35 let SHK

Honza Netuka | 21.2.2019


Náš klub dosáhl veteránského věku. Naštěstí je to takový ten veterán, který stále drží krok s nejlepšími v kategorii dospělých.
Při té příležitosti jsem byl provětrat udržovaný archiv TJ Slavia. Pokoušel jsem se najít nějaký záznam týkající se založení oddílu OB, ale to se mi objevit nepodařilo. V zápise z výroční konference (dnes bychom řekli z valné hromady všech oddílů) z poloviny března 1984 ještě není o OB ani zmínka, z čehož nejspíš vyplývá, že ustavení oddílu řešil výbor TJ - a z jeho jednání zápisy nejsou. První zmínka o nás je až v zápisu z konferece o rok později z března 1985:

Obdobně text jednoho ze zaklatelů Vojty Soulka z úvodu první ročenky je také až ze začátku roku 1985:

Není nás mnoho, kteří jsme byli u samých počátků klubu. Až do dnešních dnů více či méně u orienťáku "vydrželi" (i když už ne třeba v našem klubu) Michal Jedlička, Honza Netuka, Jan Mikulecký, Zdeněk Vlastník, Petr Hanovec, Martina Lásková.  A ještě méně je těch, kteří po celou tu dlouhou dobu nezměnili klubovou příslušnost: Dáša Filipová, Martin Netuka, Marek Jedlička.
Náš klub je jedním z nemnoha v republice, které se po celou dobu své existence věnují mládeži, pořádají závody a vydávají mapy. Také naše tréninkové zázemí je jedinečné.
Ještě se vrátím k archivu TJ Slavia: Podařilo se mi objevit zápisy z výboru oddílu OB z let 1988 až 1991 a mám jejich fotky. Pěkné svědectví doby, snad to nějak zpracuju - třeba k podzimnímu výročí sametové revoluce...
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Dáša F.: Hezká veteránka! Ať se jí daří i nadále!

21.2.2019