Jarní trojkombinace v srdci Vysočiny

Vojtěch Netuka | 26.4.2022

Letošní jarní víkend dvou štafet a jednoho sprintu se konal v netradičně brzkém termínu na konci dubna. Pořadatelé z LPU a OSN museli závody kvůli problémům s CHKO Žďárské vrchy přesunout ze Svratky a okolí Svratouchu do Nového Města na Moravě. Úvodní sprint se běžel především v areálu místní nemocnice, štafety pak na Ochoze, lese obývaném v zimě biatlonisty a v létě bikery, což znamenalo, že jeho hlavní vizitkou byla hustá síť běžeckých tras a singltreků.
Ve sprintu se nejvíce dařilo deváté Kajče v dámské elitě, páté Pétě v juniorkách a dvojici Ráďa a Honza, kteří obsadili 7., resp. 9. místo v H21C1.
Sobotní štafety překvapily "sprintovou" vložkou ve Vysočina Aréně, což vytrestalo Hopa a Vaska, kteří na prvním úseku orazili špatnou kontrolu a DISKli pánské béčko a céčko. V áčku se naštěstí nic takového nestalo, takže si nezměněná sestava z JP Honza-Ráďa-Míca doběhla pro slušné 16. místo. Děvčatům se dařilo výtečně a trojice Péťa-Zuzka-Kája skončila šestá!
V neděli se shromko přesunulo na jiný kraj lesa k místnímu přírodnímu koupališti a tratě vymetly veškerý zbytek lesa, které v sobotu nenavštívily. Chlapi v osvědčené sestavě znovu v TOP20 (18.), dámy se těsně nedostaly do TOP10 a skončily jedenácté. Dobře běželo i dámské béčko (v sobotu se stavělo vyrovnaně) a štafeta Vanda-Marťa-Nika obsadila 15. místo.
Jako vždy díky všem za účast a předvedené výkony! Oba podzimní štafetové víkendy se konají ve východních Čechách, takže pojďme nastoupit v plné síle a ukázat, co v nás je!
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: