Soustředění Tramtáryje (při CVČ), 26.-30.8.2022

Zuzana Jedličková | 7.9.2022

Jak už je zvykem, vydali jsme se i letos na konci letních prázdnin na soustředění. Opět jsme k poprázdninovému probuzení využili účasti na závodech Cena východních Čech , které i letos pořádal oddíl z Pardubic. A protože se do školy šlo až ve čtvrtek, soustředění jsme si v areálu Tramtáryje u Horního Jelení protáhli až do úterý. Ale hezky popořádku...

 

Soustředění začínalo oficálně účastí na sobotní druhé etapě, ale někteří závodníci chtěli běžet závody komplet a tak se nás čast sešla už v pátek. Ve vedru jsme si dali (pro většinu) pvní závod po delší době a bylo to místy prudké probuzení...:-) Urvali jsme ale pár výborných umístění, někteří sbírali zkušenosti:-)

Na sobotní etapu jsme se vydali na kolech přímo do místa startu a cíle a tak jsme se v kompletní sestavě sešli až po sobotním závodě na shromaždišti. Přes noc zapršelo, tak už i klima pro běhání bylo příjemnější. A člověk po prolezení několika hustníky přibíhal do cíle už i vysprchovaný:-) Opět jsme urvali pár skvělých umístění a také nasbírali kupu zkušeností...

 

Po doběhu všech jsme se vydali do Tramtáryje společně na kolech. Zbytek odpoledne už jsme si nechali volno a využili bazén v areálu, někteří si zaběhali píchače. Po večeři byl připraven noční "závod" při kterém děti posbíraly písmenka a po doběhu z nich skládaly co nejvíce slov. V této disciplíně vyhrála Tonička, která vytvořila přes 40 slov. Celkem děti z písmenek P,R,O,S,A,L,B,K sestavily 92 slov! Schválně, kolik dáte dohromady vy? (min o 3 písmenkách, podstatná jména v 1.pádu)

 

V neděli nás čekala poslední etapa závodů CVČ. Někomu se dařilo více, někomu méně. Jak už to tak bývá. V celkovém pořadí se tak někteří posunuli vpřed, jiní se nechali sevřít očekáváním z boje o supervýsledek a naopak se posunuli trochu dozadu. Ale zkušenosti posbírali všichni a příště už zase bude určitě lépe:-) Sečtené výsledky po 3.etapě jsou tady.

Po závodě jsme všichni společně zatleskali vyhlášeným. Užili si zmrzku a vydali se na kolech zpátky do Tramtáryje.

 

Odpoledne byl připraven odpočinkový pozávodní program v areálu ubytování. Děti běhaly "Domeček" na SI, paměťák a skládali k sobě mapové značky a domino. Večer si pak někteří zahráli "mač" proti malým fotbalistům, kteří na ubytování vystřídali orienťáky z LPU a karatisty.

 

V pondělí dopolende nás čekal trénink na mapě, tentokrát linie. Po závodech to nebylo ani tak na rychlost jako na přesnost. Všichni to zvládli se ctí a tak jsme se po obědě mohli autobusem vydat do Holic, do muzea Emila Holuba.

Muzeum bylo fajn, ale všechny pak potěšila i zmrzka nebo nanuk na náměstí:-)

Večer se konala fotbalová odveta.

 

V úterý dopoledne nás čekaly štafety. Byly to modelové štafety, s čísly, diváckým průběhem... Všichni závodili co to šlo. První úseky měly u průběhu ještě hodně diváků, další úseky už méně. Doběhnuvší ale vše bedlivě sledovali z bazénu:-)  Průběh štafet byl napínavý, po druhém úseku se zdálo být rozhodnuto. Ale děti si na vlastní kůži vyzkoušely, že stát se může cokoliv, i mistr tesař se někdy utne a vždy má cenu bojovat až do konce...

Na prvním místě nakonec byla štafeta ve složení Lucka Jed.,Štěpán a Fanda S..

 

Pak už nás čekal jen oběd, dobalení, uklízení a mohli jsme se vydat na kolech 26km k Lesnímu hřbitovu, kde si nás vyzvedli rodičové:-)

 

Děkuji všem zapojeným za pomoc, dětem za fajn atmosféru.

Nějké fotky můžete shlédnout tady.

 
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Alice: Pěkná akce s mnoha zážitky. Z fotografií je vidět, že jste nadšeně závodili.

20.9.2022