5.ZA - FINÁLE - výsledky, mapy, sumář

vask | 12.3.2015

X-iont Zimní Azimuty 2014/15 jsou za námi. Splnily očekávání? A kdo vyhrál?

 

V jednotlivcích v ženách vyhrála Denisa Kosová z OK99, když se její volba lehčí a kratší trati (i se startovním hendikepem 5min.) ukázala být vítěznou taktikou. Mezi muži proběhnul po pěti závodech souboj až na cílové čáře, který pro sebe sice rozhodnul Kuba Kamenický, ale následná analýza ukázala, že z nepozornosti vynechal jeden motýlek ... vítězství tak připadlo v cíli těsně druhému Edovi Šmehlíkovi ze SHK, který předváděl vysoký standard během celého seriálu ZA. Vítězům patří respekt, velká gratulace a v neposlední řadě i věcná cena v podobě balíčku od firmy X-iont, kterou vítězové obdrží na Jarním poháru. Kompletní výsledky - viz panýlek ZA na webu SHK.

 

Připomínám, že doplňky stravy od firmy X-iont - tolik potřebné pro správné nastavení vašeho organismu, a to nejenom při vrcholovém pojetí sportu - můžou účastníci (byť jediného závodu) Zimních Azimutů objednávat s 50% slevou do úterý 10.3. 16h. Využijte této možnosti, vaše tělo vám poděkuje. Sortiment na x-iont.cz, objednávky na great.one@post.cz, resp. 776255071.

 

Boj o hlavní trofej ZA - Putovní Pohár pro nejlepší klub, který slavnostně předáme na JP - si pro sebe již s předstihem zajistila (a ve Finále potvrdila) SHK ... tramtaratramtaratramtaradá ..., když ukázala širší paletu kvalitních výkonů i silnější zaujetí pro věc. Zvlášť výkony některých dorostenců a dorostenek si zaslouží pozornost a pořadatele naplňují nadějí, že v budoucnu bude SHK opět disponovat silnými individualitami na reprezentační úrovni. Nicméně cesta je daleká a má-li někdo tyto ambice, musí si uvědomit, že dokonalé zvládnutí základní techniky (vrstevnice, buzola) je hlavním a podmiňujícím předpokladem pro vrcholné výkony. To není klišé. Stačí se podívat na mapové tréninky Repre ČR a chvíli přemýšlet. Kdo i pak bude moudře prohlašovat, že opravdový závod je daleko jednodušší než ZA, protože kompletní mapa poskytuje daleko více informací a ZA je z tohoto pohledu "až moc", ten jakoby říkal, že se nepotřebuje zlepšovat, že nechce být rychlejší. Tento postoj vede do druhé lampionové ligy, v lepším případě k umění uspět na "domácím písečku". Popsal bych o tomhle tématu 30 stran :) , ale nechám toho. Ten, kdo chce, ten už " message" chytil. Je to zkrátka o hledání silných principů orientace platných jak na mapách od Nožičky, tak kdekoli jinde na světě - to vše pod tlakem a v prostředí štafetového typu.

 

A tím se dostávám k hodnocení ZA jako celku. Ale už jen krátce. Je to zábava, která umožní jednou za měsíc zapomenout na zimní dril (pro ambiciózní lampióny) a zároveň zprostředkuje "druhému sledu" šanci něčemu se přiučit efektivní i hravou formou? Podle mě ano. Je to způsob a návod pro "pozorné posluchače" jak významně zlepšit svou mapovou techniku? Podle mě ano. Je terénní tempo užitečné pro náš trénink? Samozřejmě. Pro mě osobně je ZA srdeční záležitostí a vidím v tom všem velký smysl. Ano, lesní prostory kolem Biřičky už se trochu vyčerpaly a v příštích letech bude nutné vyrazit pár kilometrů za město. Nicméně věřím, že teď, když už víte, o čem to je, nebude v tom žádný problém. Vaše názory na ZA 2014/15 pište prosím do komentářů. Můžete chválit a psát podněty ke zlepšení. Kritiku si nechce na JP a nafackovat mi můžete osobně ;)

 

Mapy Finále jsou zde: kratší a lehčí, ZA. Nevím jak vám, ale mně připomínají placaté pasáže kolem asfaltky charakterem i podložkou docela dost Vracov (MČR klubů 2015), proto jsem se už na podzim rozhodl, že Finále ZA bude právě zde a tato trať nyní poslouží jako kostra pro Model SHK no.2, který bude k dispozici od Dubna, a který přijde v letních měsících jistě vhod, abychom byli na podzim všichni v té nejlepší formě ;)

 

Mějte se fajn. Děkuju vám za účast i za předvedené výkony. ČUS.
zpět

Komentáře k článku

Jméno:
Komentář:

vask: Sme lampióni, ne čutálisti :) Jedna věc je proházet hustník od větví, druhá je běhat po cestách když vím, že nesmím. O to strach nemám. A že napoprvý si to někdo zjednoduší taky nevadí. Důležitý bude opět počet návštěv okruhu :)

9.3.2015
Kuba: Nebo prostě mezi 10 a 11 vložit kontrolu...
A ten dlouhej postup - taky mě napadlo, že by se zakázaly cesty. Ale (1) jak se to bude hlídat? (ano, budeme fér, ale známe to...) a (2) ono to taky může dopadnout, že se poběží ne na cestě, ale podél cesty (orientační zjednodušení). Jinak ten postup takhle dlouhej je úžasnej, jen přemejšlím, jak to udělat, aby se fakt běhal rovně...

9.3.2015
Eda: To bude teda tentokrat Hop mit s odhazovanim klacku docela rychtu :D

9.3.2015
vask: Jasny. Uz je to vymysleny. K11 bude trochu jinde a od K22 bude zakaz vyuzit podelny asfalt nebo cestu.

9.3.2015
Kuba: Dneska jsem si to proběhl. Ta "náhorní plošina" zvlášť vzadu je jak víme luxusní. Doufám, že nám to tam neprokácejí... Jestli to bude teda model (nebo kostra), tak bude fakt orienťáckej. Jen bych zvážil třeba postupy 10-11 a 24-25, který jsou dobrý na mapě bez cest, ale později by pak byly asi cestovky...

9.3.2015
Piškot: Proběhl jsem si nakonec jen jedno ZA a bylo to super. Škoda, že se za našich mladých let nic podobnýho neběhalo, třeba bych pak nebyl takovej dřevák na mapu.

9.3.2015
vask: Jj, tam je to naprosto luxusni :) Zatim to vidim tam, ze to bude kazdopadne bez motylku, jen v oblasti toho trojmotyla to bude malinko cikcakovy, aby to cely v souctu dalo cca 5km - to bude motivacni pro vsechny ;) diky za kladny ohlasy, zahrejou :)

9.3.2015
Heppy: trať super, jenom nevím jestli bych chtěl na shk modelu2 dva motýlky, úsek 21 -> cíl mě nadchnul :)

8.3.2015
Eda: Přídávám se k děkovačce ve stoje, tohle byl super nápad i super provedení a věřim že i zažehnutí něčeho ještě vymakanějšího pro přístí roky. Kritika ani podněty mě výjimečně žádný nenapadaj, do JP promyslim :) Taky tam od nás dostaneš něco menšího za odměnu ;)

8.3.2015
Kuba: Těším se na Model 2 ;-)

8.3.2015
Šaby: Vasku, splnily. Bylo to super, díky za skvělý tréninky.

8.3.2015