Připomínka JMS 2013

Honza Netuka | 6.7.2023

Přesně před deseti lety skončilo závodem štafet Mistrovství světa juniorů pořádané oběma hradeckými kluby a řadou dalších pomocníků. Dva a půl roku připravovaná a týden trvající série 5 závodů, každá disciplína z jiné arény v jiném typu terénu. Asi na dlouhou dobu největší orienťácká akce v našem kraji byla velkým impulsem k rozvoji obou klubů. Ať už to byly zpracované mapy, na nichž se běhalo ještě mnoho dalších let, či materiál stále využívaný pro pořádání závodů nebo k péči o šatnu a okolí, finanční zisk, díky němuž získali pořadatelé z našeho klubu nové oblečení a dovybavili jsme šatnu, a v neposlední řadě samozřejmě obrovské zkušenosti i sebevědomí a hrdost, že jsme to zvládli. Hezké připomenutí  sestavil Kade na stránkách PHK včetně výběru fotek. Třeba pohled na tu z jednání organizačního výboru nám zřetelně připomíná, že jsme o dekádu starší.
V září se vracíme do prostoru tehdejšího závodu štafet se závody Českého poháru a Žebříčku A, po deseti letech vzniká nová (a podstatně rozšířená) mapa. Čas letí a místy se to v terénu změnilo k nepoznání.

Jen pár pamětníků ví, že jedním z nenápadných svědků JMS je nedaleko naší šatny za bažinami i lávka přes příkop tvořící hranici našeho města. Původně se po ní běhalo k mapám při štafetách v Hoděšovicích a po jejich skončení byla vcelku převezena na své nové místo. Nyní ke svým kulatým narozeninám dostala facelift v podobě nového středového nosníku z masivního borového kmenu a místo chybějících pochozích prken nová.
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Radek J.: Díky Honzo případně všem kteří se podíleli

19.7.2023
Lenka H.: A díky taky za připomenutí výročí JMS. Byla to úžasná akce

8.7.2023
Alice a Vojta: Děkujeme za opravu lávky. Tvoji dobrou práci ocení všichni, kdo tudy rádi chodí.

8.7.2023