MČR štafet a družstev (PGP), 25.-26.9. - Příbram

Jakub Weiner | 27.9.2010

A je dobojováno... Linie králů přerušena, strom v Bílém městě však jednou opět vykvete...;-) Tak, vypůjčený motiv z Pána prstenů naznačuje, že obdivuhodná série dospělého družstva na mistrovství klubů (šest medailí v řadě za sebou: 1-1-4) skončila. Tentokrát byl náš první tým (ve složení Heppy, Verča, Míca, Leník, Eda, TePe, Jedla) již od začátku závodu (první a druhý úsek) bohužel mimo boje o medaile a přes většinou výborné výkony dalších úseků se již nepovedla ztráta výrazněji stáhnout. Navíc přišla nemilá zpráva u posledního vyčítání, které ukázalo nikoliv sedmé místo, ale falešnou kontrolu a disk. Nicméně poměrně smolným nedělním družstvům předcházel sobotní závod štafet, který se vyvedl lépe. Mužské áčko (Heppy, Eda, Jedla) s minimální ztrátou na medaile vybojovalo, myslím perfektní, čtvrté místo a ženské (Verča, Leník, TePe) bylo deváté.

 

A co ostatní?
Nejnadějnější byla pozice mužského béčka (Míca, Kuba, Vask) ve štafetách, bohužel Vask musel kvůli zranění (kotník) z nějakého 12.místa odstoupit (a zároveň tak nemohl nastoupit v prvním družstvu). Ženské béčko (Lenka, TeTe, Marťa) stáhlo na posledním úseku deset míst a obsazuje 20.pozici. Ze třetích štafet byly o fous lepší dvacátéosmé ženy (Míša, Bára, Pavla M.), než třicátíprvní muži (Vrabec, Kolík, Šába), obě štafety ovšem velmi slušně.
Družstvu B (Kolík, Marťa, Vrabec, Lenka, Kuba, TeTe, Šába), které bylo po Vaskově zranění oslabeno o Mícu a doplněno Šábou, se naopak rozběh povedl (ono je správnější říct, že vyfasovalo lepší farstu, což byl při těchto závodech výrazný prvek) a po dvou úsecích bylo dokonce před áčkem (to byla práce Martiny, která v obou závodech předvedla áčkové výkony - no, po bitvě...). Nakonec obsadilo velmi slušné 17.místo a z druhých týmů ho předčily pouze LPU a ZBM.
Družstvo C (Čmelda, Míša, Mára, Adéla, Bob, Bára, Míra) obsadilo 39.místo, a pokud jsem to narychlo spočítal dobře tak to je šesté místo mezi třetími (a čtvrtými) týmy - LPU 3,4; ZBM 3,4; PHK 3.

 

Jinak takovej postřeh, jak ten sport je někdy paradoxní - Míca dva špičkový výkony a dvakrát disk...

 

štafety:

D21:

9.SHK a (Verča, Leník, TePe)

20.SHK b (Lenka, TeTe, Marťa)

28.SHK c (Míša, Bára, Pavla M.)

H21:

4.SHK a (Heppy, Eda, Jedla)

31.SHK c (Vrabec, Kolík, Šába)

-.SHK b (Míca, Kuba, Vask)

 

družstva:

DH21:

17.SHK b (Kolík, Marťa, Vrabec, Lenka, Kuba, TeTe, Šába)

39.SHK c (Čmelda, Míša, Mára, Adéla, Bob, Bára, Míra)

-.SHK a (Heppy, Verča, Míca, Leník, Eda, TePe, Jedla)
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: