Výroční členská schůze

Honza Netuka | 12.2.2016

našeho sportovního klubu proběhla v pátek 12. února večer v restauraci Na Biřičce. Po tradiční zprávě o činnosti a hospodaření klubu v minulém roce, prezentacích o událostech a výsledcích jednotlivých tréninkových skupin a přednesení plánů do roku 2016 následovala netradičně dlouhá diskuze (ovšem bez konkrétních návrhů a iniciativ) převážně o způsobech tréninku: Zda-li to, co děláme, děláme dobře. Vedení klubu je v polovině funkčnío období, nikdo nepřišel s rezignací ani k ní nebyl vyzván, proto na volby tentokrát nedošlo. Oficiální část skončila po dvou a čtvrt hodinách přijetím usnesení (zápis a usnesení je KISu). Až do pozdních nočních hodin následovalo neformální posezení (nebo postávání v diskutujících skupinách :-)
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Fanous: tesne se mi nevesel prispevek - "ud" ma byt "udelat" (nejdulezitejsi slovo prispevku :o)

17.2.2016
Fanous: nazor za me: myslenka Alice dobra, forma podani spatna. Vedle zabavy se do sportu tlaci veda, ktera se snazi dosahnout lepsich vysledku. Ocenuju praci vsech treneru, kteri tak cinni ve svem volnu, protoze je to hlavne i bavi. Delat veci spravne by melo mit pozitivni vliv na vysledek. Prispevek (forma) od Alice mi bohuzel vyznel tak - ja mam na to skoleni a vystudovani X oboru, ostatni tomu nerozumi a delaji to spatne, co s tim udela vedeni. S tim, ze ma neco udelat nekdo jiny, se bohuzel setkavam v praci i jinde neustale, tak i s nacasovanim (cekani az na nejakou schuzi). Ocekaval bych spise, kdyby Alice jako odbornik navrhla reseni za sebe - treba organizace skoleni pro trenery, jak co spravne cvicit, tak i podeleni se s nazorem drive nez po zdeseni po 20 letech. Ze zkusenosti z prace vedeni dava vizi, manageri delaji plany, odbornici je pak plni. Tento proces se preleva i jinam, treba do sportu. Mit nejakou vizi by bylo asi dobre i u nas, ale hlavne nejak rozumne, aby to nebylo jako ve fabrice a nevytratila se hlavne ta zabava. Takze ukol i pro vedeni oddilu a nejen pro nej. Vask zacal prinaset do oddilu nove odborne veci, ale zaroven tam nechybi zabava a kdo chce lepsi vysledky, tak se s tim ztotoznil. Jeste jedna poznamka - odbornici pouzivaji svou profesionalni retoriku, bohuzel pro laiky nemusi byt srozumitelna a zabavna a myslenka pak vyzni na prazdno. Zaverem – zlepseni trenovani a delani veci spravne – supr myslenka, potreba spravne uchopit a neco proto hlavne ud

17.2.2016
Alice: Děkuji za upozornění. Vlastně je to dobře. Považuji výměnu názorů přes sítě za ztrátu svého času. Vždy jsem byla zastáncem výměny názorů veřejně osobně. Systému vzkazuji, že je to můj poslední příspěvek pro OK Slavia HK.

15.2.2016
Systém: Jestli to nebude omezeným počtem znaků nebo řádků na jeden příspěvek? Ono to tu není zařízené na psaní románů.

15.2.2016
Alice: Vzhledem k tomu, že není můj celý příspěvek realizován, znovu dopíši pokračování, až mi to vyjde časově. Příspěvek není dopsán.

15.2.2016
Alice: Vnímání pojmu osobní názor jedince a zaměňovat ho s pojmem kritika je velký omyl z pohledu filosofie. Ta přesně definuje pojem názor a pojem kritika. Nelze oba pojmy zaměňovat. A to je celá podstata nepochopení o čem jsem mluvila. Nerozumím pojmu špinavé prádlo se má prát doma. Možná se to může týkat problémů v rodině. Ale my jsme samostatný sportovní oddíl a máme každý svůj názor, který by se měl diskutovat veřejně na výroční schůzi oddílu, kde se sejde většina členů oddílu ( počet přítomných členů bych hrubým odhadem odhadla na méně, než polovinu členů oddílu ). Veřejná diskuze nebyla na výročních schůzích oddílu hodně dlouho a to je špatná věc. Nemám pocit, že by můj názor rozklížil celé jednání, naopak vyvolal diskuzi, která byla podle mého názoru zajímavá a ukázala na to, že veřejná diskuze názorů je dobrá věc. A diskuzi nelze časově omezovat, protože, každý má právo se vyjádřit. Je zajímavé, že se vyjadřuješ o názorech ostatních, aniž bys znal jejich názor a skutečný počet( ANO, NE, ZDRŽEL SE ) bez hlasování o jejich názoru. Chápu, že jsi nepochopil podstatu toho,co jsem říkala.
Diskuze má vést k tomu, aby všichni pochopili názory druhých a měla by přinést výstup a řešení. Stravitelnost mého názoru, tomu zase nerozumím. Názor může být dobrý nebo špatný, ale ne stravitelný a nestravitelný. Jde o osobní názor, ne o jí

15.2.2016
Kuba: Tak snad jenom krátká poznámka... Mě zarazilo (mimojiné) to načasování, protože si myslím, že už nějakou dobu jsou skupiny dospělých, dorostu i žactva dost dobře našláplé.

15.2.2016
"stručná": odpověď od Alice na stránkách dospělých v posledním příspěvku ...

15.2.2016
Předseda: Špinavé prádlo se má prát doma, ale tohle zase tak špinavé není, proto jsem se rozhodl po třech dnech využít příležitosti a reagovat:
Na dvacetiminutový monolog se dost těžko zaujímá jiný první názor než ten, že byl dlouhý, rozklížil celé jednání a že příště bude třeba na začátku jednání omezit délku příspěvku ve všeobecné diskuzi... I bez hlasování si stojím za tím, že tohle je názor 98,5% přítomných.
Pokud jsi chtěla připomenout, že je třeba při sportovní činnosti dbát na zdravý vývoj zejména mladých závodníků a že se trenéři mají vzdělávat, tak v tom se shodneme. Bohužel forma, jakou jsi zvolila, nebyla moc stravitelná.
Neshodneme se v názoru na věkové složení členů klubu. Podle mne jsme se teprve po roce 2000 stali silným klubem s přirozenou věkovou strukturou (na rozdíl od abnormálního a dlouhodobě neudržitelného stavu 80. a první poloviny 90. let). Mládeže můžeme v současné době vychovávat pouze tolik, kolik se najde trenérů ochotných zájem zvládnout.
Alice, vážím si tvých znalostí a vedení páteční tělocvičny, ale v ani jednom ze zmíněných témat jsi kromě nevyvážené kritiky nenabídla nikomu ani radu ani pomoc.

15.2.2016
Alice: Vyslovila jsem svůj názor na počet členů v příslušných kategoriích mládeže a názor na způsob vedení tréninků žactva a dorostu. Moje otázka na vedení oddílu zněla: Jaká je koncepce a vize vedení oddílu do budoucnosti. 1. společenská 2. výchova a příprava mládeže pro OB se zaměřením jejich
závodní činnost v dospělé kategorii. Poukázala jsem na to, že vidím vady v telesném vývoji žactva a dorostu z pohledu fyzilogie.
Byla bych ráda, kdyby vedení oddílu k této problematice zaujalo stanovisko.

15.2.2016
Filipovi: Připojujeme se k Michalovým díkům.

13.2.2016
Jedla: Díky všem, kteří se svými příspěvky podíleli na pěkné oddílové výročce. Díky všem, kteří pro oddíl dělají něco víc. Speciální poděkování našemu Předsedovi :-).

13.2.2016