Kolosoustředění Běleč 14.-15.5.2022

Zuzana Jedličková | 25.5.2022

V polovině května se skupina nejmladších vydala na, žekněmejiž tradiční, kolosoustředění do Bělče. Tradice začala před několika lety, byla přerušena covidem a minulý rok nakonec s pozdějším konáním doplněna o kolosoustředění v Tramtárii u Horního Jelení. Letos ale tedy opět v Bělči.

První věc, kterou jsme museli zajistit, aby byla akce úspěšná, bylo počasí. To se povedlo nadmíru. Bylo krásně. Nic nám tedy nebránilo, abychom se v sobotu v 9:30h sešli na parkovišti u Lesního hřbitova, rozdělili se do skupinek a po kontrolách (na kterých se odpovídalo na otázky, odpovědi doplněné do křížovky nám daly tajenku) vyrazili směrem Tábor J.A.Komenského u Bělečského rybníka.

Starší to měli celkem asi 25km, najmladší skupinka 15km. Všichni cestu zvládli a oběd už jsme měli v táboře. A tak jsme si mohli sdělit a naplno začít užívat tajenku z cesty sem: "Hurá, je tu soustředění!" :-)

Odpolední trénink seznámil všechny zúčastněné s prvním úsekem štafet. Ti, co už tento systém znají, tak procvičovali hromadný start, kontroly blízko sebe... Všichni běželi dvě kola.

Po doběhnutí se nám z lesa ještě nechtělo, někteří stavěli domečky, jiní si zaběhali "superpíchače" (cca 30s, pořád dokola...:-). Nejrychlejšího času dosáhl nakonec se svými asi 16ti pokusy Matěj Pouchlý.

 

Po večeři a chilce volna jsme se sešli na večerní týmové hry. Rozlosovali se do 3 týmů po 10ti a zasoutěžili si třeba v rovnání týmu na kládě podle abecedy nebo výšky, "skákací řadě", štafetě pingpongáče na lžíci.

 

V neděli jsme se po výborné snídani ještě vydali na trénink nedaleko Marokánky. Tentokrát to byly okruhy. Všichni se snažili a poprali se i s nelehkými kontrolami. A po tréninku ještě v okolí cíle vyrostlo domečkové městečko...:-)

Po obědě stačilo dobalit věci, douklidit chatky a mohli jsme vyrazit s lehkou oklikou směr HK-Lesní hřbitov, kde už na nás čekali rodiče.

Věříme, že se dětem na soustředění líbilo a příště pojedou zase.-)

 

Na fotky se můžete podívat tady.
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Alice: Z pěkných fotek je vidět, že jste si vše užili. A tak to má být.

27.5.2022