Klokan kros očima Míry

Míra | 29.11.2015

Trochu jsem se zaradoval, když jsem viděl ráno startovku. Už jsem vymýšlel plán A a plán B. Ten první byl alespoň častečně se udržet Davida, se kterým budeme míjet ostatní, pak ho budu mít na dohled a čekat jestli "umře" :-). Plán B byl nechat Davida Davidem a soustředit se, aby mě neporazil nikdo další - Adam Černík byl mým favoritem.

Vše bylo ale trochu jinak. David mi zdrhnul moc rychle a nečekaně rychle jsem měl před sebou Adama a Tomáše, které jsem předběhl po slušně rychlém společném seběhu.

Takže plánu B už chyběl jen Kosťa.

Po hodně pomalém výběhu podél potoka jsem kupodivu zahlédl Davida, jak zatáčí na lesní pěšinu vedoucí k cíli. Na průběhu jsem na Davida ztrácel jen 4 sekundy a zároveň jsem viděl, jak ho David předbíhá. Takže zkusíme plán A? To bude moje smrt.

Vyrazil jsem tedy po lesní cestě za nimi a všiml si, jak David běží jiným směrem.

Chtěl poctivě běžet okolo všech fáberků a trochu se tam s Kosťou zamotali.

Vyrazil jsem plnou parou z kopce a postupně se přilepil Davidovi na paty.

Další fázi si moc napamatuji kvůli kyslíkovému dluhu.

Jen jsem postřehl hejno Eliťáků. David se jich na chvíli chytil a já se pomalu vracel k životu a plánu B. Na trati fandící rodiče na mě volali každý něco jiného: táta ať přidám, máma ať se šetřím. Pořád jsem počítal, kolik sekund na Davida ztrácím. Bylo to mezi 5 až 8-mi sekundami. V dohledu byl závěrečný kopec. David jde pěšky, je tuhej, uff. Jdu taky, já taky. Sice se mi ho povedlo dojít a začít na kopci běžet o trochu dříve, ale nohy nechtěly běžet dál, tak jsem jim dal trochu volno, začal jsem klusat a sledoval vzdalujícího se Davida. Tak co teď, už je to přece jenom po rovině a pak můžu umřít. Dal jsem do finiše poslední zbytek morálky (síla už nebyla) a dával co nejrychleji nohu přes nohu. Plán A vyšel.

 

Chválím všechny, kteří se zúčastnili, všichni ukázali, že jim to běhá.

Nejvíce mě překvapil TomyDohy, který Porazil Adama i Kosťu (oba stejný čas) a Bára s Denčou, které se na trati 3,5km umístily na 3. a 4. místě.

 

Za týden se podíváme do Chocně, tak se hlaste a tvořte si plány :-) !!!

Míra

 
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Bob: Doufám, že to někdo Mírovi oplatíte na Verandě! :)

30.11.2015