Model 3

vask | 11.4.2016

Mapa pdf, jpg. Vytištěná na klubovně tento týden. Modely plní pro různé běžce různé funkce. Jedním z původních záměrů bylo modelovat prostředí vrcholového závodu. Adaptovat se. Náš letošní vrchol sezóny se poběží tady (část závodního prostoru). K charakteru terénu jsem se vyjádřil už v závěru Hodnocení 2015 - kdo chce, najde v KISu. V kostce: prudké krátké výběhy, podhorská podložka. Máme to na Biřičce? Nemáme. Roudnička je příliš čistá. Snad jen svah dobře známý už z Modelu1 nabízí v jarních a letních měsících trochu měkčí podložku a trochu potřebného podrostu ... no a když se brousí pořádně, nabídne i ty kopce. Tolik k mojí motivaci a k podobě Modelu3. A vaše motivace? Pro někoho Nominační kriteria 2016, ve kterých bude mít Model3 velkou váhu. Pro koncepčnější běžce příležitost ke zlepšení v kopcích - tak běžných pro jakoukoli jinou oblast než hradubickou placku. Kdo si dá Model3 častěji, zjistí, že je to o hledání plynulosti. Stejně jako v mapové technice, i v kopcích je dobré najít si svůj "základ", kdy jsem schopen stejným tempem absolvovat všechny výběhy od startu do cíle. Tento základ pak může každý posouvat. S tímto přístupem nejenže zvyšujeme naši osobní sebedůvěru a "flow" v daném typu terénu, ale především účinně předcházíme klasickým "krátkokopcovým" chybám (zakyselení po prudkém výběhu těsně před dohledávkou; pomalý pohyb vzhůru resultující v "nedoběnutí" kontroly; špatný odhad vlastní pozice ve svahu - a dalo by se pokračovat). Snad jsem vás přesvědčil :) Enjoy.

 
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Heppy: chtěl jsem napsat, že K15 je přesně tem kde by měla být, ale koukám, že asi dneska měnila polohu :-)

22.4.2016
vask: K15 už je správně a Kuba u mě má "nanukáč" … což je taková hezká tradice už od dob Libora Zřídkaveselýho … aneb za špatně roznešenou (a odhalenou) kontrolu nanukáč.

21.4.2016
vask: … a pak jsem ještě odhalil, že holky to podle ocadu nemají 4,2km, ale jen 4,0km, a to už na mě bylo moc, takže sem všechny chybičky opravil. Až vypotřebujete už vytištěné mapy na klubce, bude další tisk už 100% correct se všim všudy. Teď už jen, aby byla dobře postavená K15 … máme tady reklamaci. O víkendu proběhne kontrola.

19.4.2016
vask: Měřítko mapy je dle nových zjištění 1:10640. Pouze pro info, délky tratí jsou správně.

12.4.2016
Kuba: A nechtěli by nám to kuci vykolíkovat všechno???

11.4.2016
vask: PS1: Děkuju OK99, jmenovitě Kamendovi a Shabymu, za okolíkování Modelu1, které bude brzy kompletní - díky! PS2: K15 není bažinka, ale konec rýhy a předělávat už to nebudu :)

11.4.2016