Hypätä alasti järven aamulla on hyvä idea.

vask | 13.6.2015

Tak Eda s Vaskem jsou ve Finsku. Hmm, hezky. Kluci, trošku vás vyzpovídáme, co vy na to? E: Poď bejky. V: Dem.

 

Co vás motivovalo k tomuto výletu?

 

V: Dobrý zkušenosti s výletama na 10milu = ideální mix pohody, OB a kamarádů. A Panchy mi radí odpověď: "Homofilní fórky, který ve Slávii nezažiješ." To je taky fakt. Jo a běžíme tady Jukolu.

E: Já to beru hlavně jako totální odreagovačku od svejch běžnejch pracovních dnů, ve kterejch figuruje i určitá míra stresu, lehkej stereotyp, atd. Jinými slovy ideální dovolená podle mýho gusta. Jen těch ženskejch by tu mohlo bejt víc, občas je těch homofilních fórků až moc.

 

Takže "sausage party" zakončená Jukolou?

 

V: Přesně. Ale je to milý.

E: Jo, občas tu i grilujem.

 

Kde ve Finsku se nacházíte?

 

V: Cca 50km severně od Turku, v lese.

E: Malej dřevěnej srub u jezera, kousek níž ve svahu jedna menší chatička se saunou a restroomem s krbem, k dispozici loďka se dvěma rozbitejma pádlama a špuntem, který tomu dodávaj i značnou míru adrenalinu.

 

Obvyklá náplň vašeho dne?

 

V: Po probuzení (cca 10h místního času) skok do jezera a rychlovka na "core". Snídaně alá Scott Jurek. Pak se dojíme nějakejma buchtama. Trénink v okolních luxusních terénech. Po návratu (cca 16h) všechno možný. Obědovéča, výletní veslovačka po jezeru spojená s objevováním miniostrůvků, opalovačka ve spacáku na molu, grilovačka, další trénink podle chuti. Večer kolem 11h obvykle sauna se zapadajícím sluncem v okně a březovou vůní. Mezi půlnocí a 1h jdem spát - to se akorát západ slunce mění v šero.

E: Vask to shrnul moc pěkně. Pro mě je vždycky nejsilnější zážitek asi to, když člověk v sauně dopije to český ledový pivko, rozpařenej vyleze ven na skálu, sejde k molu, lehce motavým pohledem se rozhlídne po jezeře zalitým fialovým zapadajícím sluncem a skočí. Uděláš pár nahatejch temp, vylezeš ven a je ti najednou strašně příjemně a cejtíš, že jsi součást toho všeho okolo.

 

To zní jako lampiónův ráj.

 

V: Až na ty komáry a prdy. Ale když fouká, a to je zatím většinu času, je to na pohodu.

E: :D  Jo, v lese je to fakt bomba, terény jsou tu technicky obtížnější než ve Švédsku a kladou i víc odporu, asi je to i tim že jsme zase o něco víc na severu. Navíc jsme zainvestovali do kvalitních ocadů a dali si záležet se stavbou tréninků, takže si tu ten orienťák opravdu užíváme. Přijel nás na pár tréninků vyškolit i "místňák" Pája Kubát, což tomu taky dodalo šťávu.

 

V jakém složení poběžíte Jukolu?

 

V: ZATÍM je plán následovnej:1.Alda 13,9km / 2. Vask 12,4km / 3. Eda 15,8km / 4. Tom Vítek 8,2km / 5. Mamut 8,6km / 6. Košta 12,7km / 7. Kade 14,6km.

E: Jo.

 

Co byste vzkázali zbytku SD SHK?

 

V: Těšim se na vás. Příště na sever společně!

E: Zase jsem se utvrdil v tom, že každej, kdo se orienťáku aspoň trochu věnuje, by se měl jednou za čas nebo alespoň jednou za život do Skandinávie podívat. A nejde jen o to co je v lese, ale i okolo.

Kauč: PPBK dostává na severu jinej rozměr. Z české polohy "snažím se o lepší OB, i když bych vlastně nemusel" se tady z PPBK stává nutná podmínka přežití. Ale ten pocit, když vám to pak naskakuje a vy si můžete v lese dovolit cokoli - to se nedá popsat, to se musí prožít. Jezděte sem! Čím víc, tím líp!

 

Díky a ať se daří na Jukole!
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

Lyžník: Hezky.
A Piškote - Ty to tam sázíš tedy. :)

13.6.2015
Piškot: Užívejte pobyt na Severu, my v neděli vyrážíme. Zhruba za deset dní mě pak čeká horskej na úvod: http://martijan.cz/maps/map_images/168.blank.jpg a pak první etapa třídeních na tomto: http://martijan.cz/maps/map_images/170.blank.jpg
Snad dopadnu o něco líp než Boban na jaře :)

12.6.2015
Oto: Super! :-)

11.6.2015