Pořádání VčP - 7. 4. 2018 - Zdobín

Ahoj oddíloví kamarádi,
v sobotu 7. 4. 2018 máme tu čest pořádat 2. kolo VČP ve Zdobíně.

Tímto bych vás rád požádal o pomoc. S tím je samozřejmě jako vždy spojena přihláška, tentokrát to ale zkusíme tak, že se přihlásíte přímo na jednotlivé úseky. :-) Zároveň vás prosím, abyste zaškrtli i který den můžete dorazit. I v letošním roce nás čekají dva starty, hlídání přeběhu, roznos, bufet atd. atd.

V týdnu před závody bude jako vždy potřeba zabalit mapy (den bude upřesněn) a pak v pátek co nejvíc věcí připravit na místě a v sobotu už jen doladit drobnosti ať to všechno frčí jak má. Přihlašujte se, prosím, do 18. 3. 2018 do tabulky, na kterou je odkaz v KISu.

Ondra Tomalík

Marek Vojta | 14.3.2018 | 0

Mládež ve Slovinsku


Některé naše mladé naděje byly na soustředění ve Slovinsku. Na stránce TSM Královéhradecko je zpravodajství z celé akce.

Honza Netuka | 12.3.2018 | 0

Pár pokynů a informací od přihlašovatele

Závodní sezóna 2018 je už za dveřmi a tak je čas na pár pokynů a informací od přihlašovatele. Jejich dodržování, resp. pochopení mě ulehčí práci, přispěje k vašemu bezproblémovému přihlašování na závody a ušetří případné stížnosti ;)
- pokud si nejste stoprocentně jistí, že je kategorie, do které se hlásíte, na tom konkrétním závodě vypsaná, radši se podívejte do rozpisu
- na závody se přihlašujte pokud možno s co největším předstihem, pomůže to např. s objednáváním tělocvičen s omezenou kapacitou
- stejně jako loni platí, že na celostátní závody se ubytování v tělárně objednává každému, kdo do poznámky pro přihlašovatele nenapíše "bez ubytování"
- na letní vícedenních je situace přesně opačná, o ubytování si musíte v poznámce napsat (popř. se podívat, jaké druhy pořadatel nabízí a specifikovat)
- tradičně se bude shánět ubytování na postelích na hlavní Mistrovství ČR - V KISu otevřena přihláška na ubytování na MČR KT do 31. 3., přihlášky na podzimní MČR pravděpodobně do konce června (než se rozjedem na prázdniny)

- pokud si nejste stoprocentně jistí, že je kategorie, do které se hlásíte, na tom konkrétním závodě vypsaná, radši se podívejte do rozpisu
- na závody se přihlašujte pokud možno s co největším předstihem, pomůže to např. s objednáváním tělocvičen s omezenou kapacitou
- stejně jako loni platí, že na celostátní závody se ubytování v tělárně objednává každému, kdo do poznámky pro přihlašovatele nenapíše "bez ubytování"
- na letní vícedenních je situace přesně opačná, o ubytování si musíte v poznámce napsat (popř. se podívat, jaké druhy pořadatel nabízí a specifikovat)
- tradičně se bude shánět ubytování na postelích na hlavní Mistrovství ČR - V KISu otevřena přihláška na ubytování na MČR KT do 31. 3. (pořadatel ubytování nezajišťuje!), přihlášky na podzimní MČR pravděpodobně do konce června (než se rozjedem na prázdniny) ›› celý článek

Vojtěch Netuka | 5.3.2018 | 0

Velikonoční soustředění Suchý u Boskovic

Datum: 30.3.-2.4. 2018 (odjezd v pátek v 8:00 od nábřeží, 8:10 od Harmonie autobusem, návrat v pondělí po obědě v cca 15:30 - 16)
Doprava objednaným autobusem a tranzitem (přednostně pro žáky, dorost, juniory)
Místo: Suchý, Chata Athena
Přihlášky: KIS do 4.3.2018
Cena:
Záloha 1000,- Kč do 10.3. bude odečtena z IÚ každému účastníkovi, žactvo a dorost zaplatí zálohu trenérům. Konečná cena se bude pohybovat od 1200,- do 1600,-Kč i podle druhu ubytování. Dopravu autobusem mají zdarma žáci, dorost a junioři.
Program

Míra | 24.2.2018 | 0

Připraveno do dalších let

Mapy v sousedství našeho domovského města mají oba hradecké kluby již od roku 2010 vedené ve stejné znakové sadě a shodném souřadnicovém systému, což umožňuje jejich spojování a společné využívání pro tréninkové (a v okolí Biřičky i pro závodní) účely. Právě byl dokončen převod souborů do nového mapového klíče ISOM 2017, čímž je zajištěno jejich bezproblémové využívání v dalších letech. Rozsah tohoto společného mapového díla je následující (pochopitelně ne všechny části jsou stejně aktuální):

Honza Netuka | 22.2.2018 | 1

Úspěšná premiéra na ME v LOB

Další významnou mezinárodní akci mám za sebou, proto je na čase podělit se s vámi o nové zážitky.
Pár slov na úvod: Na Mistrovství Evropy v lyžařském orientačním běhu, konající se v bulharském Velingradu, jsem začala trénovat už v létě, kdy jsem se zúčastnila dvou repre soustředění a po letech vytáhla kolečkové lyže z garáže. :-) Výjimečně jsem se na první sníh nepostavila až při prvních českých LOBech, ale už 1. prosince, kdy jsem točila objem na dvoukilometrovém kolečku v Krušných horách. Týden poté jsem odjela na soustředění na Černou horu, kde jsme absolvovali několik objemových i intenzivních tréninků. Před prvními závody Českého poháru, které na soustředění bezprostředně navazovaly, jsem tentokrát měla slušný základ – téměř 300 km na lyžích. Na Silvestra už to bylo přes 500 km, to je pěkné číslo, ne? Víkendové tréninky na lyžích jsem v týdnu prokládala běžeckými fázemi a snažila se během náročných pracovních týdnů najít čas také na potřebný odpočinek. Poslední soustředění, na kterém jsme společně s repre týmem vyladili formu, bylo v Harrachově/Jakuszycích. Zde jsme domluvili také poslední detaily týkající se cesty do Bulharska a mohlo se vyrazit. ›› celý článek

Bob | 14.2.2018 | 2

Platby členských příspěvků na oddílový účet

Klubový leták - úvodní stranaPokud Vám to nebude dělat velké problémy, posílejte prosím příspěvky na klubový účet odděleně dle druhu příspěvku. Neposílejte je najednou za celou rodinu nebo za oba typy členských příspěvků v jedné platbě pod jedním VS.
Členský příspěvek
Jeden člen = jedna platba pod jeho variabilním symbolem
Členský příspěvek na sportovní činnost (doprava,startovné,....)
Jeden člen = jedna platba nebo další doplňující platby pod jeho VS ›› celý článek

Josef Kohout | 12.2.2018 | 1

ME LOB - blahopřejeme Lence!

Honza Netuka | 7.2.2018 | 4

ZODM - LOB

V minulém týdnu reprezentoval náš žák Tomáš Dohnálek Královéhradecký kraj na Olympiádě dětí a mládeže v lyžařském orientačním běhu v Pardubickém kraji.
S lyžemi a mapou si vedl velmi dobře a obsadil v kategorii mladších žáků tato umístění: sprint - 12. místo, štafety - 10.místo, medium - 12. místo. Vyjel tak cenné body pro výpravu KHK.

Iva

Bob | 5.2.2018 | 3

SIAC čipy

Do 10. února je v KISu otevřena přihláška k hromadnému nákupu SIAC čipů. Bezkontaktní ražení bude od letošní sezony umožněno při celostátních závodech štafet a ve sprintu. Držitelé licencí E, A, R najdou ve své emailové schránce nabídku na dotovaný nákup při splnění vypsaných podmínek.

Honza Netuka | 29.1.2018 | 0

Starší články


archiv článků