Česká liga klubů po 1. kole - ... tak jsme první no a cóóó ;-) ...

Michal Jedlička | 20.3.2016

V sobotu se v rámci Jarního poháru běžel letošní první závod Českého poháru štafet. A naši dorostenci o sobě dali pořádně vědět. Zlato vybojovala v kategorii dorostenek štafeta Andrejka Větříčková - Áďa Biederman - Apča Malinová. Páté místo pak vybojovali dorostenci ve složení Honza Gebrt - Dan Pek - Kasper Kuca. Skvěle se uvedly naše polské posily. Na pěkných výsledcích našich dalších štafet se podíleli mladí dorostenci od Míry. Díky prvnímu a pátému místu našich nejlepších D18 a H18 štafet se po prvním kole České ligy klubů můžeme pyšnit prvním místem v kategorii dorostu.
Výsledky ČP štafet Michnovka, 19.3.2016:
D18 - 1. Větříčková-Biederman-Malinová, 10. Thýnová N.-Garbacik-Holečková
H18 - 5. Gebrt-Pek-Kuca, 26. Hájek-Tichý R.-Porkert
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Alice: Kubo, i muži mají své dny.

26.3.2016
Alice: D 18 1.úsek Andrea Vitoiekova, alespoň podle výsledků, nikoli Větříčková. Tím ztracením jsem měla na mysli záměnu jména, nikoli výkon v lese. Michale,děkuji za komentář.

26.3.2016
Kuba: Jedlo, chápu, žes to potřeboval takhle precizně rozepsat. Ale máš můj obdiv, že se s tím tak "crcáš". Myslím, že většina našich členů angažování posil podporuje a vítá. A drtivé většině by k odpovědi na to neuvěřitelný a nepochopitelný rytí do dorostu a ostatních stačilo jedno slovo. Mně teda určitě. Taky jsem ho předsedovi na jeho dotaz říkal.

25.3.2016
Jedla: A ještě poslední věc ;-). Nevadí nám, že jsou naše výkony pečlivě sledovány a nevadí nám ani kritika, obzvlášť pokud na tom skutečně něco je. Nás to v podstatě posunuje dál a máme o to větší chuť ukázat, že děláme věci (byť na amatérské úrovni) docela dobře.

24.3.2016
Jedla: A ještě nakonec pro dokreslení toho, co jsem zmínil níže. Moc se omlouvám kolegům z PHK, že si teď vezmu jejich úspěšné družstvo dorostu z MČR klubů 2015 do pusy, ale za tento bronzový tým běžela jedna Polka, jeden dorostenec původem z VAM, jeden z VRL a jeden z LTU.

24.3.2016
Jedla: Ještě bych chtěl udělat osvětu, že je rozdíl mezi tím, jestli někdo angažuje zahraniční posily nebo má na přestup české závodníky z původně jiných oddílů. Start zahraničních závodníků je totiž značně omezen.

ČP štafet
Ve štafetě může startovat maximálně 1 sportovec cizí státní příslušnosti. Štafeta, v které je cizinec nebo více sportovců cizí státní příslušnosti než dovoluje ten bod, není do Českého poháru štafet hodnocena.

M ČR štafet a sprintových štafet
Ve štafetě na M ČR může startovat maximálně 1 sportovec cizí státní příslušnosti; sportovec cizí státní příslušnosti přitom musí být registrován nejpozději do 30. 6. běžného roku a musí se do doby konání M ČR zúčastnit alespoň 4 závodů sekce OB v daném roce konaných před M ČR.

M ČR klubů
Ve štafetě na M ČR klubů může startovat maximálně 1 závodnice D a 1 sportovec H cizí státní příslušnosti; sportovec cizí státní příslušnosti přitom musí být registrován nejpozději do 30. 6. běžného roku a musí se do doby konání M ČR zúčastnit alespoň 4 závodů sekce OB v daném roce konaných před M ČR.

24.3.2016
Jedla - pokračování: 6) Dobrých závodníků máme tolik, kolik se nám jich podařilo vychovat. Spíš než že jich máme jako šafránu bych ocenil to, že ze skupiny cca 10 dorostenů, která vznikla někdy před 4 lety, jich zůstalo orienťáku věrno 8 z nich (!). Kdo má zkušenosti z trénování mladších ročníků, tak ten mně jistě potvrdí, že to je docela unikátní číslo.
7) Věřím, že výkonnostní posun letos uvidíme nejen ve štafetách (které tedy mohou být pro někoho zkresleny díky polským posilám), ale také v jednotlivcích. Mým snem jsou medaile z MČR, ale kdo, kdy a kolik bych si přál, to si nechám pro sebe.

24.3.2016
Jedla: 1) Andrejka se neztratila, ale skvěle rozběhla A štafetu. V článku na hlavní stránce i stránce dorostu je kompletní složení naší štafety zmíněno.
2) Kdyby nebylo posil z Polska ve štafetě D18, tak by štafeta Andrejka-Nikča-Apča skončila na druhém místě (když sečtu časy našich holek), případně štafeta Andrejka-Petra Holečková-Apča na třetím místě. U kluků nám Kasper hodně moc pomohl k pěknému místu, protože tam nám skutečně dorostenec jako Vojta (který přešel do juniorů) chybí.
3) Jsem moc rád, že jsem mohl Andrejku a Nikču postavit v jednom závodě společně na první úsek. Hledáme optimální složení štafety složené z našich vlastních dorostenek, které spolu v letošním roce oběhají většinu závodů českého poháru. Především chceme najít vhodnou dorostenku pro první úsek, který je specifický.
4) Mimochodem kooperace mezi naším oddílem a Poláky nebude jenom na úrovni závodní, ale budeme společně trénovat třeba už tento týden na velikonočním soustředění a věříme, že to může oba kluby posunout dál.
5) Na výročce jsme přece neřešili budoucnost, ale to proč jsou v jiných oddílech na tom lépe a doposud jsme přece běhali v dorostu skoro výhradně s vlastními odchovanci. Jinak já jsem už tou dobou věděl, že nás na některé závody posílí zdatní kolegové z Polska.
6) Dobrých závodníků máme tolik, kolik se nám jich podařilo vychovat. Spí

24.3.2016
Systém: 15.2.: "Děkuji za upozornění. Vlastně je to dobře. Považuji výměnu názorů přes sítě za ztrátu svého času. Vždy jsem byla zastáncem výměny názorů veřejně osobně. Systému vzkazuji, že je to můj poslední příspěvek pro OK Slavia HK."

24.3.2016
Alice: A co Andrea Vitoiekokova s časem 38:04,kam ta se ztratila ve štafetě D18? Kdyby nebylo posily z Polska, kde by byla dorostenecká štafeta D18? Tedy spoléháme na posily z jiných klubů? Michale, na výroční schůzi jsi argumentoval, že nejsme jako LPU. Závěr je, že dobrých závodníků z OK Slavie máme jako šafránu.

24.3.2016