OK Slavia opět na Wawel Cupu

Štěpa | 21.7.2023

Již po sedmé jsme se zúčastnili polských pětidenních závodů Wawel Cup. Tento rok si pro nás pořadatelé WKS Wawelu připravili městské a lesní etapy. První etapa byl sprint v populární části Krakowa v Kazimierzu. Nejtěžším úkolem tak nebylo zvolit nejlepší postup, ale vyhnout se co nejvíce turistům. Druhá etapa byl městský middle v okrajové části Krakowa, kde si někteří užili až třiceti kontrol. Třetí a čtvrtá etapa byl middle v lese Bronaczowa, kde byl záživný především druhý závod, kdy celou dobu pršelo a les byl jedno velké kluziště. Klasika na nás čekala poslední den. Běhalo se v blízkosti krakovské ZOO. Nejlépe z nás dopadla ve W21E Péťa Holečková (1. místo) a v H20 David Fábera (3. místo). Krásně běžel i Dohy, který skončil v H21E na 6. místě.

Tyto pětidenní jsme jako každým rokem okořenili různými výlety a prozkoumáváním okolí. Vyrazili jsme již 4 dny před závody, abychom toho stihli co nejvíce. Navštívili jsme tak discgolfový park v Týnci, hrad Helfštýn, polskoslovenskou Velkou Raču a Babí horu, Jezioro Źywieckie, Kalwarii Zebrzydowskou, Ojców, Wieliczku, Zalew Budzyński, centrum Krakowa a lom Zakrzówek.

 

Doufáme, že jsme Vás na polský Wawel Cup nalákali, či Vám předali hezké tipy na výlety. A příští rok se snad opět uvidíme!
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: