Soustředění Odolov, 1.-2.9.2018

Michal Jedlička | 10.9.2018

Na konci prázdnin se v okolí Odolova na Trutnovsku uskutečnilo soustředění, které si jako hlavní cíl vytyčilo přípravu na Mistrovství ČR na klasické trati. Zúčastnilo se ho 10 členů našeho TSM a další 2 mladí zájemci. Soustředění navazovalo na páteční republikové Srovnávací testy mládeže, které se uskutečnily v Trutnově. Skvělé zázemí (ubytování + jídlo) jsme našli ve Green Valley park ve Stárkově. Nejen o tréninkový servis se starala hned čtveřice trenérů. Každý ze tří tréninků byl po jeho uskutečnění s využitím dataprojektoru důkladně analyzován.
Sobotní tréninky jsme pojali jako přípravné. Dopoledne jsme se na mapě Kolčarka (bez cest) dostávali do měřítka 1:15000, důraz byl kladen na čtení vrstevnic, traverzování a práci s buzolou. Odpoledne jsme si na mapě Švédský vrch testovali na dvou delších postupech různé volby.
Nedělní trénink byl pojat jako závodní, každý si mohl v praxi vyzkoušet, co si den předtím připomenul nebo se nově naučil. Běželo se na mapě Švédský vrch (prostor klasiky JMS 2013), v lese byly rozneseny pruty s velkými lampiony a SI krabičkami.
Všem účastníkům (závodníkům i trenérům) patří dík za účast i za velmi aktivní přístup.
Tréninky:
sobota dopoledne T1
- mapa
sobota odpoledne T2
- mapa postup 1, mapa postup 2
neděle dopoledne T3
- mapa, výsledky s mezičasy
postupy trať A (Honza G., Ondra)
postupy trať B (Kuba, Honza R.)
postupy trať C (Andrejka (tečky), Nikča) 
postupy trať D (Péťa, Verča, Áďa)
postupy trať E (Marťa, Šimon, Tomáš)
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář: