Republikový festival žactva 3.-5.6.2022

Zuzana Jedličková | 7.6.2022

Zatímco se více jak tisícihlavá část orienťácké veřejnosti nořila do bažin, klopýtala borůvčím a zakopávala o kameny v Jizerských horách na Mistrovství ČR na krátké trati (a přidruženém veřejném závodě), asi 300 mladších a starších žáčků z celé republiky soutěžilo na Republikovém festivalu žactva v Chotěboři.

 

Na novinkovou akci se vydávali zástupci z jednotlivých oblastí. Do širšího výběru Východočeské oblasti se vešli i členové našeho oddílu - ať už jako přímo pozvaní a nebo jako náhradníci (a mohlo jich být i více, kdyby se to některým nepřekrývalo již s jinou domluvenou akcí), z toho 6 zástupců z naší skupiny.  A rozhodně se v početném poli startujících neztratili. Ve všech disciplínách se alespoň někdo z nich dostal na bednu.

Ale umístění asi nebylo to hlavní o co tady šlo, i když potěší. Děti soutěžily v pátek ve sprintu v uličkách Chotěboře. V sobotu se soutěžilo v O-desetiboji, který se skládal z netradičních O-disciplín. V neděli celý program uzavřely štafety. Vše bylo ještě vyšperkováno bohatým doprovodným programem.

Jaké to bylo a jak si to všechno účastníci užili nám snad osobně poreferuje Lucinka Jed., Kája, Míťa, Pepa L., Matěj P., Marek Z. a nebo Iva.  (Já můžu poreferovat jen o bažinách a borůvčí v Jizerkách:-))

 

Oblastní fotky jsou k vidění tady.

Informace od pořadatelů vč. fotek najdete tady.
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Alice: Pěkná akce, plno zážitků a radosti z pohybu.

9.6.2022
Lyžník: Super!

7.6.2022