ale bylo jen pár, protože byla docela zima a tak jsme raději utíkali do sucha. A taky sbalit věci, uklidit pokoje a připravit se na oběd a odjezd.

Vše se povedlo a tak jsme po 14h mohli ukončit zdárně v Hradci u Harmonie naší expedici.

 

Můžete se podívat na fotky skupiny žactva a všech.
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: