Velikonoční soustředění

Štěpa | 14.4.2023

Minulý víkend proběhlo Velikonoční soustředění! Lokace byla zvolena stejně jako před 9 lety, a to v Hotelu Semerink. Bylo pro nás připraveno 7 krásných tréninků.


V pátek jsme se rozběhali na okruzích od Jedly poblíž Železného Brodu. Na oběd jsme se přesunuli do hotelu a ubytovali se na pokojích. Polední pauza byla využita na prozkoumání okolí hotelu, skamarádění se s místní zvěří, vyzkoušení fotbalového hřiště či otestování tvrdosti postele. Odpoledne jsme vyjeli na middlový trénink k Josefovu Dolu. Někteří chlapci si kvůli zamčenému pokoji vyzkoušeli, jaké je to běhat v holčičích XS legínách a S dresech. Trénink postavil zámečník Ráďa, který všechny svými kontrolami uprostřed bažin či v neprůchozích hustnících, velmi potěšil. Časy nenaznačovaly, že bychom běželi middle, naopak to vypadalo spíše jako klasika.

V sobotu dopoledne postavil Vojta klásu na mapě Břízky. Na trati nám svítilo sluníčko, a tak nám výškové metry a delší postupy rychleji utíkaly. Odpoledne bylo volné, a tak si každá skupina vymyslela svůj vlastní program. Nejmenší vyrazili do Muzea výroby dřevěných hraček, dorostenci zkusili tamější městskou dopravu a junioři s dospěláky vyrazili pro nanuk na Královku. Po návratu na nás čekal Jedlův nočák a na malé děti bojovka.

Neděle ráno patřila kombotechu od Jedly. U Slovanky jsme si zaběhli na vrstevnicovce, odbočováku, koridorech a držáku linie. Odpoledne se jako vždy konaly oddílové štafety od Jedličkových, tentokrát ale šestičlenné! Třešničkou závodu bylo to, že byla kupa kontrol vedle sebe a my neměli k dispozici kódy, takže se některým úsekům podařilo závod disknout. Žádné štafetě se nepodařilo doběhnout bez disku, takže se výsledky měnily podle toho, kdo měl méně, a kdo více disků.
Večerní program nám ozvláštnil barman, který udělal dětem diskotéku a starším pak zapnul karaoke a o zábavu bylo postaráno.

V pondělí ráno si holky připravily pro kluky bojovku, a i přes pár orientačních kolapsů se je podařilo navést na louku, kde čekal zbytek holčičí bandy s čokoládovovajíčkovým pokladem. Proběhlo zde několik sprintíků, po kterých kluci ozdobili své pomlázky, naplnili kapsy pokladem a všichni společně jsme vyrazili na snídani. Posledním tréninkem byl Honzův scorelauf kolem Bukové hory, kde se jedinému ze všech (Dohymu) podařilo sebrat v limitu všechny kontroly.

Soustředění jsme si moc užili, moc děkujeme za zařízení Jedlovi a Adélce, Honzovi, Vojtovi, Ráďovi a Zuzce za postavení tréninků. A všem ostatním za roznos, sběr, vzorné trénování a pozitivní náladu po celou dobu soustředění!

Fotky: tréninky, štafety, koledování

Výsledky:
T1 okruhy Dupanda: výsledky
T2 middle Maxovský vrch: mezičasy
T3 klása Břízky: mezičasy
T6 oddílové štafety: výsledky
T7 scorelauf: výsledky

Ztráty a nálezy:
Under Armour tričko se znakem Alfa Romeozpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: