Dorostenky bronzové, muži 4.

Honza Netuka | 27.9.2010

O víkendu se běžela v Buku u Příbrami poslední dvě Mistrovství ČR.
V sobotním závodě štafet svými výkony příjemně překvapily dorostenky: Štafeta ve složení Lenka Svobodová - Eliška Fundová - Kája Teplá si doběhla pro bronzové medajle! Úspěchem je také nepopulární čtvrté místo mužské štafety ve složení David Hepner - Eda Šmehlík - Michal Jedlička. Obě jmenované štafety musely o svá umístění bojovat až do posledních metrů - jejich doběhy se zařadily mezi nejzajímavější finiše závodu.

Nedělní závod klubových družstev začal smolně vlastně už v sobotu třemi podvrknutými kotníky a následnými změnami v soupiskách.

Jednak tím se stalo družstvo dorostu neúplné a zdraví členové nastoupili na prvních pět úseků vpodstatě jen pro radost.

Zajímavě se vyvíjel závod dospělých: Béčkové družstvo až do třetího úseku statečně drželo krok s Áčkem, poté však Áčko začalo stahovat a nakonec by z toho bylo pěkné sedmé místo, nebýt chybně oražené kontroly (záměna 63 / 83) na posledním úseku. A tak byl smutek. I Mistr se někdy utne... Slušnými výkony si B-družstvo ve složení Kuba Stulík - Martina Hepnerová - Roman Paclík - Lenka Doležalová - Kuba Weiner - Tereza Teplá - Zdeněk Šabatka zajistilo 17. místo a přineslo potřebné body do celkového hodnocení České ligy klubů.

A tak jediným výrazným nedělním úspěchem, na kterém měl podíl náš závodník, je PRVNÍ MÍSTO žákovského áčkového družstva východčeské oblasti, na které ho posunul finišmen Vojta Netuka. 
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

PetrŠ: Možná, že by se mohli zamyslet i pořadatelé (obecně všichni na libovolných závodech), jestli je vhodné dávat na stejné objekty poměrně blízko u sebe kódy, které lze snadno zaměnit.

27.9.2010
Jedla: V příspěvku chybí jméno finišmana, který stojí za diskvalifikací dospělého A družstva. Byl jsem to já.
Na svoji obhajobu bych řekl snad jenom to, že jsem si jako při každém jiném závodě četl poctivě všechny kódy, ale u těch dvou vývratů, které od sebe byly nějakých 50 metrů (s kódy 63 a 83) jsem chybně přečetl kód buď na mapě nebo na krabičce. Samozřejmě to je chyba, za kterou jsem plně zodpovědný a rozhodně se nechci na nic vymlouvat.
Po celou dobu, co se motám okolo trénování a koučování, "vtloukám" určité věci ostatním do hlavy a pak udělám sám tu nejstupidnější chybu. A to navíc na mém úseku už vůbec o nic nešlo a bylo jedno jestli poběžím o pět minut rychleji nebo pomaleji.
Ještě jednou se tedy omlouvám šestici mých kolegů z družstva a taky všem ostatním co nám fandili. To, že chybama se člověk učí, mě v mém věku už neutěší, ale snad si z toho vezmou ponaučení naši mladí závodníci a nebudou opakovat chyby, které před nimi udělal někdo jiný.

27.9.2010