Wawel CUP 2022

Bob | 12.7.2022

V pondělí 4. července jsme se sešli naproti Futuru ve složení Boban (kapitán týmu), Paki (policista v civilu), Štěpa (zlodějka parfémů), Honza (nejrychlejší turista), David (jedlík Endiaronu), Marťa (pivní karimatka), Dohy (svůdník polských dívek) a Šaby (pajda), abychom vyrazili do Polska na náš oblíbený Wawel cup. Tedy až na mě, já (největší postrach polských pořadatelek) jsem přistoupil po cestě ve Vamberku, z důvodu rodinného pobytu na chatě.

Po cestě bylo v plánu TT vedoucí kolem Rešovských vodopádů. Nakonec jsme vyrazili pouze já, Dohy a Paki, zbytek z různých důvodů neběžel. Běželi jsme na pohodu, užili si hodně pěkných pohledů na vodopády a okolí. Poté ještě následovala koupačka pod vodopády. Po cestě do kempu u Hradce nad Moravicí, kde jsme 2 noci spali, jsme se ještě zastavili v Bruntále. Toto město nás mile překvapilo, bylo hezčí, než si někteří z nás představovali. Večer jsme dorazili do kempu a šli spát.

 

V úterý většinu dne pršelo, tak jsme vyrazili jen na kratší pěší výlet z kempu na vodopád, vyhlídku a zámek v Hradci nad Moravicí. Tam už pršelo hodně, takže jsme rychle zmizeli do restaurace. Odtud jela část z nás autobusem do kempu pro tranzit, aby ostatní vyzvedla, protože pořád pršelo. Odpoledne a večer už jsme strávili ve stanu hraním Bangu! a Una. Také přišla na řadu Davidova kytara.

 

Ve středu jsme se po krátkém BBAčku přesunuli do Olsztyna na naše ubytování, kde jsme zůstali až do neděle. Následovala první etapa, která proběhla formou hromadného startu v otevřeném terénu, kde se nacházely tři skalnaté kopce, největší z nich i s hradem na vrcholu. Dohy a David zvítězili, já jsem po hloupém naběhnutí do plotu zmizel v hloubce startovního pole, ostatním se celkem dařilo. Pak jsme se přesunuli na ubytování.

 

Ve čtvrtek se závody přesunuly do terénů, kterým dominovala dobrá průběžnost a vyskytovaly se v nich různé skalní formace. Druhá etapa byla přesně taková. Někomu se dařilo, někomu ne. Odpoledne jsme zamířili na koupání do Częstochowę a na nákup zásob na pátek.

 

V pátek přišel hlavní den našeho pobytu, měli jsme opravdu nabitý program. Třetí etapa byla hodně v hustnících, dělali jsme hodně chyb (až na Šabyho, pro kterého to byla první dokončená etapa). Odpoledne se běžel doprovodný závod v poušti, který měl kvalifikaci a finále. Pro neznalé se v poušti neběží úplně skvěle, je to celkem náročné. Do finále A jsme postoupili já a Štěpa. Ostatní běželi finále B. Ve finále doprovodných závodů (vždy se běží hromadný start) na Wawelu máme tradici, že se snažíme být první na mapovém startu. To se nám letos opět podařilo, já na mapovém startu suverénně vedl, pak jsem však ostatním nestačil a doběhl poslední, po dvou diskvalifikacích jsem byl nakonec čtvrtý. Štěpa doběhla pátá. V B finále byli na mapáči první čtyři Honza, Dohy, David a Paki Dohy ho pak vyhrál. Poté jsme byli pozváni na shromaždiště na další část doprovodného programu, která se trochu protáhla a hlavně některým odčerpala dost sil Dokonce došlo k policejnímu zásahu vůči nejmenovanému výtržníkovi, který se chtěl zabydlet v Polsku.

 

V sobotu už byla znát velká únava, nikomu se neběželo moc dobře (jen Šabymu se běželo dobře, protože se právě rozběhl po svém zranění). Terén byl podobný jako ve čtvrtek. Odpoledne jsme navštívili jeskyně a dva kopečky, které mi připomínaly České středohoří. Večer jsme nakoupili v obchodě na náměstí hodně dobrot a mohli si tak užít pořádnou chálku Dokonce jsme uspořádali závody v pojídání těstovin s vepřovkou. Po hodině boje se Honzovi, Davidovi a Dohymu podařilo zdolat 1,5 kila tohoto pokrmu.

 

V neděli ráno jsme opustili ubytování a vyrazili vstříc poslední, hendikepové etapě. Skalních formaci naneštěstí ubylo, podrostu naopak přibylo. Nám se dařilo, Dohy a David zase vyhráli. Ve dvě hodiny hodiny začalo vyhlášení, Dohy a David si vylezli na stupně a dostali roztomilý sukulent v hranatém květináči. Pak jsme se rozloučili s našimi polskými kamarády a vydali se na cestu zpět.

 

Celkově se další Wawel cup určitě vydařil, našli jsme si nové kamarády, a někoho už znají takřka všichni polští orienťáci. Terény jsou tu velmi pěkné, mapy jsou tu dobré.

 

Wyniki

 

M21E

5. já (Ráďa)

10. Paki

11. Honza

- Šaby

 

W21E

6. Štěpa

 

M35

5. Bob

 

M20

3. David

 

W20

4. Marťa

 

M18

2. Dohy

 

Jezení těstovin s vepřovkou

1. Honza

2. Dohy a David

 

by Ráďa
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Alice: Moc pěkné.

24.7.2022
Hop: lajk :-)

20.7.2022
Dejv: Megadobrý

12.7.2022